Rozwody Otwock

Rozwody Otwock

Rozwody Otwock. Nasza kancelaria rozwodowa obsługuje kompleksowo i rzetelnie wszystkie osoby, które stoją przed decyzją pt. rozwód i podział majątku. Rozwód jest zdarzeniem, które kosztuje wiele emocji, dlatego niezbędne jest rzetelne przygotowanie. Czas trwania postępowania może być długi, a elementy, które nie zostaną dopilnowane, będą Cię bardzo dużo kosztować. Ja osobiście jako założyciel kancelarii rozwodowej uważam, że niezbędne jest merytoryczne i psychologiczne przygotowanie prawników. Nie każdy prawnik, który np. specjalizuje się obsługą firm, zna się na prawie rodzinnym. Prawo rodzinne to emocje, to łzy, to przepisy, a przede wszystkim twoje przyszłe życie.

Rozwody Otwock – Czy brać adwokata?

Jako kobieta musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak pieniądze i zabezpieczenie sposobu wychowania dziecka, w tym władza rodzicielska i kontakty oraz bezpieczny dla ciebie podział majątku.

Z internetu wszystkiego się nie dowiesz, gdyż zupełnie inaczej układa się strategię procesową dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn. Inaczej zabezpiecza się interesy kobiet, a inaczej mężczyzn, dlatego też wpisy w sieci są ogólne. Jeżeli potrzebujesz kompleksowej obsługi, to przede wszystkim musisz umówić się na pierwszą konsultację z adwokatem. Konsultacja może się odbyć w Warszawie w kancelarii przy Sądzie Okręgowym – czyli tym, w którym właśnie będzie toczyła się twoja sprawa o rozwód, albo telefonicznie. Sprawy z właściwości terenu Otwocka będą rozpatrywane przez sąd w Warszawie.

Istnieją taktyki procesowe, które mogą przyspieszyć termin rozprawy. Prawnicy z naszej kancelarii specjalizują się od wielu lat i mają gruntowne wykształcenie kierunkowe. Doświadczenie przez wiele lat nauczyło nas poszczególnych zasad działania. Radcowie prawni rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków, mając na uwadze specjalizację.

Jak wygląda współpraca z nami?

W pierwszej kolejności ma miejsce konsultacja prawna, podczas której możemy przejść krok dalej. Podczas konsultacji prawnej wyceniane są nasze usługi w zależności od skomplikowania sprawy.

Następnie kiedy klient decyduje się na współpracę, ponownie spotykamy się bądź dokonujemy analizy w celu ustalenia strategii procesowej, chyba że została ustalona już na pierwszym spotkaniu. Kiedy mamy plan działania, wykonujemy pierwsze czynności, czyli przygotowujemy dokumenty w sprawie oraz bardzo często podejmujemy się negocjacji z drugą stroną. Niemniej jednak nie czekamy zbyt długo na złożenie dokumentów do sądu, aby druga strona nie wyprzedziła ruchów.

Sprawa rozwodowa Adwokat radzi

Kiedy klient zaakceptuje dokumenty, a wszelkie uzgodnienia w dokumentach zawarte są jasne i klarowne, wówczas składamy sprawę do sądu. W ciągu tygodnia przekazujemy klientowi informację, pod jaką sygnaturą sprawa została zarejestrowana oraz który został sędzia przydzielony do sprawy.  W formie mailowej średnio około co drugi tydzień przesyłamy raport ze sprawy i informujemy klienta, na jakim etapie jest sprawa. Kiedy otrzymujemy jakąkolwiek dokumentację z sądu albo od drugiej strony, niezwłocznie w ciągu 24 h przesyłamy ją do klienta celem analizy i komentarza. Jeżeli jest potrzeba spotkania, oczywiście wyznaczamy takie spotkanie w ciągu około trzech dni roboczych.

Współpraca z adwokatem – kwestie formalne

Nasze wynagrodzenie jest ryczałtowe za sprawę, niezależnie od tego, co będzie się w tej sprawie działo i jak dużo trzeba będzie pisać. To jest nasze ryzyko, jednakże większość kancelarii działa na zasadzie ryczałtu od sprawy. Podczas pierwszego spotkania również przekazywana jest umowa, zaś wynagrodzenie jest wpłacane na numer konta bankowego wskazanego w umowie. Wszelkie zasady współpracy są jasne i klarowne. Uważam jako prawnik i jako człowiek, że te zasady muszą być ściśle określone. Przy sprawach rodzinnych nie ma miejsca ani czasu na to, aby przejmować się jeszcze kwestiami formalno-prawnymi z prawnikiem. Prawnik jest po to, żeby Ci pomóc w tym ważnym wydarzeniu.

Czy brać prawnika do rozwodu? Rozwody Otwock

Uważam, że trudno ten okres przejść samemu, w szczególności, kiedy łączą państwa dzieci albo wspólny podział majątku. Uważam wówczas, że niekiedy prawnik jest niezbędny, żeby załatwić państwu wszystkie kwestie formalno-prawne.

Aby doszło do rozwodu w postępowaniu sądowym między stronami musi nastąpić rozkład pożycia małżeńskiego.

W którym sądzie będzie toczyć się wasza sprawa?

Sprawa rozwodowa będzie toczyła się w Warszawie. Tutaj też mieści się nasza kancelaria, stąd też zapraszam państwa serdecznie na konsultację.

 

Więcej:

Do rozwodu trzeba się przygotować!

 

Zadzwoń