Chce opiekę naprzemienną

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Chce opiekę naprzemienną

„Chce opiekę naprzemienną a w pozwie o rozwód żona chce alimenty i kontakty, oraz miejsce pobytu dziecka przy niej”
W pierwszej kolejności należy podpisać porozumienie rodzicielskie. Oczywiście, pod warunkiem że jesteście zgodni w tym obszarze. Zupełnie inaczej wygląda procedura kiedy jest spór. 

Chce opiekę naprzemienną

Procedura kiedy rodzice chcą zgodnie wychowywać dziecko –  należy w pozwie określić iż miejscem zamieszkania dziecka będzie miejsce naprzemiennie ojca i matki.
Do pozwu o rozwód najlepiej złożyć porozumienie rodzicielskie którym rodzice wskazują jak będą wychowywać dziecko.
Dlatego też odpowiednie skonstruowanie jest bardzo ważna. Najczęściej robi się to w sekwencjach tydzień na tydzień.
Jednakże w sytuacji gdy nie jest to możliwe i rodzice chcą ustalać termin indywidualnie zapisuje się to w porozumieniu z odpowiednim wyprzedzeniem rodzice będą  uzgadniać dni.
Natomiast zabezpieczając ojca najlepsze jest skonstruowanie zapisu iż ojciec ma prawo do połowy dni w miesiącu. 
Takie porozumienie rodzicielskie należy podpisać. Ważne to jest żeby rodzice oboje podpisali takie porozumienie. Takie porozumienie będzie stanowiło załącznik do pozwu o rozwód. 

Chce opiekę naprzemienną

W Komparycji pozwu należy wskazać Żądania zgodnie z tym porozumieniem.
A zatem jeżeli chcemy opiekę naprzemienną to miejsce pobytu dziecka naprzemiennie u ojca i u matki. Zaś w zakresie kontaktów nie regulować w wyroku rozwodowym kontaktów tylko oprzeć się na porozumieniu.
Dodatkowo jeżeli chcemy opiekę naprzemienną to w takim w takiej sytuacji nie powinno się już znaleźć żądanie zakresie alimentów. 
Oczywiście możliwe jest że rodzice ustalmy jakąś kwotę alimentów jednakże w sytuacji co do zasady kiedy rodzice chcą wspólnie wychowywać dziecko nie powinno być alimentów. Koszty stałe powinni rodzice wspólnie płacić.
Oczywiście można określić Alimenty.
Szczerze mówiąc ? Odpowiedz trzeba indywidualnie udzielić, gdyż ważne jest jak wygląda między wami współpraca.

 Opieka naprzemienna 500 plus

W przypadku opieki naprzemiennej – 500 + powinno być również dzielone po połowie. A zatem kwota 500 + powinna zostać rozdzielone na dwoje rodziców. Ojciec powinien otrzymać 250 zł oraz matka 250 zł decyzję w tym zakresie nie podejmuje sąd. Podejmuje organ właściwy który wypłaca świadczenia.
Warto pamiętać że po rozwodzie oczywiście wszystkie kwestie związane z dzieckiem są zmienne. Dlatego też może być sytuacja iż jeden z rodziców później wystąpi  do sądu Rejonowego o zmianę tego postanowienia w tym zakresie.
Dlatego też trzeba mieć to na uwadze i pamiętać o tym że może taka sytuacja się zdarzyć. Dlatego też jeżeli mamy zastrzeżenia do drugiego rodzica w zakresie kompetencji wychowawczych to trzeba mimo wszystko cały czas zbierać dowody.
Przykład.
Małżeństwo lekarzy z Warszawy, on chirurg ona ginekolog, oboje pracują w Szpitalu w Warszawie, maja dwoje małych dzieci, chcą wspólnie wychowywać dzieci.  Nie ma problemu. Mogą indywidualnie z wyprzedzeniem miesięcznym układać podział. Wszystko zależy od chęci.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń