Najlepszy Adwokat Alimenty – Tak! Jaki?

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Dziecko przy ojcu

Najlepszy Adwokat Alimenty

Najlepszy Adwokat Alimenty

„Szukam adwokata do rozwodu. Dostałem też pozew o alimenty. Żona chce mnie chyba zniszczyć. Chce alimenty ode mnie po 10.000 zł. Przedstawiła bardzo wysokie koszty, wymyśliła jakieś sumy… Co mam zrobić? Potrzebuję najlepszego adwokata. Zarabiam bardzo dużo i boję się wysokich alimentów. Czy sąd może wejść na moje konto bankowe?” 

Spokojnie… Zawsze mówię, że spokój nas uratuje. Rozwód to trudny czas, ale nie wolno się ponieść emocjom.

Alimenty! Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, ile kosztują dzieci.

W tym celu najlepiej sporządzić tabelkę wydatków, aby sąd miał wyraźne i konkretne wyliczenie. Innymi słowy należy porównać zestawienie kosztów przedstawionych przez małżonkę do rzeczywistych kosztów.

Należy podsumować wszystkie koszty i ustalić prawdziwy koszt utrzymania dzieci.

Najlepiej, gdyby miał Pan jakieś dowody na tę okoliczność. Trzeba wskazać, że tak naprawdę żyliście standardowo i żadnych wysokich kosztów nie ponosiliście. Ważne, żeby wypunktować pewne rzeczy wprost.

Alimenty

Dobry adwokat od spraw rodzinnych z pewnością Ci pomoże. Jednakże to klient zawsze wie, jakie są koszty dzieci. 

W przypadku, gdy toczy się sprawa o alimenty, sąd w pierwszej kolejności zajmuje się dzieckiem. A zatem najważniejsze jest ustalenie, ile kosztuje dziecko.

 

Jeżeli matka przedstawia, że dziecko kosztuje np. 9000 zł, a my się z tym nie zgadzamy, to najlepiej  w formie tabelki zrobić zestawienie, które wskaże ile dziecko naprawdę kosztuje. To jest najważniejsze.

Dopiero w momencie, gdy sąd ustali koszt dziecka, przechodzi do analizy tego, jak rozdzielić te koszty między rodzicami.

Najlepszy Adwokat Alimenty

Zarabiam bardzo dużo i boję się wysokich alimentów. Co wtedy?

Co do zasady, w takiej sytuacji rodzice powinni partycypować w kosztach utrzymania dziecka po połowie. Mając na uwadze sytuację materialną jednego z rodziców, sąd może zasądzić, że np. rodzice będą uczestniczyć w kosztach utrzymania dziecka w różnym stopniu, dla przykładu ojciec 70%, zaś matka 30%.
Zdarzają się również sytuacje, kiedy jeden z rodziców nie pracuje, a drugi zostaje zobowiązany w 100%.
Dlatego w drugiej kolejności postępowania wykazujemy naszą sytuację materialną.
Jeżeli toczy się sprawa o alimenty, wygląda to trochę jak analiza matematyczna. Tutaj sąd nie wchodzi w genezę konfliktu. 

Alimenty – trzeba wyliczyć koszty

Dlatego Twój pełnomocnik musi wziąć kalkulator. Nie radzę korzystać z usług pełnomocnika-showmana, ponieważ tutaj trzeba po prostu usiąść, liczyć i analizować. Takie jest moje doświadczenie. Wiele lat w tym pracuję i wiem, co mówię.

Z uwagi na to, że sądy rodzinne mają bardzo dużo spraw, ważne jest, żeby zrobić uproszczone pismo. Wskaż, ile tak naprawdę kosztuje dziecko, a dopiero potem przejdź do potrzeb i możliwości ojca /matki.

Ważne jest też spisanie kosztów ojca/matki, aby wykazać sytuację materialną.

Ponadto w procesie istotne jest, aby poprzeć wszystko dowodami oraz skupić się przede wszystkim na tym to, co najważniejsze. A zatem sąd w pierwszej kolejności będzie badał, ile dziecko kosztuje.

Sądu nie interesuje czy macie porozumienie, czy była zdrada, kto odszedł… Innymi słowy, historia małżeństwa go nie interesuje. W sądzie trzeba być konkretnym!

Najlepszy adwokat to taki, który ma doświadczenie i lubi kalkulator. W przypadku spraw o alimenty właśnie tak trzeba działać!!!

Sąd przy alimentach robi prostą kalkulację. 

Nie proponuję działać na własną rękę, gdyż może się skończyć tak, że będzie egzekucja komornicza i komornik będzie ściągał alimenty przez wiele lat!

Tak, otrzymując zabezpieczenie, trzeba od razu płacić! Płacić i skarżyć! Tak wyglądają przepisy prawa.

 

Przeczytaj więcej:

Rozprawa o Alimenty – pytania

Alimenty przy Rozwodzie


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń