Opieka naprzemienna Adwokat radzi

Opieka naprzemienna Adwokat radzi

Kiedy opieka naprzemienna jest dobrym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, czy jesteś kobietą, której celem jest, aby dzieci zostały przy tobie, czy też jesteś ojcem i chcesz, aby kontakty i relacje były pół na pół.

Przede wszystkim oprócz waszego celu, czyli celu rodziców, ważne jest dobro dziecka. Bardzo często w tej walce zapominamy o tym, że tak naprawdę liczy się to, co dziecko chce. Dlatego opieka naprzemienna ma plusy i minusy.

Opieka naprzemienna Adwokat

W pierwszej kolejności ważne jest, abyś powiedział, czego pragniesz i jaki jest twój cel. Wówczas twój pełnomocnik ustali odpowiednią strategię procesową, dzięki której osiągniesz to, co chcesz. Przede wszystkim pamiętaj, że ze swoim pełnomocnikiem musisz być zawsze szczery.
Adwokat od rozwodów to osoba, która jest doświadczona w tym obszarze prawa. Wie, jakie są możliwości działania i może przewidzieć zagrożenia. Adwokat od rozwodów pomoże ci ułożyć strategię i plan na dalsze czynności w sprawie. Pamiętaj, aby ze swoim adwokatem zawsze szczerze rozmawiać i ściśle określić swój cel. Dzięki temu osiągniesz to, co chcesz.

Opieka naprzemienna 

Często pytacie mnie jak skonstruować taki wniosek o opiekę naprzemienną. Tutaj wszystko zależy czy trwa już sprawa rozwodowa, czy też po prostu chcecie ją uregulować. Poniżej przedstawiam wam kilka informacji, które powinny zostać zawarte we wniosku w zakresie opieki naprzemiennej. Jednakże pamiętaj, że jest to tylko przykład i wzór jest niepełny. Każda sytuacja jest inna, dlatego należy ją indywidualnie rozpatrzeć oraz ułożyć strategię i plan pod swoje potrzeby.

Wniosek o ustalenie kontaktów 

Wniosek o ustalenie kontaktów w trybie zabezpieczenia 

Działając w imieniu własnym, z uwagi na obecną sytuację stron wnoszę o:

  1. ustalenie kontaktów ojca z małoletnimi w ten sposób, że ojciec będzie miał prawo zabierania dzieci – poza miejsce ich pobytu i pod nieobecność matki do miejsca swojego zamieszkania w ten sposób, że____________
  2. ustalenie kontaktów powoda z małoletnimi poza miejscem zamieszkania dzieci i bez udziału matki, w następujący sposób:

Ferie 

W trakcie ferii zimowych w pierwszy tydzień ferii zimowych dla województwa mazowieckiego, od soboty od godziny 10:00 do następnej soboty do godziny 12:00, przy czym kontakty ustalone w trakcie roku szkolnego nie będę realizowane w okresie ferii zimowych;

Wakacje

W trakcie wakacji letnich, w dwa ostatnie tygodnie lipca i dwa ostatnie tygodnie sierpnia, od soboty od godziny 10:00 do soboty po dwóch tygodniach do godziny 12:00, przy czym kontakty ustalone w trakcie roku szkolnego nie będą realizowane w okresie wakacji letnich.

  1. Dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z opinii pani psycholog __________________________

 

 Wniosek o ustalenie kontaktów w trybie zabezpieczenia

4. Wnoszę o udzielenie zabezpieczenia poprzez udzielenie zabezpieczenia kontaktów określonych powyżej. 

Opieka naprzemienna Adwokat

Uzasadnienie 

Podczas konsultacji psychologicznych ujawniły się okoliczności, iż dzieci chcą mieszkać pół na pół z mamą i tatą oraz że mają deficyt w obszarze czasu spędzonego z ojcem. 

W związku z powyższym poprosiłem psycholog o opinię o dzieciach. Mając na uwadze dobro dzieci, kluczowe jest, aby dzieci były szczęśliwe. 

Wskazuję również, że okoliczności rozłąki rodziców dzieci nie powinny i nie mogą wpływać na sytuację i więzi rodziców z dziećmi. 

[ warto załączyć opinię psychologa ]

Należy zauważyć, iż opieka naprzemienna daje dzieciom możliwość równomiernego kontaktu z obojgiem rodziców oraz poczucie, że każdy z nich uczestniczy w życiu codziennym.

Dlatego też załączam opinie pani psycholog _____________.

W tym miejscu wskazać trzeba, iż od urodzenia się dzieci zajmowałem się opieką i wychowaniem małoletnich.  

Ze względu na to, iż pomiędzy rodzicami małoletnich dzieci nie ma zgody co do ustalenia kontaktów, konieczne jest udzielenie zabezpieczenia w sposób wskazany w petitum wniosku.  

Adwokat Radzi

W tym miejscu wskazać należy, iż dobro dziecka „stanowi główny drogowskaz wykładni przepisów ustaw w sprawach,  które dotyczą spraw dzieci” (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 14 lutego 1955 roku w sprawie o sygn. akt I CO 83/54). Wymóg troski o dobro dziecka jest uzasadniony nie tylko treścią przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, lecz również wielu innych regulacji prawnych, takich jak Konstytucja RP (art. 71 i art. 72), czy też Konwencja o prawach dziecka (art. 3 Konwencji). Dobro dziecka można więc pojmować jako zespół wartości zarówno materialnych i niematerialnych, jakie konieczne są do prawidłowego rozwoju dziecka pod względem fizycznym i psychicznym. 

Zważając na powyższe należy dojść do konstatacji, iż należy rozszerzyć kontakty i wychowywać dzieci z uwzględnieniem ich dobra. 

Wspomnieć należy, iż jestem rodzicem, dla którego dobro dziecka jest najważniejsze. W pierwszej kolejności dbam o dzieci, usuwając swoje własne przyjemności i potrzeby na dalszy plan. 

Zabezpieczenie roszczenia w zakresie ustalenia kontaktów dziecka stron na czas trwania postępowania wpłynie pozytywnie na rozwój dzieci i zapewni stabilność.

Ponadto zabezpieczenie kontaktów z dziećmi spowoduje wygaszenie sporu między rodzicami, co pozytywnie wpłynie także na dzieci. 

Adwokat Radzi

Dlatego też zabezpieczenie wniosku poprzez ustalenie kontaktów jest w pełni uzasadnione. 

Dla mnie jako ojca kontakty z dzieckiem są najważniejszymi relacjami w życiu. Widywanie się z dzieckiem i wspólne z nią przebywanie stanowi najważniejszy przejaw kontaktów z dzieckiem, którego charakterystyczną i nieodłączną cechą jest istnienie bezpośredniej, fizycznej styczności z dzieckiem oraz możliwość nawiązania z nim kontaktu emocjonalnego umożliwiającego przekazanie treści i postaw emocjonalnych.

Prawo do utrzymywania kontaktów z dzieckiem na równi z matką jest prawem osobistym rodziców i niedopuszczalna jest sytuacja, w której dzieci mają ograniczony kontakt. 

Nadto zaznaczam, iż próbowałem wielokrotnie dojść do porozumienia z matką, jednakże ona nie chce podjąć żadnych rozmów.

Wobec powyższego niniejszy wniosek jest uzasadniony. 

 

zał. 

  1. Potwierdzenie uiszczenia opłaty sądowej w wysokości 100 zł. Tytułem: wniosek o ustalenie kontaktów. 
  2. Odpis  pisma

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

 

Więcej:

O co pyta Sąd przy opiece naprzemiennej?

Nie chcę opieki naprzemiennej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń