Adwokat Wesoła

Adwokat Wesoła – W poszukiwaniu adwokata

Adwokat Wesoła. Niekiedy ludzie przy wyborze adwokata sugerują się regionalizacją. Pamiętajmy, że nie można być specjalistą od wszystkiego, stąd też polecam Ci, abyś zawsze patrzył na specjalizację. Jakie są specjalizacje w naszej kancelarii? Specjalizujemy się głównie w prawie rodzinnym – sprawy o rozwód, sprawy o alimenty, sprawy o kontakty, sprawy o podział majątku. To są nasze filary, w których jesteśmy specjalistami i nasz zespół prawników zajmuje się tylko tego typu sprawami.

Sprawy i specjalizacja to klucz do sukcesu. W pierwszej kolejności przeanalizujmy, jaki powinien być adwokat do sprawy rodzinnej.

Cechy adwokata – jaki powinien być adwokat?

Empatia, wyrozumiałość, specjalistyczna wiedza, doświadczenie. Dzięki temu jesteś w stanie zagwarantować sobie, że twój wybór adwokata będzie słuszny, a obsługa rzetelna. Aby móc Ci właściwie doradzić, adwokat musi również w niektórych sprawach mieć specjalną wiedzę psychologiczną.

Wiedza to za mało – musi być doświadczenie 

W pracy adwokata niezbędne jest doświadczenie prawnicze oraz z zakresu psychologii. Jeśli adwokat ma pojęcie o psychologii, będzie w stanie pomóc rodzinom w trudnych sprawach. Niestety w większości sytuacji mamy do czynienia z różnymi zaburzeniami, które powodują, że rodzina się rozpada.

Dobry prawnik od rozwodów wie, że niezbędna jest zarówno wiedza prawnicza, jak i psychologiczna. Wie, co to jest zaburzenie narcystyczne, zaburzenie borderline  albo schizofrenia. Jak się rozwieść z osobą toksyczną?

Jak wygrać sprawę o rozwód?

Doświadczony prawnik przeszedł już wielokrotnie przez sprawy, w których pojawiał się problem alienacji rodzicielskiej czy dochodzenie winy. Wie, jakimi skutecznymi metodami wygrać swoją sprawę. Sprawy rozwodowe niekiedy są bardzo trudne do przejścia, albowiem musimy mieć perfekcyjnie sporządzony materiał dowodowy.

Konsultacje prawne – Adwokat Wesoła

Często przychodzą do mnie klienci, których sprawa jest już w toku. Jednakże stanęli w punkcie – czują, że ich sprawa nie idzie w dobrym kierunku. Przyczyn może być kilka – albo wybrali nieodpowiedniego pełnomocnika, albo prowadzili sprawę samodzielnie z nadzieją, że będzie dobrze. Okazuje się, że w internecie można znaleźć dużo wzorów, jednakże nikt nie nauczy nas praktyki. Wobec tego dobry prawnik do niektórych spraw jest po prostu niezbędny.

Mieszkam w Wesołej – gdzie będzie moja sprawa?

Sprawy z Wesołej rozstrzygają się w Warszawie, wobec czego twój prawnik również powinien być z Warszawy. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne, to właściwym sądem jest sąd znajdujący się przy ulicy Terespolskiej, natomiast dla rozwodów właściwy jest Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przy ulicy Poligonowej.

Jak przygotować się do rozwodu?

W pierwszej kolejności trzeba wybrać dobrego prawnika do rozwodu, który zrobi wszystko z myślą o zabezpieczeniu twoich interesów. Postaw na adwokata, który pomaga i wykazuje się empatią. Misją adwokata jest pomóc, a zatem musi on z Tobą szczerze porozmawiać i poznać twoją sytuację. Wówczas będzie wiedział, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Jak zachować się na rozprawie o rozwód?

Sprawa o ustalenie kontaktów – Adwokat Wesoła

Coraz mniej związków decyduje się na ślub, coraz więcej jest problemów związanych z dziećmi i z ich wychowywaniem po rozstaniu rodziców. W internecie można znaleźć różne wzory w zakresie sprawy o ustalenie kontaktów z dzieckiem, jednakże to tylko wzory. Niekiedy niezbędne jest, aby ktoś doświadczony na sali rozpraw powiedział ci krok po kroku, jak to wygląda. Jeżeli nawet nie chcesz zdecydować się na pełną reprezentację przez profesjonalnego pełnomocnika, to rozważ przynajmniej konsultację, na której dowiesz się krok po kroku, jakie są wady i zalety całego procesu.

Czy ustalać kontakty z dzieckiem?

Co do zasady uważam, że tak, albowiem po rozstaniu dorosłym ciężko znaleźć porozumienie w tym obszarze. Dlatego niekiedy niezbędne jest ustalenie kontaktów. Nie polecam ustalać kontaktów na podstawie wzoru z internetu, gdyż pozew musi być dostosowany do twoich potrzeb. Zatem w pierwszej kolejności musisz ustalić, w jaki sposób chcesz określić widzenia, a później po prostu w sposób formalny dobrze to opisać. Jak ustalić kontakty z dziećmi? 

Sprawy rodzinne – Adwokat Wesoła

Nie ulega wątpliwości, że sprawy rodzinne są niezwykle skomplikowane, albowiem oprócz wiedzy niezbędne jest również ludzkie podejście, dzięki czemu możliwe będzie racjonalne przeanalizowanie Twojej sytuacji. Sprawy spadkowe także są istotne i trafiając do dobrego prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym musisz zadbać również o ten obszar. Zapytaj się prawnika o zabezpieczenie swojej sytuacji pod kątem ewentualnej śmierci i wyznacz krąg spadkobierców.

Skuteczny prawnik w Warszawie – czyli jaki?

To przede wszystkim prawnik zaangażowany, „ludzki”. Jesteśmy zespołem prawników, którzy wiedzą, że dobro klienta jest najważniejsze. Wąsko wybieramy specjalizację i jesteśmy ekspertami w tym, co robimy.

Więcej:

Kancelaria rozwodowa – Jak wybrać?

Jak się rozwieść? Krótki poradnik

Zadzwoń