Rozwód Narcyz

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Rozwód Narcyz

Rozwód z osobą która jest narcyzem.
To bardzo trudny rozwód.
Rozwody z osobami zaburzonymi –  są w mojej ocenie najtrudniejszymi rozwodami gdyż nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać po drugiej osobie.
Dlatego ułożenie strategii rozwodowej jest bardzo istotne i pomaga przewidzieć pewne rzeczy które mogą nastąpić w procesie.

Rozwód Narcyz

Adwokat od rozwodu, adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych po kilku latach doświadczenia wie czego można czasem się spodziewać.
Dzięki temu doświadczeniu można wyprzedzić ruchy bądź zaplanować strategie tak abyś korzystnie przetrwał ten Rozwod.
Przede wszystkim czasem zapominamy o tym że rozwód niesie za soba konsekwencje poważne na przyszłość. Jeżeli nie uregulujemy pewne kwestie które są istotne takie jak wysokość alimentów albo kontakty to bardzo często zdarza się że po kilku miesiącach bądź latach osoby wracają do kancelarii i proszę o uregulowanie tej kwestii. Dlatego zawsze podkreślam że wysokość alimentów które zostanie określona przy rozwodzie jest bardzo ważna. Nie możemy dopuścić do sytuacji że wysokość alimentów będzie wysoka a później będziemy mieli nadzieję na zmianę. Nie róbmy tego gdyż przepisy określają iż musi zajść istotna zmiana okoliczności aby takie Alimenty obniżyć.

Rozwód Narcyz

Zdarzają się sytuacje że ludzie bardzo często chcą szybko przeprowadzić rozwód oraz zgadzają się na wszystkie warunki postawione. To jest wielki błąd. Jeżeli walczymy w sprawie rozwodowej to trzeba walczyć do końca. I należy tutaj walczyć o wysokość alimentów, o określenie kontaktów.

Rozwód Narcyz

Przypadku gdy między stronami jest duża eskalacja konfliktów, bardzo często ludzie walczą o dzieci. Widziałam wiele sytuacji kiedy strony przejmowały dzieci i walka o dzieci trwała kilka lat. To co najważniejsze w walce w przypadku O dzieci są opinie psychologiczne.

Ważną instytucją w procesie jest OZSS pamiętaj żeby zawsze być przygotowanym do tego co tam się dzieje.
 Twój pełnomocnik twój adwokat od rozwodów musi cię przygotować !!!!!!

Osobiście uważam, iż najtrudniejszy rozwód jest z osobami które mają zaburzenia emocjonalne. Niestety w większości przypadkach osoby z zaburzeniami nie przyznają się.

Do napisania tego tego postu zainspirowała mnie historia mojej klientki.

Historia – mojej klientki z Warszawy, która jest dyrektorem w dużej firmie, mąż wojskowym. Rozwód ich był bardzo burzliwy. Żona otrzymała diagnozę od kilku psychologów, że mąż jest chory- ma zaburzenia emocjonalne . Nie dało się z nim żyć ani funkcjonować  O wszystko były klótnie. Kłótnie i kłótnie…. Oczywiście on jej zarzucał problemy.  Jej maż zarabiał bardzo dużo. Czuł się bardzo pewny i poniżał innych.

Każdy dzień kończył się kłótnią….Aż przyszedł ten moment – Rozwód

On chce jej winy, uważa że jest winna – Ale nie ma faktów.  

My mamy fakty – dzięki dowodom można wygrać sprawę.  Pamiętajmy każdą sytuacje należy analizować indywidualnie.

 

Pamiętam też kilka lat temu gdzie prowadziłam rozwód – on informatyk ona lekarz. Ich maleństwo trwało 6 miesięcy. Pamiętam jak odsłuchałam nagrań z ich kłótni. Po ślubie ich piękny świat przestał istnieć. Wszystko nabrało zupełnie innego koloru. Wzajemne obwinianie, krzyki, wulgaryzmy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń