Rozwód z psychopatą. Jak odejść? Co zrobić – Historia

Opublikowane przez Adwokat w dniu

rozprawie o rozwód

Rozwód z psychopatą

Rozwód z psychopatą. Najtrudniejsze są rozwody, gdy po drugiej stronie mamy osobę zaburzoną… Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właśnie nasz mąż (żona) jest psychopatą. Kim w ogóle jest psychopata?

Czujesz, że w Twoim małżeństwo jest coś nie tak. Wszystko jest złe i niedobre, wszyscy są źli, tylko on jest dobry. Tylko on wie, jak wszystko robić. On jest najlepszy. Regularnie sprawdza Twój telefon, robi awantury, gdy wychodzisz z domu. Nie możesz zrozumieć, co się z wami stało. Zanim pojawiły się dzieci, było idealnie. On był idealny. Nagle wszystko się zmieniło…

Psycholog Rozwód Warszawa

Rozmawiałam ostatnio z panią psycholog z Gdańska, która zajmuje się terapiami dla małżeństw. Powiedziała mi tak: „Pani Mecenas, psychopaci są wśród nas i życzę pani, aby nie poznała ich zbyt dużo w swoim życiu. Kiedyś wierzyłam w ludzi – ale psychopata zawsze rozczaruje.”

Psychopata to termin, którego używamy potocznie do określenia osób o silnie zaburzonych umiejętnościach przeżywania i dostrzegania emocji.

Rozwód z psychopatą – On nigdy nie jest winny

Musisz pamiętać, że osoba zaburzona absolutnie nie liczy się z uczuciami innych. Myślisz, że będzie chciała szybko rozwiązać wasze małżeństwo? Nie, będzie dążyła do tego, żebyś cierpiała. Tak, to jej forma zemsty. Nieważne, kto jest winny.

Trzeba pamiętać, że oni nigdy nie są winni. Nigdy! 

Jaka jest ich historia? Jak kończyły się ich poprzednie związki? Te osoby mają niemożność utrzymania trwałych relacji. Ale oczywiście nowe nawiązują szybko. Zakładają maskę i grają – a kobiety właśnie w takich mężczyznach się kochają.

Inna kwestia jest taka, że osoby zaburzone mają niską tolerancję na frustrację i niski próg wyzwalania agresji, dlatego bardzo łatwo jest wyprowadzić je z równowagi.

W rozwodach, które prowadziłam, zawsze był jeden problem. Psychopaci zawsze szukają winy u kogoś – nigdy nie widzą jej u siebie. Niestety moje doświadczenie z rozwodami osób zaburzonych jest takie, że kłamią i manipulują. Ponadto są nieodpowiedzialni, zostawiają żonę z 3 dzieci i za wszystko ją obwiniają.

Jednakże są na nich sposoby. Takie osoby najczęściej nie zostają same. Muszą mieć inne źródło energii.

Pamiętam, jak psychopata powiedział do mnie: „Ja nie umiem być sam”. Tak, to jedyna prawda, jaką usłyszałam od osób tego pokroju.

Najgorsze jest to, że przy rozwodzie potrafią być uroczy i tym urokiem przekonują Sąd. Jak wygrać takie sprawy? Dowodami i faktami! Tak, to jedyna skuteczna metoda. 

Rozwód z psychopatą – Jak skutecznie walczyć?

Psychopata zostawia kobietę na rzecz innej. Potrafi mówić, że kocha. Ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. To są tylko słowa…

Ten kochany królewicz okazuje się psychopatą, bigamistą i nieodpowiedzialnym człowiekiem.

Psychopata karmi się władzą. Jeżeli żona chce iść do pracy, chce mieć czas dla siebie, chce żyć na swoich warunkach – ON JĄ OPUSZCZA!

Pamiętam pewien rozwód z Gdańska sprzed kilku lat, gdzie mąż zostawił żonę i odszedł do innej. Oczywiście zrzucił wszystko na nią, oskarżając ją o flirty. Co prawda nie miał zbyt mocnych dowodów, ale oczywiście chciał w sądzie zrobić „show” i udawać ofiarę.

Dlatego też rozwód z taką osobą wymaga bardzo dużego zaangażowania. Musisz mieć dowody i walczyć.

Czasem niezbędna okazuje się pomoc psychologa. Dobry specjalista z pewnością pomoże Ci zrozumieć obecną sytuację.

Psychopata wie, jak oczarować

Przede wszystkim psychopata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest zazwyczaj czarujący, inteligentny, szarmancki, uwodzący, najczęściej dobrze zarabia. Dlatego nieraz udaje mu się oczarować skład sędziowski.

Na początku psychopaci są opiekuńczy, troskliwi i idealni, jednak potrafią się zmienić w mgnieniu oka… I to jest właśnie najgorsze. Dlatego tak ważne jest, aby Twój prawnik do rozwodu przygotował Cię do tego, jak zachować się w takich sytuacjach.

Mężowie po ślubie już wiedzą, że kobieta i dzieci są jego. Wizerunkowo wygląda wspaniale, więc może działać. I tu najczęściej zaczyna się etap zdradzania. Oni zdradzają, ale żona ma być ładna, zgrabna, zadbana. Pamiętaj jedno – przy rozwodzie zawsze odwrócą kota ogonem!

Rozwód z psychopatą – Manipulacje

Psychopata zaczyna ograniczać żonę, musi mieć kontrolę. Jeżeli ona postawi na swoim i powie NIE, to oznacza koniec małżeństwa. Tak czy inaczej wszystko służy interesom psychopaty, a walka przed sądem jest trudna. Sprawy rozwodowe z takimi osobami są jednymi z najbardziej stresujących.

Psychopata ma z reguły dużą zdolność do manipulacji. Manipuluje sędziami, adwokatami, rodziną  – tam, gdzie może. Jest świetnym aktorem – sprawia wrażenie idealnego męża, w końcu Ty również się nim zauroczyłaś. Musisz wiedzieć jedno – inni też nie oprą się jego urokowi. Jest świetnym manipulantem i zrobi wszystko, aby przedstawić Cię w złym świetle. To taka technika, aby siebie wybielić. W związku z tym wraz ze swoim adwokatem musisz tak zorganizować rozwód i postępowanie dowodowe, aby pokazać Sądowi prawdę.

Najtrudniejsze rozwody są wtedy, gdy strony mają dzieci. Prawda jest taka, że dzieci są wspólne i potrzebują również ojca. Dzieci miały was połączyć? Z psychopatami – oddalają. To są kolejne obowiązki. A on chce władzy i relaksu. Chce, aby wszystko było idealne. W normalnym życiu tak nie ma. Naciska na żonę, próbuje wmówić jej, że jest zła, że nie opiekuje się dziećmi, a on jest idealny. Relacja staje się toksyczna i nie do zniesienia…

Rozwód z psychopatą – Wybierz dobrego adwokata

On zrobi wszystko, aby wszyscy mu uwierzyli. Zrobi z siebie ofiarę. Podkreśli każdą Twoją wadę.

Dlatego tak ważne jest, abyś reprezentował Cię adwokat z doświadczeniem w tych sprawach. Wiedza psychologiczna jest niekiedy niezbędna. Tak, trzeba się do tego naprawdę starannie przygotować…

Psychopata zrobi wszystko, żeby zebrać na Ciebie dowody.

Co bym radziła? Oczywiście każda sytuacja jest inna… Natomiast najważniejsze jest, aby szukać rozwiązań. Niech porozmawia z nim Twój adwokat i ustali strategię. Najlepszym wyjściem będzie rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie.

Czasem warto zebrać na niego silne dowody, dzięki czemu będziesz mieć możliwość negocjacji. Wszystko zależy też od tego, czy macie dzieci lub majątek.

Jedno jest pewne – musisz walczyć! Powodzenia!

 

Więcej:

Rozwód z osobą toksyczną


4 Komentarze

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:20 am

Rozwód to trudny czas

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:21 am

Można wygrać

Rozwód z narcyzem ? Jak wygrać rozwód z narcyzem ? - Prawo Rodzinne · 30 sierpnia, 2020 o 8:15 am

[…] Więcej: Rozwód z psychopatą. Jak odejść ? Historia […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń