Adwokat Mińsk Mazowiecki

Adwokat Mińsk 

Adwokat w Mińsku Mazowieckim. Wybór adwokata z pewnością nie jest łatwy. Jeżeli pierwszy raz szukacie dobrego adwokata, to zastanawiacie się, na jakiej zasadzie dokonać wyboru. Przede wszystkim adwokat musi być specjalistą w określonej dziedzinie prawa. Nie można być we wszystkim dobrym i jest to dla mnie zrozumiałe, niemniej jednak większość osób tego nie wie, stąd też chcę państwu uświadomić, jak wybrać dobrego specjalistę do sprawy z określonej dziedziny. Najwięcej spraw jest z zakresu prawa rodzinnego. Jak przygotować się do rozwodu? Sprawdź -> Rozwody w Polsce. 8 rzeczy, które musisz zrobić przed rozwodem.

Rozwód – co jest ważne?

Kiedy podejmujemy decyzję o rozstaniu z małżonkiem, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przygotowując się do rozwodu, należy:

  1. Znaleźć dobrego prawnika do rozwodu
  2. Być gotowym
  3. Wiedzieć, że stres jest czymś normalnym i w końcu minie
  4. Mieć plan na rozwód
  5. Zabezpieczyć dzieci
  6. Zabezpieczyć kwestie majątkowe.

Mając opracowany plan w tych obszarach, będziemy w stanie posunąć się o krok dalej i złożyć pozew o rozwód.

Gdzie złożyć pozew? Adwokat Mińsk

Jeżeli mieszkacie w Mińsku Mazowieckim, sprawa o rozwód będzie toczyć się w Sądzie Okręgowym w Siedlcach, albowiem to on jest właściwy z uwagi na regionalizację. Jeżeli natomiast mówimy o innych sprawach, wówczas właściwy jest Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim. Osobiście prowadzę kilkanaście spraw o podział majątku w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim. Od wielu lat specjalizuję się w sprawach związanych z podziałem majątku, wobec czego tych spraw jest dość dużo. Uważam, że sprawy o podział majątku są niekiedy trudniejsze i cięższe emocjonalne niż same sprawy rozwodowe. Musimy pamiętać, że dobry prawnik do podziału majątku to taki, który przede wszystkim ma bardzo specjalistyczną wiedzę.

Strona sądu w Mińsku Mazowieckim

Jak sprawdzić, czy mam szansę na korzystny wyrok?

Kiedy czeka cię bardzo trudna sprawa, to z pewnością zastanawiasz się, jakie będzie jej rozstrzygnięcie. Poniżej załączam link z orzeczeniami sądu w Mińsku Mazowieckim. Możesz dzięki temu znaleźć podobną sprawę do twojej i dowiedzieć się, jakie było jej rozstrzygnięcie. Niemniej jednak niezbędna będzie konsultacja prawna, podczas której krok po kroku będziesz wiedział, co zrobić. Nie polecam oszczędzać na dobrego prawnika. Czasem wystarczy jedna konsultacja, żeby Twój problem się rozwiązał.

Sprawdź orzeczenie sądu w podobnej sprawie!

Więcej:

Do rozwodu trzeba się przygotować!

Zadzwoń