Rozwód z psychopatą. Jak odejść ? Co zrobić – Historia

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Rozwód z psychopatą

Opowiem wam historię – mojej klientki z Gdańska
Najtrudniejsze rozwody są kiedy mamy po drugiej stronie osobę zaburzoną.
Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego że właśnie naszym mężem (żoną) jest psychopata.
Kim on w ogóle jest i jak się to objawia ?
Czujesz że w twoim małżeństwo jest coś nie tak.Wszystko jest złe i niedobre, wszyscy są źli, tylko on/a jest dobry. On ma tylko wiedzę jak to zrobić. On jest najlepszy. Sprawdza twój telefon regularnie, robi awantury jak wychodzisz? Nie możesz tego zrozumieć, co się z wami stało. Kiedy nie było dzieci było idealnie. On był idealny. A po ślubie wszystko się zmieniło.

Psycholog Rozwód Gdańsk

Rozmawiałam ostatnio z psychologiem z Gdańska, który zajmuje się terapiami dla małżeństw i powiedziała mi tak „Pani Mecenas, psychopaci są wsród nas, życzę pani aby nie poznała pani ich zbyt dużo w swoim życiu. Kiedyś wierzyłam w ludzi – ale psychopata zawsze rozczaruje.”
Psychopata to termin, którego używamy potocznie do określenia osób o silnie zaburzonych umiejętnościach przeżywania i dostrzegania emocji.

Rozwód z psychopatą

Musisz pamiętać, że osoba zaburzona bezwględnie nie liczy się z uczuciami.
Myślisz że będzie chciała szybko rozwiązać wasze małżeństwo ? Nie, będzie dążyła do tego abyś ty cierpiała. Tak to jego forma zemsty. Nieważne kto jest winny.
Pamiętać również trzeba że oni nigdy nie są winni. Oni nie ponoszą winny. Nigdy! To ty jesteś winna.
A jaka jest historia ? Jak kończyły się poprzednie związki ? Te osoby mają niemożność utrzymania trwałych związków. Ale oczywiście nowe – szybko nawiązują. Myśle że zakładają maskę i grają. A kobiety właśnie w takich mężczyznach się kochają.
Inna kwestia jest taka, iż osoby zaburzone  mają niską tolerancję na frustracje i niski próg wyzwalania agresji dlatego pokłócić się z nimi jest bardzo szybko.
W rozwodach które prowadziłam – zawsze był jeden problem. Psychopaci zawsze szukają winy u kogoś. A nigdy nie widzą winy u siebie.Niestety moje doświadczenie z rozwodami osób zaburzonych jest takie  że kłamią i manipulują..
A dodatkowo są nieodpowiedzialny, zostawiają żony z 3 dzieci i obwiniają ją za to.
Są sposoby na nich – gdyż takie osoby najczęściej nigdy nie zostają same. Muszą mieć inne zródło energii.
Pamiętam jak psychopata powiedział do mnie ” Ja nie umiem być sam „. Tak to jedyna prawda jaką usłyszałam od osób tego pokroju.
Najgorsze jest to, że przy rozwodzie potrafią być uroczy i przekonać Sąd swoim urokiem. 
Jak wygrać takie sprawy ? Dowodami i faktami ! Tak to jedyna skuteczna metoda na nich. 

Rozwód z psychopatą

Zostawia kobietę na rzecz innej. Już ma inną kobietę. Potrafi mówić że kocha. Ale on tak naprawdę nie kocha. To są tylko słowa
Pamiętam rozwód kilka lat temu z Gdańska. Gdzie mąż zostawił żonę.  I poszedł do innej. Oczywiście zrzucił wszystko na nią że ona flirtowała. Dowodów nie miał zbyt mocnych . Ale miał kilka wiadomości „normalnych” Oczywiście chciał w Sądzie zrobić „show” i udać ofiarę.  Dlatego rozwód z takimi osobami wymaga bardzo dużego zaangażowania. Musisz mieć na niego dowody i walczyć.
Czasem dla ciebie jest niezbędny psycholog – aby móc zrozumieć i pogodzić się z tym.
Ten kochany królewicz okazał się  psychopatą, bigamistą i nie odpowiedzialnym człowiekiem.
Psychopata karmi się władzą, jeżeli żona chce iść do pracy, chce mieć czas dla siebie, chce żyć na swoich warunkach – ON JĄ OPUSZCZA !

Rozwód

Psychopata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest zazwyczaj czarujący, inteligentny, szarmancki, uwodzący, najczęściej dobrze zarabia. Dlatego przed Sądem rozwodowym nieraz udaje im się oczarować skład sędziowski.
Niestety – są bezwzględni mimo że na początku są opiekuńczy, troskliwi i idealni.
I to jest najgorsze gdyż nagle się zmieniają.
Ważne aby Twój prawnik do rozwodu przygotował Cię do tego jak zachować się w takich sytuacjach.
Mężowie po ślubie już wiedza iż kobieta jest jego. Dzieci są jego. wizerunkowo wygląda super. Wiec może działać.I tu zaczyna się najczęściej etap zdradzania. Moje doświadczenie z narcyzami – psychopatami jest takie że niestety ale zdradzają. Oni zdradzają ale żona – ma być ładna, zgrabna, zadbana.
Pamiętaj jedno – przy rozwodzie zawsze odwrócą kota ogonem !

Rozwód z psychopatą

Psychopata zaczyna żonę ograniczać i musi mieć kontrole. Jeżeli ona postawi na swoim i powie NIE. TO KONIEC ICH MAŁŻEŃSTWA.Tak czy inaczej wszystko służy interesom psychopaty. A walka przed sądem jest trudna. Sprawy rozwodowe to jedne z bardziej stresujących spraw. 
Co kiedy rozwód jest z orzekaniem o winie.
 Psychopata ma z reguły dużą zdolność do manipulacji. Manipuluje sędziami, adwokatami, rodziną  – tam gdzie może.Oni są świetnymi aktorami – idealnymi, Ty również zauroczyłaś się w nim. I musisz wiedzieć jedno. Inni też skuszą się na jego czasy. Jest świetnym manipulantem i zrobi wszystko aby ciebie przedstawić w złym świetle.  To taka technika aby siebie wybielić. A ty ze swoim adwokatem musisz tak zorganizować rozwód, postępowanie dowodowe aby pokazać Sądowi prawdę.
Rozwody są najcięższe kiedy są dzieci. Dzieci są wspólne i tu nie ma wyjścia. Dzieci też potrzebują ojca. Dzieci miały was połączyć? Z psychopatami – oddalają. To są kolejne obowiązki. A on chce władzy i relaksu. Chce aby wszystko było idealne. A w normalnym życiu tak nie ma. Naciska na żonę, próbuje wmówić jej że jest zła, że nie opiekuje się dziećmi – A on jest idealny i wszystko idealnie robi.
Musisz się liczyć z tym, że rozwód to trudny czas. A on zrobi wszystko aby wszyscy uwierzyli mu. Zrobi z siebie ofiarę. Każda twoja wada będzie zauważona.
Kancelarię do sprawy rozwodowej musisz wybrać bardzo rzetelnie aby mogła poradzić sobie z tą sytuacją. Wiedza psychologiczna jest niekiedy niezbędna.
Psychopata zrobi wszystko żeby zebrać na ciebie dowody.
Co bym radziła?Oczywiście każda sytuacja jest inna …. Natomiast to co najważniejsze spróbować znaleść możliwość – aby Twój Adwokat porozmawiał z nim, ustalił strategię i najlepiej rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie.
Czasem warto, zebrać na niego silne dowody i dzięki temu masz możliwość negocjacji. Wszystko zależy czy macie dzieci, czy macie majątek !
Jedno jest pewne musisz walczyć! 

4 Komentarze

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:20 am

Rozwód to trudny czas

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:21 am

Można wygrać

Rozwód z narcyzem ? Jak wygrać rozwód z narcyzem ? - Prawo Rodzinne · 30 sierpnia, 2020 o 8:15 am

[…] Więcej: Rozwód z psychopatą. Jak odejść ? Historia […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń