ADWOKAT GDAŃSK

Czy masz plan na rozwód ?

Rozwód a może inna sprawa z zakresu prawa rodzinnego ?

Sprawa o alimenty ? Sprawa o Kontakty ? Nie wiesz co robić.

Z pewnością w Tobie dużo emocji i brak planu na rozwód. To naturalne. 

Planujesz rozwód, planujesz rozwód.

ADWOKAT ROZWÓD

Zastanawiasz się kiedy najlepiej wnieść pozew rozwodowy ? 

W związku z tym masz kilka obaw zastanawiasz się ile kosztuje rozwód ? Jak wygląda sprawa rozwodowa a przede wszystkim kiedy i jak skończy się sprawa rozwodowa?

Chciałabym w tym wpisie przybliżyć  z punktu widzenia praktycznego krok po kroku  co zrobić w sprawie rozwodowej oraz od czego zacząć rozwód.

W pierwszej kolejności rozwód to bardzo stresujący czas. Należy podjąć decyzję. Tak to jest pierwszy krok do dalszych czynności. Jeżeli jest podjęta decyzję to wszystko zależy od tego czy posiadasz środki finansowe aby wynająć adwokata czy też chcesz działać na własną rękę.

DZIECI ROZWÓD

W sytuacjach gdy macie dzieci nie polecam działać na własną rękę gdyż konsekwencje mogą być bolesne. Zacznijmy od poczatku kiedy najlepiej wnieść pozew rozwodowy. Odpowiedź brzmi – konkretnie wtedy kiedy podejmiesz decyzję. Z doświadczenia wiem że inicjowanie rozwodu w momencie gdy druga strona nie jest gotowa jest bardzo trudnym okresem. Najlepiej gdyby dwie strony znalazły porozumienie iż są wspólnie rozwiązać ich małżeństwo. Jednakże jest to bardzo trudna decyzja a w związku z tym trzeba się liczyć z kłopotami w tym obszarze.

JAK NAPISAĆ POZEW ?

Jak napisać pozew o rozwód. Przede wszystkim aby napisać pozew o rozwód musimy być do tego dobrze przygotowani. Nie polecam samemu działać i korzystać z wzorów z Internetu gdyż musimy przedstawić Sądowi sytuację faktycznie jaka jest. Pozew rozwodowy kieruje się do Sądu okręgowego według właściwości ostatniego miejsca gdzie wspólnie mieszkaliscie. W składzie orzekającym będą trzy osoby jedna z tych osób to sędzia zaś pozostali to ławnicy.

ROZWODOWY PRAWNIK

W pozwie o rozwód musi znaleźć się twoja historia oraz niezbędne dane osobowe.

Musimy wiedzieć iż nała początku pozwu musimy podać wszelkie niezbędne dane dla sądu oprócz danych personalnych polecam państwu dodać również telefon oraz maila aby sąd w sytuacjach wyjątkowych mógł z wami się skontaktować telefonicznie. W Petitum pozwu wnosisz swoje ządanie i wskazujesz sądowi o co wnosisz. W uzasadnieniu pozwu należy napisać dlaczego sąd powinien uwzględnić twoje ządanie.

POZEW ROZWÓD

Należy pamiętać iż w pozwie o rozwód należy wskazać iż nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Zastanawiasz się pewnie nad tym co to znaczy trwały i zupełny rozpad pożycia ? 

Przede wszystkim chodzi o to iż nie widzicie już szans na ratowanie małżeństwa oraz upłynął odpowiedni czas by móc orzec rozwód jeżeli są małoletnie dzieci to należy uregulować władzę rodzicielską, kontakty, Alimenty. Nadto w uzasadnieniu należy też pewne twierdzenia poprzeć dowodami. Dla przykładu jeżeli wyjaśniamy że winę ponosi drugi Małżonek –  uwagi na fakt iż zdradził to warto załączyć na to okoliczność. 

 ROZWÓD

Jeżeli samemu składasz pozew o rozwód to pamiętaj aby własnoręcznie go podpisać, Zupełnie inaczej sytuacja się kształtuje kiedy jesteś reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika. To co ważne nie zapomnij złożyć pozwu w dwóch egzemplarzach wraz z dowodami. Dowody w procesie rozwodowym są bardzo ważne. Dlatego też Pamiętaj o dowodach przy rozwodzie.

 

Pożycie małżeńskie? Z pewnością –  to zapytajcie sąd co to znaczy pożycie małżeńskie i co na to się składa? Na pożycie małżeńskie składają się trzy aspekty więź duchowa, fizyczne i gospodarcze. Duchowa? Co oznacza więź duchowa między małżonkami. Z pewnością każdy adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych tobie to wyjaśni – a zatem mojej opinii jest to więź między małżonkami oparta na miłości wzajemnym szacunku, akceptacji, zaufaniu szczerości. Jeżeli utracimy względem siebie tą więź duchowa czyli opartą na miłości szacunku oraz innych cechach to możemy mówić otwarcie iż zostały te więzi utracone.

ADWOKAT DO ROZWODU RADZI

Oczywiście jeżeli mówimy o więzi fizycznej to oznacza to czy między małżonkami dochodzi do Stus do stosunków płciowych. Istotną więzią jest Więć gospodarcza. I chyba tutaj nie muszę tłumaczyć iż polega to na prowadzeniu przez małżonków wspólnego gospodarstwa domowego. Moje najdziwniejsze doświadczenie w sądzie to sprawa gdzie sędzia pytała mojego klienta czy jak pierze ubrania to przypadkiem nie Wyprał w ostatnim okresie jakieś rzeczy żony.

CZY MOGĘ NIE DOSTAĆ ROZWODU

Czy są sytuacje kiedy możesz nie dostać rozwodu. Tak są sytuacje jeżeli w skutek rozwodu miałoby ucierpieć dobrą wspólnych małoletnich dzieci. Co oznacza dobro dzieci? Z pewnością każda rozłąka rodziców powoduje cierpienie dziecka. Dlatego też w praktyce nie jest to takie oczywiste. Należy mieć na uwadze iż prawo w sposób szczególny chroni dobro dziecka. Dlatego też sytuację dziecka będzie badana przez sąd albo poprzez kuratora albo też zeznia świadka.

Są również jeszcze inne powody dla których sąd może nie rozstrzygnięć waszej sprawy rozwodowej przede wszystkim może być tą sytuację i jeżeli rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Co to oznacza. Innymi słowy rozwód nie powinien naruszać ogólnie przyjętych i akceptowanych zasad moralności. Inna sytuacja która najczęściej sprawdza się w praktyce to sąd może nie orzec rozwodu jeżeli rozwodu żądam Małżonek wyłącznie Winny. Zaś drugi Małżonek nie godzi się na rozwód I ma do tego prawo.

WINA ROZWÓD

Jakie są przyczyny gdzie mamy szanse na orzeczenie wyłącznej winy to przede wszystkim sytuacje takie jak ramones, brak finansowego wsparcia rodziny, wyprowadzka ze wspólnego miejsca bądź też uzależnienia takie jak alkohol narkotyki hazard. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, często dochodzi do przemocy w rodzinie a zatem jeżeli faktycznie udowodnimy tą okoliczność to wygrana cię czeka.

Kiedy to już złożysz pozew o rozwód osobiście albo wyślesz pocztą Polską na adres Sądu to należy czekać aż sąd nada danej sprawie sygnaturę. Wtedy też możesz zarejestrować się do portalu informacyjnego sądu i będziesz miał wgląd do systemu gdzie poznasz wszystkie szczegóły które dzieją się w sprawie. Natomiast jeżeli masz adwokata albo szukasz prawnika do rozwodu to twój Prawnik z pewnością pomoże ci krok po kroku co zrobić.

Opinie o nas:

Rozwód

Podział majątku

Dzieci

Alimenty 

Kontakty z dzieckiem

 

Jak  się rozwieść?

Rozwód- to trudny czas.  Jednakże po podjęciu decyzji należy działać.

Po podjęciu ostatecznej decyzji o zakończeniu małżeństwa priorytetem będzie sprawne przeprowadzanie  rozwodu, ustalenie kwestii związanej z rozwodem, alimentami i kontaktami.

ADWOKAT GDAŃSK

W pierwszej kolejności, należy określić plan.

Podstawowy etap obejmuje sporządzenie pozwu. Do pozwu możemy również dołączyć wnioski związane z

 • Opieką nad dziećmi
 • Władzą rodzicielską
 • kontaktami z dzieckiem
 • Alimentami

Jak wybrać Adwokata do rozwodu ?

Najlepszy Adwokat do rozwodu ? To jaki ?

Przy wyborze kancelarii należy pamiętać, że każdy dobry adwokat rozwód traktuje  sprawę indywidualnie i szyje na miarę.

Jak znaleźć dobrego prawnika od rozwodów w Gdańsku?

Decyzja o rozwodzie zawsze jest trudna ? Czasem decyzja o wyborze kancelarii jeszcze trudniejsza. Dlatego ważny jest wybór prawnika który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Jako kancelaria zajmująca się sprawami rozwodowymi w Gdańsku, świadczymy klientom kompleksowe wsparcie, najważniejsze jest ustalenie właściwej strategii procesowej przy rozwodzie. Należy ustalić czy chcemy dochodzić winę czy nie ?

Co z Alimentami ? Jak określić kontakty ? A może opieka naprzemienna.

Kiedy jest właściwy czas na rozwód ?

Wtedy kiedy ustało pożycie małżeńskie. Termin „pożycie małżeńskie” odnosi się do całokształtu relacji łączących małżonków.

Sąd podda analizie takie aspekty jak np. obecne miejsca zamieszkania małżonków (wspólne czy oddzielne domy), kiedy ustała wież fizyczna oraz sposób prowadzenia gospodarstwa domowego.

Sąd musi przeprowadzić postępowanie dowodowe, w którym wyjaśni wszystkie aspekty i okoliczności waszego życia. Sąd musi ustalić jaka jest przyczyna rozpadu pożycia.

Mieszkacie razem i chcecie rozwodu- Czy sąd może nie orzec rozwodu ? To wszystko zależy, jeżeli mieszkacie ze sobą na zasadzie współlokatorów, a oprócz dzieci nic was już nie łączy, to z pewnością sąd orzeknie rozwód. Istotną kwestię stanowi  zweryfikowanie, czy rozkład pożycia jest trwały, czy też nadal istnieje szansa na uratowanie związku. Żeby mówić o szansy ratowania małżeństwa, to muszą chcieć dwie strony. Oczywiście wszystko zależy od dobrej strategii prawnika do rozwodu, który odpowiednio uzasadni sytuacje. 

Każdy kto szuka adwokata od spraw rozwodowych w Warszawie musi przeanalizować profil kilku kancelarii i umówić się w pierwszej kolejności na konsultację.

Każdy dobry prawnik wie że rozwód należy analizować indywidualnie i konieczna jest wstępna analiza.  

Sprawa rozwodowa w Gdańsku.

Ile czeka się na rozprawy rozwodowe w Gdańsku ?

Termin sprawy rozwodowej jest uzależniony, czy zostały złożone wnioski w trybie zabezpieczenia czy nie. To tryb szybszy. Tryb dzięki któremu można osiągnąć szybsze postanowienie.

Co do zasady – Terminy są nie krótsze niż 6 msc. Kiedy Sąd otrzymuje pozew, sprawdza w pierwszej kolejności czy został prawidłowo sporządzony, jeżeli tak odpis pozwu o rozwód wysyła do strony pozwanej ( około 1 msc. ), wtedy czeka aż strona pozwana odbierze i odpisze,  jeżeli nie odbierze – to wtedy trzeba uruchomić procedurę doręczenia pozwu o rozwód przez Komornika. Kiedy Sąd pozna stanowisko drugiej strony, wyznacza termin rozprawy.

Oczywiście Sąd może również oddalić pozew o rozwód. 

Tak,  w przypadku, w którym o rozwiązaniu małżeństwa wnioskuje małżonek wyłącznie winny rozpadu związku.

Rozwód można wówczas uzyskać tylko wtedy, gdy drugi małżonek jednak wyrazi na niego zgodę.

Kancelarie od rozwodów w Gdańsku 

Często zwracacie się do mnie o pomoc w sprawach rozwodowych.Wsparcie kancelarii od rozwodów jest bardzo ważne. Można popełnić dużo błędów a skutki będą nieodwracalne.

Co jest najważniejsze dla Sądu ?

Dla Sądu najważniejsze jest dobro dzieci. Czasem konieczne są badania przez psychologów żeby sprawdzić sytuacje psychologiczną. Z pewnością, rozpad rodziny to traumatyczne przeżycie dla każdego z jej członków.

Dlatego podczas rozprawy rozwodowej często konieczna okazuje się pomoc psychologa, który na podstawie rozmów z dzieckiem ocenia jego stan emocjonalny oraz identyfikuje potrzeby i oczekiwania względem rodziców.

Czasem rozwód jest konieczny, wtedy koszmar dzieci się kończy. Co jest wart dom kiedy rodzice się nienawidzą i kłócą ? Dziecko przestaje być świadkiem kłótni,  przemocy – i wtedy jest spokojniejsze.

Ile kosztuje rozwód?

W sądzie należy liczyć się z opłatą w wysokości 600 zł. Wynagrodzenie adwokata uzależnione jest od nakładu pracy. Wszystko zależy od tego czy będzie to rozwód z winy czy bez orzekania o winie. Istotne jest również czy są dzieci oraz czy jest spór w zakresie alimentów. Ważne jest również to co z podziałem majątku.

Wynagrodzenie adwokata może się różnić – nie ma jednej stałej ceny. Podczas pierwszego spotkania, bądź przy pierwszym kontakcie telefonicznym taka informację można uzyskać.

Czy warto wziąć prawnika do rozwodu? Tak zdecydowanie tak. Nie polecam oszczędzać i działać na własną rękę gdyż można więcej stracić. Pomoc prawnika pozwoli zredukować stres, ale przede wszystkim podejmować skuteczne, w pełni przemyślane kroki prawne.

Gdzie składać pozew w Gdańsku ?

LINK DO STRONY SĄDU ROZWODOWEGO W GDAŃSKU 

Ile trwają rozwody ?

Rozwód może oczywiście skończyć się na jednej rozprawie a może trwać latami. Tak rozwód może trwać nawet 7 lat. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do rozwodu. Tak rozwód to bardzo trudny czas a przygotowanie do rozwodu jest kluczowe. Niekiedy niezbędne jest zebranie dowodów. Dlaczego ? Często wydaje nam się że będzie szybko, okazuje się że drugi małżonek chce walczyć.

Warto wszystkie dowody złożyć już na samym początku. Rozwód bez orzekania o winie jest mniej stresujący dla obydwu stron niż rozwód z orzeczeniem winy. Kiedy strony zaczynają walczyć, to niesie to za sobą poważne skutki. Widzę to po swoich klientach, niekiedy nawet  bez pomocy psychiatry nie obędzie się. 

Próba udowodnienia  małżonkowi  wyłącznej winy za rozpad małżeństwa wymaga zebrania wyczerpujących dowodów. Na podstawie dowodów sąd rozstrzyga postępowanie.

Dowody muszą być silne. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia profesjonalnego adwokata od rozwodów w Gdańsku  zapraszamy na spotkanie w naszej kancelarii.

Sąd Okregowy w Gdańsku – jaka właściwość Sądu?

Sprawy  Sądów Rejonowych:

 • Gdańsk-Południe w Gdańsku,
 • w Gdyni,
 • w Sopocie,
 • w Wejherowie,
 • w Tczewie,
 • w Kościerzynie,
 • w Kartuzach,
 • w Starogardzie Gdańskim,
 • w Malborku,
 • w Kwidzynie

 

Zadzwoń