Adwokat Zielonka

Adwokat Zielonka

Adwokat Zielonka. Czym się zajmujemy?

  • Jesteśmy ekspertami do spraw rodzinnych. Od wielu lat zajmujemy się tylko i wyłącznie prawem rodzinnym, a w szczególności rozwodami i podziałami majątku. Jesteśmy po to, aby dzielić się z Tobą wiedzą i pomóc Ci przebrnąć przez proces rozwodowy.
  • Działamy na terenie całej Polski, a w szczególności w Warszawie i w aglomeracji warszawskiej.
  • Miesięcznie przeprowadzamy ponad 100 konsultacji.
  • Rocznie przeprowadzamy ponad 300 rozwodów, stąd też mamy ogromne doświadczenie
  • Każdego roku dokonujemy ponad 50 podziałów majątku.

Jeżeli masz wątpliwości bądź nie wiesz, od czego zacząć, zapraszam Cię na konsultację.

Znajdź adwokata

Adwokat Zielonka – Kancelarie prawników dzielą się na specjalizacje

Uważam, że specjalizacja jest bardzo ważna. W naszej kancelarii głównie zatrudniamy prawników, którzy zajmują się sprawami rodzinnymi – to jest nasza specjalizacja, w tym czujemy się dobrze. Jeżeli zatem szukasz adwokata do sprawy rozwodowej, to bardzo dobrze trafiłeś.

Pozew o rozwód. Składać samodzielnie czy z pomocą prawnika?

W mojej ocenie warto skorzystać z pomocy prawnika, albowiem jeżeli popełnimy błędy przy złożeniu pozwu o rozwód, cały proces rozwodowy znacznie się przedłuży. W pozwie bardzo często popełniamy błędy formalne albo nie załączamy dowodów, które są istotne w sprawie. Nadto sąd z pewnością wyznaczy rozprawę, podczas której zada szereg pytań.

Jeżeli nie będziemy przygotowani i sąd uzna, że nie może na tej rozprawie orzec rozwodu, to wówczas z pewnością odroczy rozprawę. W rezultacie sprawa przesunie się o kilka miesięcy. Dodatkowo jeżeli jest żądanie w zakresie alimentów, to również w tym obszarze trzeba zadbać o to, żeby wysokość alimentów była wyliczona prawidłowo.

Często również nie określamy kontaktów. W mojej ocenie jest to wielki błąd, albowiem później są w tym obszarze problemy. Rodzice po rozstaniu nie umieją się porozumieć i dochodzi do konfliktów (gdzie, o której i skąd ma jeden z rodziców odebrać dziecko). Aby takich sytuacji uniknąć, należy z pewnością zabezpieczyć się w tym obszarze i ustalić kontakty małoletniego dziecka z rodzicem.

Jaki adwokat do sprawy o podział majątku?

Adwokat do sprawy rozwodowej to jedno, a adwokat do sprawy o podział majątku to inna rzecz. Jednakże w naszej kancelarii staramy się robić to kompleksowo. Sprawy podziałowe są bardzo trudne, stąd też należy wspólnie ustalić jedną strategię procesową tak, aby nie zostać później z problemem dotyczącym podziału majątku. Dlatego też należy spojrzeć na sprawę kompleksowo i zadbać o kwestie majątkowe. Tak – to właśnie już przy rozwodzie warto porozmawiać i ustalić, jak ma wyglądać podział majątku.

Pamiętajmy, że sprawy rodzinne podlegają pod kodeks postępowania cywilnego, a zatem musimy znać wszelkie przepisy, które regulują postępowanie rozwodowe. Dla przykładu zasada prekluzji dowodowej. Czy wiesz, że wszystkie dowody należy załączyć przy pierwszym piśmie procesowym? Oczywiście jest to przepis, niemniej jednak w praktyce bardzo często sądy dają nam możliwość wniesienia dowodów w późniejszym etapie. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak dany wniosek uzasadnimy.

Do rozwodu trzeba się przygotować! Sprawdź, jak!

Mieszkam w Zielonce – Gdzie rozwód?

Jeżeli mieszkasz w Zielonce, to Twój rozwód będzie toczył się w Warszawie.

http://warszawapraga.so.gov.pl/artykul/153/93/informacje

Rozwód? Idź do prawnika – Adwokat Zielonka

Kiedy człowiek podejmie decyzję o rozstaniu, w pierwszej kolejności powinien skonsultować się z dobrym prawnikiem. Dlaczego? Podejmowanie decyzji we własnym zakresie bez wiedzy prawniczej jest niekiedy niewłaściwe i niemądre, albowiem możemy zgodzić się na rzeczy, które będą dla nas niekorzystne. Dlatego w takiej sytuacji zawsze warto zadbać o najlepszą pomoc prawną.

Zmiana stanowiska w trakcie rozwodu?

Często zdarzają się sytuacje, w których jedna ze stron zmienia stanowisko w sprawie. „Pani Mecenas, czy żona może zmienić stanowisko?”.

Tak, żona w każdej chwili aż do uprawomocnienia się wyroku rozwodowego ma oczywiście prawo zmienić stanowisko w sprawie. Może to zrobić podczas najbliższej rozprawy ustnie do protokołu i poprosić o zakreślenie terminu na dostarczenie materiału dowodowego albo jeszcze przed rozprawą złożyć do sądu odpowiednie dokumenty w zakresie zmiany stanowiska.

W odpowiednim czasie również druga strona otrzyma dowody.

Takie sytuacje zdarzają się dość często. Okazuje się na przykład, że otrzymała informację, iż był Pan związany z jakąś kobietą jeszcze przed ustaniem więzi małżeńskiej. Wówczas ma duże szanse na wygraną!

W procesie to najgorsza sytuacja. Sądy bardzo często lakonicznie uzasadniają motywy rozstrzygnięcia w ten sposób, że z doświadczenia życiowego wynika, iż mężczyzna poznał nową kobietę i wówczas opuścił rodzinę.

Pamiętaj o dowodach – Adwokat Zielonka

Aby się przed tym uchronić, trzeba zebrać bardzo dobre dowody w sprawie, które również obciążają drugą stronę.

Jeżeli sprawa zamieni się w orzekanie o winie, znacznie skomplikuje to sytuację. Wówczas trzeba liczyć się z zaangażowaniem w sprawę, a w szczególności zebraniem obszernych dowodów, które również przerzucą ciężar odpowiedzialności na małżonkę.

W niektórych sprawach konieczne będzie powołanie świadków, którzy poświadczą, że winę ponosi także druga strona.

Kiedy orzekania o winie ma sens?

W przypadku, gdy oczywiste jest, że małżonkowie będą walczyć o kwestie majątkowe. Co do zasady wina w sprawie rozwodowej nie ma większego znaczenia, niemniej jednak orzecznictwo w tym zakresie jest takie, iż trzeba patrzeć na wszystkie okoliczności w sprawie. Z mojego doświadczenia wynika, że sędziowie mocno zwracają uwagę na ten fakt. Zawsze zapoznają się z aktami rozwodowymi.

Więcej:

Jak wygląda rozwód z wyłącznej winy?

Rozwód bez orzekania o winie

Zadzwoń