Adwokat Marki

Adwokat Marki 

Adwokat Marki. Jeżeli czeka cię poszukiwanie adwokata, a mieszkasz w Markach, to wszystko zależy od tego, jaka to jest kategoria sprawy. Jeżeli natomiast szukasz adwokata do rozwodu i mieszkasz w Markach, pamiętaj, iż twój rozwód będzie w Warszawie w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Niedaleko tego sądu mieści się moja kancelaria, stąd też obsługuję wielu klientów z twoich okolic. Jeżeli natomiast szukasz adwokata do innej sprawy niż rozwód, to  twoja sprawa będzie w Sądzie Rejonowym w Wołominie.

Kancelaria prawna 

Wybór kancelarii prawnej jest bardzo istotny. Należy dokonać wyboru tak, abyście się z pełnomocnikiem dobrze rozumieli. Trzeba wykazać zaangażowanie w sprawie, analitycznie przeanalizować twoją sytuację i dostosować przepisy prawa do twojej sytuacji.

Kancelaria prawna jest od tego, żeby rozwiązać wszelkie twoje wątpliwości tak, abyś był pewny krok po kroku, co robić. Twoja sytuacja jest istotna. Masz przedstawić stan faktyczny, zaś adwokat jest od tego, żeby Ci doradzić. Kluczowa jest specjalizacja – a zatem zastanów się, jaki adwokat jest Ci potrzebny. Czy będzie to adwokat do spraw rozwodowych, adwokat do spraw rodzinnych, adwokat do spraw o podział majątku, adwokat do spraw o alimenty, adwokat do spraw dotyczących kontaktów, specjalizujący się w sprawach o rozdzielność majątkową, czy adwokat do spraw cywilnych?

Sprawa o rozwód – Adwokat Marki

Jeżeli czeka cię sprawa o rozwód, to w pierwszej kolejności zapraszam cię do mojej kancelarii w Warszawie, albowiem to właśnie w Warszawie będzie toczyła się twoja sprawa o rozwód.

Kilka aspektów prawnych, które musisz znać zanim podejmiesz decyzję o rozwodzie.

  1. Sposób rozwiązania małżeństwa, czyli w jaki sposób chcesz rozwiązać swoje małżeństwo. Czy chcesz dochodzić orzekanie o winie czy też nie?
  2. Bardzo istotna jest kwestia związana z dziećmi, o ile takie dzieci posiadacie. Jeżeli tak, to musisz zabezpieczyć się w obszarze związanym z alimentami oraz z kontaktami. Czy ustalić kontakty po rozwodzie? Uważam, że tak, albowiem ugodowo można zawsze dokonać zmian, jednakże jeżeli nie będziecie mieć ściśle określonych ram, wówczas mogą zaistnieć między wami problemy w tym obszarze. Będziecie się kłócić, o której i skąd odebrać dziecko albo rodzic będzie wpadał, kiedy będzie tylko chciał bez ustalania. Tego Państwu nie polecam.

Trudne rozmowy z osobami chorymi psychicznie albo objawiającymi zaburzenia

Najtrudniejsze rozwody są z osobami, gdzie dodatkowo wchodzi czynnik psychologiczny i znajomość psychologii jest niezbędna, aby móc przeprowadzić cały proces rozwodowy. Coraz częściej zdarza się, że ludzie chorują na choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, borderline bądź też objawiają różne zaburzenia typu narcystyczne zaburzenie osobowości. Dlatego wtedy niezbędne jest również psychologiczne podejście prawnika, który jest w stanie przeanalizować twoją sytuację oraz dostosować do niej przepisy. Zobacz, jak wygląda rozwód z osobą toksyczną.

Na jakie alimenty można liczyć w Warszawie?

We wszystkich sądach istotne jest ustalenie, jakie są koszty związane z potrzebami dziecka. Zgodnie z przepisami istotne są potrzeby dziecka oraz możliwości zarobkowe ojca. W Warszawie minimalne alimenty, na jakie można liczyć, to w mojej ocenie około 1000 zł na rzecz jednego dziecka. Szacunkowo jedno dziecko kosztuje od 1500 zł w górę. Oczywiście alimenty mogą być również w wysokości 10 000 zł. Wszystko zależy od tego, na jakim standardzie dotychczas żyliście. 

Sprawa o podział majątku – Adwokat Marki

Sprawa o podział majątku jest niezwykle ważna. Musimy pamiętać, iż rozwód i podział majątku to dwie różne sprawy. Niekiedy podział majątku jest trudniejszy i wymaga od nas większego zaangażowania w sprawę. Dlatego też musimy się do tego dobrze przygotować. Sprawa o podział majątku będzie toczyła się w sądzie rejonowym. W pierwszej kolejności trzeba przygotować zestawienie posiadanych przez was aktywów. Dowiedz się więcej o podziale majątku przy rozwodzie.

Na potrzeby konsultacji z prawnikiem również należy przygotować zestawienie kosztów, jakie ponosicie oraz zestawienie waszych długów. Sąd nie dzieli pasywów, tylko aktywa. Zatem sąd nie zajmie się rozdzieleniem waszych długów, jednakże w drodze mediacji można uzgodnić podział długów. Zatem jedna ze stron może przejąć dług, zaś drugą stronę uwolnić. Wszystko to można uzgodnić w formie umowy. 

Sprawa o ustalenie kontaktów 

Niezwykle ważna jest sprawa o ustalenie kontaktów po rozstaniu rodziców. Kiedy rodzice się rozstają, należy uregulować sprawy związane z dzieckiem. Jeżeli ludzie się rozstają, to najczęściej pojawiają się duże problemy w realizacji dalszych kontaktów. Dlatego też niezbędna jest pomoc pełnomocnika, który krok po kroku zabezpieczy twoje życzenie.

Ustalenie kontaktów – Adwokat Marki

Uważam, że należy ustalić kontakty prawidłowo, albowiem tylko dzięki temu możesz zabezpieczyć swoje kontakty z dzieckiem. Dodatkowo rodzic, który sprawuje pieczę nad dzieckiem, również powinien mieć ustalony harmonogram wizyt. Nie polecam państwu żyć na zasadzie „jak wpadnie, to wpadnie i odbierze dziecko”. Musimy mieć ułożone normy czasowe, kiedy dziecko widzi się z rodzicem, a kiedy nie.

Sprawy spadkowe

Niesamowicie ważne są również sprawy spadkowe. Wydaje nam się, że jesteśmy młodzi i nic nam nie będzie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy następuje śmierć. Czy wiesz, że w trakcie sprawy rozwodowej twój małżonek wciąż dziedziczy majątek? Dlatego warto sporządzić wtedy testament. Krok po kroku adwokat wszystko Ci wytłumaczy i zabezpieczy Twoje interesy. Zatem jeżeli toczy się sprawa o rozwód, to warto w formie pisemnej sporządzić testament tak, aby mieć pewność, kto po twojej śmierci odziedziczy majątek.

Prawnik na konsultacje

Prawnik jest od tego, żeby całościowo przejrzeć Twoją sytuację i doradzić Ci najlepsze rozwiązanie. Priorytetem prawnika jest dobór najlepszych rozwiązań. Jest to jego zadanie numer 1. Wobec tego nie martw się i umów się do adwokata. On wielokrotnie przechodził sytuacje podobne do Twojej i z pewnością będzie wiedział, jak Ci pomóc.

Więcej:

Lawina rozwodów w Warszawie! Więcej rozwodów niż ślubów.

Do rozwodu trzeba się przygotować!

Zadzwoń