ADWOKAT WARSZAWA

Jak  się rozwieść?

Rozwód- to trudny czas.  Jednakże po podjęciu decyzji należy działać.

Po podjęciu ostatecznej decyzji o zakończeniu małżeństwa priorytetem będzie sprawne przeprowadzanie  rozwodu, ustalenie kwestii związanej z rozwodem, alimentami i kontaktami.

 

W pierwszej kolejności, należy określić plan.

Podstawowy etap obejmuje sporządzenie pozwu. Do pozwu możemy również dołączyć wnioski związane z

  • Opieką nad dziećmi
  • Władzą rodzicielską
  • kontaktami z dzieckiem
  • Alimentami

Jak wybrać Adwokata do rozwodu ?

Najlepszy Adwokat do rozwodu ? To jaki ?

Przy wyborze kancelarii należy pamiętać, że każdy dobry adwokat rozwód traktuje  sprawę indywidualnie i szyje na miarę.

Jak znaleźć dobrego prawnika od rozwodów w Warszawie?

Decyzja o rozwodzie zawsze jest trudna ? Czasem decyzja o wyborze kancelarii jeszcze trudniejsza. Dlatego ważny jest wybór prawnika który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Jako kancelaria zajmująca się sprawami rozwodowymi w Warszawie, świadczymy klientom kompleksowe wsparcie, najważniejsze jest ustalenie właściwej strategii procesowej przy rozwodzie. Należy ustalić czy chcemy dochodzić winę czy nie ?

Co z Alimentami ? Jak określić kontakty ? A może opieka naprzemienna.

Kiedy jest właściwy czas na rozwód ?

Wtedy kiedy ustało pożycie małżeńskie. Termin „pożycie małżeńskie” odnosi się do całokształtu relacji łączących małżonków.

Sąd podda analizie takie aspekty jak np. obecne miejsca zamieszkania małżonków (wspólne czy oddzielne domy), kiedy ustała wież fizyczna oraz sposób prowadzenia gospodarstwa domowego.

Sąd musi przeprowadzić postępowanie dowodowe, w którym wyjaśni wszystkie aspekty i okoliczności waszego życia. Sąd musi ustalić jaka jest przyczyna rozpadu pożycia.

Mieszkacie razem i chcecie rozwodu- Czy sąd może nie orzec rozwodu ? To wszystko zależy, jeżeli mieszkacie ze sobą na zasadzie współlokatorów, a oprócz dzieci nic was już nie łączy, to z pewnością sąd orzeknie rozwód. Istotną kwestię stanowi  zweryfikowanie, czy rozkład pożycia jest trwały, czy też nadal istnieje szansa na uratowanie związku. Żeby mówić o szansy ratowania małżeństwa, to muszą chcieć dwie strony. Oczywiście wszystko zależy od dobrej strategii prawnika do rozwodu, który odpowiednio uzasadni sytuacje. 

Każdy kto szuka adwokata od spraw rozwodowych w Warszawie musi przeanalizować profil kilku kancelarii i umówić się w pierwszej kolejności na konsultację.

Każdy dobry prawnik wie że rozwód należy analizować indywidualnie i konieczna jest wstępna analiza.  

Sprawa rozwodowa w Warszawie.

Ile czeka się na rozprawy rozwodowe w Warszawie.

Termin sprawy rozwodowej jest uzależniony, czy zostały złożone wnioski w trybie zabezpieczenia czy nie. To tryb szybszy. Tryb dzięki któremu można osiągnąć szybsze postanowienie.

Co do zasady – Terminy są nie krótsze niż 6 msc. Kiedy Sąd otrzymuje pozew, sprawdza w pierwszej kolejności czy został prawidłowo sporządzony, jeżeli tak odpis pozwu o rozwód wysyła do strony pozwanej ( około 1 msc. ), wtedy czeka aż strona pozwana odbierze i odpisze,  jeżeli nie odbierze – to wtedy trzeba uruchomić procedurę doręczenia pozwu o rozwód przez Komornika. Kiedy Sąd pozna stanowisko drugiej strony, wyznacza termin rozprawy.

Oczywiście Sąd może również oddalić pozew o rozwód. 

Tak,  w przypadku, w którym o rozwiązaniu małżeństwa wnioskuje małżonek wyłącznie winny rozpadu związku.

Rozwód można wówczas uzyskać tylko wtedy, gdy drugi małżonek jednak wyrazi na niego zgodę.

 

Kancelarie od rozwodów w Warszawie. 

Często zwracacie się do mnie o pomoc w sprawach rozwodowych.Wsparcie kancelarii od rozwodów jest bardzo ważne. Można popełnić dużo błędów a skutki będą nieodwracalne.

Co jest najważniejsze dla Sądu ?

Dla Sądu najważniejsze jest dobro dzieci. Czasem konieczne są badania przez psychologów żeby sprawdzić sytuacje psychologiczną. Z pewnością, rozpad rodziny to traumatyczne przeżycie dla każdego z jej członków.

Dlatego podczas rozprawy rozwodowej często konieczna okazuje się pomoc psychologa, który na podstawie rozmów z dzieckiem ocenia jego stan emocjonalny oraz identyfikuje potrzeby i oczekiwania względem rodziców.

Czasem rozwód jest konieczny, wtedy koszmar dzieci się kończy. Co jest wart dom kiedy rodzice się nienawidzą i kłócą ? Dziecko przestaje być świadkiem kłótni,  przemocy – i wtedy jest spokojniejsze.

Ile kosztuje rozwód?

W sądzie należy liczyć się z opłatą w wysokości 600 zł. Wynagrodzenie adwokata uzależnione jest od nakładu pracy. Wszystko zależy od tego czy będzie to rozwód z winy czy bez orzekania o winie. Istotne jest również czy są dzieci oraz czy jest spór w zakresie alimentów. Ważne jest również to co z podziałem majątku.

Wynagrodzenie adwokata może się różnić – nie ma jednej stałej ceny. Podczas pierwszego spotkania, bądź przy pierwszym kontakcie telefonicznym taka informację można uzyskać.

Czy warto wziąć prawnika do rozwodu? Tak zdecydowanie tak. Nie polecam oszczędzać i działać na własną rękę gdyż można więcej stracić. Pomoc prawnika pozwoli zredukować stres, ale przede wszystkim podejmować skuteczne, w pełni przemyślane kroki prawne.

Ile trwają rozwody ?

Rozwód może oczywiście skończyć się na jednej rozprawie a może trwać latami. Tak rozwód może trwać nawet 7 lat. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do rozwodu. Tak rozwód to bardzo trudny czas a przygotowanie do rozwodu jest kluczowe. Niekiedy niezbędne jest zebranie dowodów. Dlaczego ? Często wydaje nam się że będzie szybko, okazuje się że drugi małżonek chce walczyć.

Warto wszystkie dowody złożyć już na samym początku. Rozwód bez orzekania o winie jest mniej stresujący dla obydwu stron niż rozwód z orzeczeniem winy. Kiedy strony zaczynają walczyć, to niesie to za sobą poważne skutki. Widzę to po swoich klientach, niekiedy nawet  bez pomocy psychiatry nie obędzie się. 

Próba udowodnienia  małżonkowi  wyłącznej winy za rozpad małżeństwa wymaga zebrania wyczerpujących dowodów. Na podstawie dowodów sąd rozstrzyga postępowanie.

Dowody muszą być silne. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia profesjonalnego adwokata od rozwodów w Warszawie zapraszamy na spotkanie w naszej kancelarii.

 

 

Zadzwoń