Najlepszy Adwokat Alimenty – Tak ! Jaki ?

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Najlepszy Adwokat Alimenty

Najlepszy Adwokat Alimenty

„Szukam Adwokata do rozwodu. Dostałem też pozew o Alimenty. Żona chce mnie chyba zniszczyć. Chce Alimenty ode mnie po 10.000 zł. Przedstawiła bardzo wysokie koszty – wymyśliła jakiejś koszty – Co mam zrobić. Potrzebuje najlepszego adwokata. Zarabiam bardzo dużo i boje się wysokich alimentów. Czy Sąd może wejść na moje konto bankowe ? ” 

Spokojnie.. Zawsze mówię – Spokój nas uratuje.

Alimenty ! Przede wszystkim i w pierwszej kolejności skupić się trzeba na tym ile dzieci kosztują ?

Najlepiej zrobić taką tabelkę aby sąd miał wyraźne i konkretne wyliczenie. Czyli porównać jej zestawienie kosztów do rzeczywistych kosztów.

Podsumować należy wszystko to w tabelce ile tak naprawdę dzieci kosztują.

Najlepiej gdyby Pan miał jakieś dowody na tą okoliczność że tak naprawdę żyliście standardowo i żadnych wysokich kosztów nie było. Ważne żeby wypunktować pewne rzeczy wprost.Czyli należy porównać jej zestawienie kosztów do rzeczywistych kosztów.

 

Najlepszy Adwokat Alimenty

 

Dobry Adwokat od spraw rodzinnych z pewnością pomoże. Jednakże to klient zawsze wie jakie są koszty dzieci. 

W Przypadku gdy toczy się sprawa o Alimenty sąd w pierwszej kolejności zajmuje się dzieckiem. A zatem najważniejsze jest w pierwszej kolejności ile dziecko kosztuje.

 

Jeżeli matka przedstawia że dziecko kosztuje np. 9000 zł a my się z tym nie zgadzamy to najlepiej  w formie tabelki zrobić zestawienie które wskaże ile dziecko  kosztuje.To jest najważniejsze.

Dopiero w momencie gdy sąd uzna że taki i taki jest koszt dziecka to przychodzi dopiero do analizy tego jak rozdzielić te koszty między rodzicami.

Najlepszy Adwokat Alimenty

 

Zarabiam bardzo dużo i boję się wysokich alimentów ?

I tutaj co do zasady rodzice powinni partycypować w kosztach utrzymania dziecka po połowie. Mając na uwadze sytuację materialną jednego z rodziców sąd może zasądzić że np. rodzice będą uczestniczyć w kosztach utrzymania dziecka w niej różne stopniu dla przykładu ojciec 70% zaś matka 30%.
Zdarzają się również sytuację, kiedy to jeden z rodziców nie pracuje a drugi zostaje zobowiązany w 100 %.
Dlatego też ważne jest dopiero jako druga kolejność tego postępowania wykazać swoją sytuację materialną.
Jeżeli toczy się sprawa o alimenty to wygląda troszkę jak analiza matematyczna.
Tutaj Sąd nie wchodzi w genezę konfliktu. 
Dlatego, Twój pełnomocnik musi wziąć kalkulator. Nie proponuje pełnomocnika showmana – tutaj trzeba usiąść, liczyć i analizować.
Tak to moje doświadczenie. Wiele lat w tym pracuje i wiem co mówię.
Z uwagi na to że sądy rodzinne mają bardzo  dużo spraw ważne żeby zrobić uproszczone pismo wskazać ile tak naprawdę dziecko kosztuje a dopiero przejdź do potrzeb im możliwości ojca /matki.
Ważne jest też spisanie kosztów ojca/matki aby wykazać  sytuację materialną.
Ważne w procesie jest to aby poprzeć wszystko dowodami oraz skupić się przede wszystkim na tym to co jest najważniejsze. A zatem sąd w pierwszej kolejności będzie badał to ile dziecko kosztuje.
Sądu nie interesuje to czy macie porozumienie, czy była zdrada czy zdrady nie było, kto odszedł, historia małżeństwa go nie interesuje.
Adwokat najlepszy ? To taki który ma doświadczenie i lubi kalkulator. W przypadku spraw o alimenty właśnie tak trzeba działać !!!
Sąd przy alimentach robi prostą kalkulację. 

Nie proponuje samemu działać, gdyż może się skończyć tak że będzie egzekucja komornicza i przez wiele lat komornik będzie ściągał alimenty !

Tak, gdyż otrzymuje się zabezpieczenie -trzeba od razu płacić!  Płacić i skarżyć ! Tak wyglądają przepisy prawa. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń