Adwokat Otwock

Adwokat Otwock 

Adwokat Otwock. Jakiego adwokata można spotkać w Otwocku? Na pewno adwokata, który specjalizuje się w danej dziedzinie. Musisz pamiętać, że specjalizacja to najważniejsza rzecz. Nasza kancelaria specjalizuje się głównie w prawie cywilnym. Jesteśmy zespołem prawników, którzy uwielbiają sprawy rodzinne. Łączą się z tymi sprawami sprawy cywilne oraz spadkowe. Sprawy o rozwód i o podział majątku są niezwykle trudne. Okazuje się, że najważniejsze jest doświadczenie.

Jak wybrać dobrego prawnika do konkretnej sprawy?

Aby wybrać dobrego prawnika, przede wszystkim musimy znać specjalizację. Tak – wyboru prawnika dokonujemy na podstawie specjalizacji. Dopiero później przechodzimy do kwestii tego, skąd prawnik jest. Osobiście nie wyobrażam sobie wziąć do sprawy o rozwód prawnika, który dotychczas zajmował się tylko prawem karnym.

Jak wybrać kancelarię do rozwodu?

Od wielu lat zajmujemy się prawem rodzinnym, a w szczególności sprawami z zakresu rozwodów. Dla nas najważniejsze jest doświadczenie. Osobiście uważam, że bez doświadczenia nie można prowadzić spraw. Jeżeli ktoś niedoświadczony takich spraw się podejmuje, to jest to po prostu nierozsądne.

Sprawa o rozwód – Adwokat Otwock

Sprawa o rozwód jest specyficzna, albowiem musimy dogłębnie znać sprawy związane z prawem. Ponadto niezwykle istotne są przepisy, które regulują sprawy o rozwód. Są to sprawy, które niekiedy kosztują nas bardzo dużo nerwów. Musimy być specjalistami w swoim fachu. Dodatkowo musimy się liczyć również z tym, że dla klientów to bardzo trudny okres. Dobry adwokat to taki, który rozumie Ciebie oraz Twoje położenie, a ponadto ma doświadczenie psychologiczne.

Po co psycholog w sprawie o rozwód?

Czy wiesz, że większość rozwodzących się osób ma problemy psychologiczne? Wiesz, że niekiedy pomoc prawnika, który ma wiedzę psychologiczną, jest niezbędna, aby móc Ci pomóc?

Prawnik to także człowiek, który dba przede wszystkim o Twój interes i kompleksowo zrobi wszystko, żeby Cię obsłużyć. 

Sprawa o podział majątku

Dobry adwokat do spraw rodzinnych wie, że każdą sprawę trzeba rozpatrzeć indywidualnie oraz spojrzeć na sprawę szeroko. Trzeba rozważyć, czy w twojej sytuacji niekorzystne byłoby żądali nierównego podziału majątku. A może zapomniałeś o tym, że część tego majątku stanowi Twój majątek osobisty? Warto się nad tym zastanowić i rozpatrzyć krok po kroku wszelkie elementy, począwszy od spraw związanych z pieniędzmi, skończywszy na sprawach związanymi z kontaktami z dzieckiem.

Czy na pewno ustalać kontakty z dzieckiem?

Okazuje się, że większość prawników mówi „Nie, po co nam ustalać kontakty”… Być może nie chcą, bo trzeba wykonać dodatkową pracę? Przede wszystkim należy też kierować się intuicją. Jeżeli intuicja podpowiada „ustal kontakty”, to tak zrób.

Ograniczenie władzy rodzicielskiej – Adwokat Otwock

Często zastanawiamy się, czy warto drugiej osobie ograniczyć władzę rodzicielską. Często wpadamy również na pomysł pt. „pozbawienie praw rodzicielskich”. Należy przede wszystkim zacząć od ustalenia, czym jest ograniczenie władzy rodzicielskiej. Jeżeli mówimy o ograniczeniu władzy rodzicielskiej, to musimy pamiętać, że jest to poważne i niewątpliwie ma negatywny wydźwięk. W szczególności dla mężczyzn. Żaden z rodziców nie chce słyszeć, że zostanie ograniczony.

Przede wszystkim kategorią nadrzędną jest bezpieczeństwo dziecka oraz zagrożenie jego zdrowia i życia. Dobro dziecka jest najważniejsze. Jeżeli natomiast Twoja postawa zagraża bezpieczeństwu dziecka, musisz się liczyć z tym, że drugi małżonek może zażądać ograniczenia władzy rodzicielskiej. Ograniczenie władzy rodzicielskiej może zostać zastosowane w różny sposób. Rodzice mogą zostać zobligowani przez sąd do odpowiedniego zachowania, czy też do przeprowadzenia terapii rodzinnej. Sąd może również nałożyć nadzór kuratora oraz określić czynności, jakie nie mogą być dokonywane bez zezwolenia sądu.

Najczęstsze ograniczenie władzy rodzicielskiej – Adwokat Otwock

To właśnie takie ograniczenie władzy rodzicielskiej, aby jeden z rodziców miał samodzielną możliwość podejmowania ważnych decyzji dotyczących dziecka. Na tym tle są konflikty między rodzicami. Sprzeczają się w kwestii tego, gdzie i jak zapisać dziecko do szkoły, czy dziecko ma chodzić na zajęcia dodatkowe czy też nie. Wobec tego ustawodawca wprowadził możliwość ograniczenia jednemu z rodziców władzy rodzicielskiej właśnie po to, aby jeden z rodziców miał możliwość samodzielnej decyzji w tym zakresie

Czy warto ograniczyć władzę rodzicielską drugiemu rodzicowi?

To wszystko zależy od waszej sytuacji. Jeżeli jest między wami poważny konflikt i jesteś przekonany bądź przekonana o tym, że nie znajdziecie porozumienia, uważam, że wówczas jak najbardziej trzeba ograniczyć władzę rodzicielską po to, aby móc samodzielnie podejmować ważne decyzje dotyczące Twojego dziecka. Niemniej jednak, jeżeli jest szansa na porozumienie, to trzeba spróbować być dobrymi rodzicami – nie zamykać się, tylko współpracować. Dodatkowo jeżeli są przesłanki ku temu, żeby ograniczyć drugiemu rodzicowi, najczęściej ojcu, władzę rodzicielską, to również trzeba to zrobić.

Jakie są to przyczyny ograniczenia władzy rodzicielskiej?

Alkohol, hazard, nieodpowiednie zachowanie przez ten czas. Takie sytuacje, kiedy obawiamy się o życie i zdrowie dziecka, o to, że kiedy ojciec będzie potrzebny, to po prostu się nie pojawi, to idealny czas, aby rozpocząć kroki w zakresie ograniczenia władzy rodzicielskiej.

Czy wiesz, że w trakcie sprawy o rozwód Twój małżonek wciąż dziedziczy?

Powinieneś sporządzić testament. Jeżeli zastanawiasz się, czy jest Ci potrzebny prawnik do sprawy rozwodowej, to uważam, że na pewno jest ci potrzebny chociażby na pierwszą konsultację. Wówczas poznasz swoje możliwości i dowiesz się, co możesz wygrać. Zastanawiasz się, jak się zachować na rozprawie o rozwód?

Czym się zajmujemy? Adwokat Otwock

Nasza kancelaria zajmuje się prawem rodzinnym i prawem rozwodowym. Świadczymy kompleksowe usługi na rzecz osób fizycznych, doradzamy im, jak przebrnąć przez ciężki okres, jakim jest walka w sprawach rodzinnych, o podział majątku, o ustalenie kontaktów czy o kwestie spadkowe. Dobrze wiemy, że jest to niesamowicie trudny czas i z pewnością towarzyszą Ci dodatkowe emocje. Osobiście uważam, że jest to jeden z trudniejszych etapów w Twoim życiu, dlatego z pewnością potrzebujesz kogoś, kto zapewni Ci bezpieczeństwo i zadba o Twoje interesy.

Dobry adwokat zna sposób na to, żebyś poczuł się bezpiecznie. Zajmujemy się prawem rodzinnym i prawem spadkowym, mamy w toku kilkadziesiąt spraw rozwodowych i o podział majątku. Za nami już ponad 1000 spraw rozwodowych, ponad 600 spraw o podział majątku, ponad 500 spraw spadkowych oraz ponad 1000 spraw cywilnych. O czym to świadczy? O tym, że mamy w tym obszarze doświadczenie i po prostu jesteśmy specjalistami.

Więcej:

Jak się rozwieść. Krótki poradnik

 

Zadzwoń