Adwokat Nowy Dwór Mazowiecki

Adwokat z Nowego Dworu Mazowieckiego

Adwokat Nowy Dwór Mazowiecki. Często zastanawiamy się, jak wybrać adwokata. Szukając w internecie, należy zawsze patrzeć na specjalizacje. W ten sposób znajdziesz odpowiedniego adwokata do sprawy rozwodowej, o alimenty, sprawy rodzinnej, spadkowej lub rozwodowej!

Rozwód w Nowym Dworze Mazowieckim – Jak dokonać wyboru prawnika?

Bardzo dużo klientów trafia do nas właśnie z Nowego Dworu Mazowieckiego, albowiem sprawy o rozwód z tego miasta toczą się w Warszawie. Zatem jeżeli szukasz dobrego prawnika, który przeprowadzi cię przez cały proces rozwodowy, to z pewnością musisz wybrać go z Warszawy. Będzie to zdecydowanie lepszy wybór pod kątem ekonomicznym. 

Jak wybrać adwokata? Przede wszystkim zawsze patrzymy na specjalizację. Jest kilka aspektów, które należy przeanalizować.

Rozwód z kredytem. Co można zrobić, żeby pozbyć się kredytu?

Przede wszystkim możemy rozważyć negocjacje z bankiem, umowę, czyli przepisanie kredytu na jednego z byłych małżonków. Inna opcja to wynajęcie lub sprzedaż nieruchomości.

Niekiedy rozwód nie jest aż tak trudny jak uregulowanie spraw majątkowych. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że Bóg nas obdarzył tylko i wyłącznie jednym życiem. Dlatego też trzeba żyć, a nie każdego dnia zastanawiać się nad swoją sytuacją. Zaciągnięcie przez małżonków zobowiązań jest dosyć częstym problemem, ale uwierz mi, że są na to sposoby. Pamiętaj, że przy podziale majątku sąd rejonowy, który rozstrzyga sprawy w zakresie podział majątku małżonków, nie interesuje się w ogóle długami małżonków, albowiem dzieli tylko aktywa. Nie zajmuje się zatem pasywami. Jak podzielić majątek?

Przy podziale majątku bardzo istotna jest wycena nieruchomości. W związku z tym niezbędne będzie powołanie biegłego ds. wyceny, który oszacuje wartość nieruchomości. Ta wyceniana jest na podstawie wartości rynkowej, zaś dług, który ciąży na nieruchomości, nie jest odliczony. Pewnie sobie myślisz, że to absurd. Zdecydowanie są w tym obszarze problemy, które dla większości osób planujących rozwód nie są zrozumiałe.

Co mam zrobić, jeżeli chcę się rozwieść i podzielić majątek?

Przede wszystkim niezbędna będzie konsultacja prawna, podczas której oszacujesz swoje możliwości. Następnie warto sporządzić spis posiadanych nieruchomości i ruchomości w formie tabelki. Wówczas można zastanowić się, w jaki sposób dokonać podziału.

Zawsze warto rozważyć również rozmowę z drugim małżonkiem i podjąć się mediacji w tym zakresie. Jeżeli nie uda się wam dojść do porozumienia i dokonać podziału w formie umowy przed notariuszem, wówczas należy założyć sprawę w sądzie rejonowym o podział majątku wspólnego. Dopiero w ostatnim etapie dokonuje się podziału majątku małżeńskiego. Pamiętajmy, iż w przypadku podziału majątku musimy liczyć się z kosztami, takimi jak wynagrodzenie prawnika, opłata sądowa w wysokości 1000 zł oraz wynagrodzenie biegłych specjalistów, którzy wycenią wartość naszego majątku.

Rozwód w Nowym Dworze a właściwość sądu

Sprawy rozwodowe z Nowego Dworu będą toczyły się w Warszawie.

Opowiem wam historię mojej klientki, pani Izy z Nowego Dworu Mazowieckiego, która przyszła do mnie w sprawie rozwodu. Poprosiła, abym w trybie pilnym złożyła pozew o rozwód właśnie w Warszawie. Tak też zrobiłyśmy. Sąd nadał sygnaturę oraz przesłał odpis pozwu do męża. Okazało się, że moja klientka była bardzo zaskoczona, albowiem mąż stwierdził, że takiego rozwodu nie chce i nie wyraża zgody. Czy miał prawo? 

Czy można odmówić rozwodu? Adwokat Nowy Dwór

Pożycie małżeńskie ustaje, kiedy ustaną trzy rodzaje więzi: mówimy tutaj o duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Jeżeli jeden z małżonków kocha, zaś drugi nie, to nic na siłę nie można zrobić. Niemniej jednak sądy, które orzekają sprawy rozwodowe, skupiają się w szczególności na więzi fizycznej oraz gospodarczej, albowiem one są dla sądu bardzo istotne. Sąd dochodzi, czy między małżonkami faktycznie te więzi ustały.

Więź gospodarcza – Adwokat Nowy Dwór

Więź gospodarcza jest specyficzna. Nie chodzi bowiem o to, czy macie rozdzielność czy też nie, nie chodzi również o to, czy wspólnie mieszkacie, albowiem sytuacje są bardzo różne i zależy to od indywidualnej sytuacji. Najważniejsze, żebyście gospodarowali oddzielnie. Zatem możecie mieszkać razem w mieszkaniu ze względów finansowych, niemniej jednak chodzi o wspólnie gospodarowanie środkami finansowymi.

Rozwód czy separacja? Mieszkam w Nowym Dworze – gdzie separacja?

Często zastanawiamy się, czy wybrać rozwód czy separację. Pamiętajmy, że w przypadku rozwodu kluczowe jest, aby rozkład pożycia małżeńskiego był trwały. Przy separacji nie mówimy o trwałości – rozkład jest zupełny, ale nie trwały. To jest jedyna różnica. Jeżeli chcemy separacji, musimy również pamiętać, że wszystkie kwestie dotyczące dzieci są rozstrzygane tak jak przy rozwodzie.

Jeżeli mieszkasz w Nowym Dworze i jesteś zainteresowany separacją, to również właściwym sądem jest sąd w Warszawie. W Warszawie mieści się również nasza kancelaria, do której serdecznie Cię zapraszam.

Więcej: Lawina rozwodów w Warszawie! Więcej rozwodów niż ślubów.

Prawnik do spraw alimentacyjnych – Mieszkam w Nowym Dworze – gdzie sprawa o alimenty?

Przy alimentach trzeba pamiętać o dwóch kluczowych kwestiach. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę koszty utrzymania dziecka. Dopiero potem przechodzimy do możliwości zarobkowych zobowiązanego. Każdy doświadczony prawnik zajmujący się alimentami wie, że do spraw alimentacyjnych potrzebny jest kalkulator. To podstawa. Dlatego przy dobrej weryfikacji kosztów jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujący wyrok. 

Jeżeli mieszkasz w Nowym Dworze Mazowieckim, wówczas twoja sprawa o alimenty będzie toczyła się właśnie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Prawnik do spraw rodzinnych

Prawnik do spraw rodzinnych jest od tego, żeby zapewnić Ci bezpieczeństwo prawne we wszelkich obszarach, które dotyczą spraw rodzinnych. Mówimy tutaj o sprawach związanych z rozwodem, alimentami i kontaktami.

Więcej:

Znajdź adwokata

Zadzwoń