Rozwód z psychopatą. Jak odejść? Co zrobić – Historia

Opublikowane przez Adwokat w dniu

rozprawie o rozwód

Rozwód z psychopatą. Najtrudniejsze są rozwody, gdy mamy po drugiej stronie osobę zaburzoną… Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właśnie nasz mąż (żona) jest psychopatą. Kim on w ogóle jest psychopata i jak się to objawia?

Czujesz, że w twoim małżeństwo jest coś nie tak. Wszystko jest złe i niedobre, wszyscy są źli, tylko on/a jest dobry. Tylko on wie, jak wszystko robić. On jest najlepszy. Regularnie sprawdza twój telefon, robi awantury, jak wychodzisz z domu. Nie możesz zrozumieć, co się z wami stało. Zanim pojawiły się dzieci, było idealnie. On był idealny. A po ślubie wszystko się zmieniło.
Opowiem wam historię mojej klientki z Gdańska. 

Psycholog Rozwód Gdańsk

Rozmawiałam ostatnio z psychologiem z Gdańska, który zajmuje się terapiami dla małżeństw. Powiedziała mi tak: „Pani Mecenas, psychopaci są wśród nas i życzę pani, aby nie poznała ich zbyt dużo w swoim życiu. Kiedyś wierzyłam w ludzi – ale psychopata zawsze rozczaruje.”
Psychopata to termin, którego używamy potocznie do określenia osób o silnie zaburzonych umiejętnościach przeżywania i dostrzegania emocji.

Rozwód z psychopatą

Musisz pamiętać, że osoba zaburzona absolutnie nie liczy się z uczuciami innych. Myślisz, że będzie chciała szybko rozwiązać wasze małżeństwo? Nie, będzie dążyła do tego, abyś ty cierpiała. Tak, to jego forma zemsty. Nieważne, kto jest winny.
Trzeba pamiętać, że oni nigdy nie są winni. Nigdy! To ty jesteś winna.
A jaka jest ich historia? Jak kończyły się poprzednie związki? Te osoby mają niemożność utrzymania trwałych związków. Ale oczywiście nowe nawiązują szybko. Myślę, że zakładają maskę i grają. A kobiety właśnie w takich mężczyznach się kochają.
Inna kwestia jest taka, iż osoby zaburzone mają niską tolerancję na frustracje i niski próg wyzwalania agresji, dlatego bardzo łatwo jest się z nimi pokłócić. 
W rozwodach, które prowadziłam, zawsze był jeden problem. Psychopaci zawsze szukają winy u kogoś – nigdy nie widzą jej u siebie. Niestety moje doświadczenie z rozwodami osób zaburzonych jest takie, że kłamią i manipulują.
Ponadto są nieodpowiedzialni, zostawiają żony z 3 dzieci i za wszystko ją obwiniają.
Jednakże są na nich sposoby. Takie osoby najczęściej nie zostają same. Muszą mieć inne źródło energii.
Pamiętam, jak psychopata powiedział do mnie: „Ja nie umiem być sam”. Tak, to jedyna prawda, jaką usłyszałam od osób tego pokroju.
Najgorsze jest to, że przy rozwodzie potrafią być uroczy i tym urokiem przekonać Sąd. Jak wygrać takie sprawy? Dowodami i faktami! Tak, to jedyna skuteczna metoda. 

Rozwód z psychopatą

Psychopata zostawia kobietę na rzecz innej. Potrafi mówić, że kocha. Ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. To są tylko słowa…
Pamiętam pewien rozwód z Gdańska sprzed kilku lat, gdzie mąż zostawił żonę i poszedł do innej. Oczywiście zrzucił wszystko na nią, oskarżył ją o flirty. Nie miał zbyt mocnych dowodów, ale miał kilka wiadomości „normalnych”. Oczywiście chciał w Sądzie zrobić „show” i udawać ofiarę.
Dlatego też rozwód z takimi osobami wymaga bardzo dużego zaangażowania. Musisz mieć na niego dowody i walczyć.
Czasem niezbędna okazuje się pomoc psychologa. Dobry specjalista z pewnością pomoże ci zrozumieć obecną sytuację i się z nią pogodzić.
Ten kochany królewicz okazał się  psychopatą, bigamistą i nieodpowiedzialnym człowiekiem.
Psychopata karmi się władzą. Jeżeli żona chce iść do pracy, chce mieć czas dla siebie, chce żyć na swoich warunkach – ON JĄ OPUSZCZA!

Rozwód

Przede wszystkim psychopata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest zazwyczaj czarujący, inteligentny, szarmancki, uwodzący, najczęściej dobrze zarabia. Dlatego nieraz udaje mu się oczarować skład sędziowski.
Niestety są też bezwzględni – mimo że na początku są opiekuńczy, troskliwi i idealni.
Jednak nagle się zmieniają… I to jest właśnie najgorsze. Dlatego tak ważne jest, aby Twój prawnik do rozwodu przygotował Cię, jak zachować się w takich sytuacjach.
Mężowie po ślubie już wiedzą, że kobieta jest jego. Dzieci są jego. Wizerunkowo wygląda super, więc może działać. I tu zaczyna się najczęściej etap zdradzania. Moje doświadczenie z narcyzami – psychopatami jest takie, że niestety zdradzają. Oni zdradzają, ale żona ma być ładna, zgrabna, zadbana. Pamiętaj jedno – przy rozwodzie zawsze odwrócą kota ogonem!

Rozwód z psychopatą

Psychopata zaczyna ograniczać żonę, musi mieć kontrolę. Jeżeli ona postawi na swoim i powie NIE, to koniec małżeństwa. Tak czy inaczej wszystko służy interesom psychopaty, a walka przed sądem jest trudna. Sprawy rozwodowe z takimi osobami są jednymi z bardziej stresujących.
Co, kiedy rozwód jest z orzekaniem o winie?
Psychopata ma z reguły dużą zdolność do manipulacji. Manipuluje sędziami, adwokatami, rodziną  – tam, gdzie może. Oni są świetnymi aktorami – sprawiają wrażenie idealnych, w końcu Ty również się nim zauroczyłaś. Musisz wiedzieć jedno – inni też nie oprą się jego urokowi. Jest świetnym manipulantem i zrobi wszystko, aby przedstawić cię w złym świetle. To taka technika, aby siebie wybielić. A ty ze swoim adwokatem musisz tak zorganizować rozwód i postępowanie dowodowe, aby pokazać Sądowi prawdę.
Rozwody są najcięższe, kiedy są dzieci. Dzieci są wspólne i tu nie ma wyjścia. One potrzebują również ojca. Dzieci miały was połączyć? Z psychopatami – oddalają. To są kolejne obowiązki. A on chce władzy i relaksu. Chce, aby wszystko było idealne. A w normalnym życiu tak nie ma. Naciska na żonę, próbuje wmówić jej, że jest zła, że nie opiekuje się dziećmi, a on jest idealny. Relacja staje się toksyczna i nie do zniesienia…

Rozwód z psychopatą

Musisz się liczyć z tym, że rozwód to trudny czas. A on zrobi wszystko, aby wszyscy mu uwierzyli. Zrobi z siebie ofiarę. Każda twoja wada będzie zauważona.
Dlatego tak ważne jest, abyś rzetelnie wybrała kancelarię, która ma zająć się tą sprawą. Musi cię reprezentować adwokat z doświadczeniem w tych sprawach. Wiedza psychologiczna jest niekiedy niezbędna. Tak, trzeba się do tego naprawdę starannie przygotować…
Psychopata zrobi wszystko, żeby zebrać na ciebie dowody.
Co bym radziła? Oczywiście każda sytuacja jest inna… Natomiast najważniejsze jest, aby szukać rozwiązań. Niech porozmawia z nim Twój adwokat i ustali strategię. Najlepszym wyjściem będzie rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie.
Czasem warto zebrać na niego silne dowody, dzięki czemu będziesz mieć możliwość negocjacji. Wszystko zależy też od tego, czy macie dzieci lub majątek.
Jedno jest pewne – musisz walczyć! Powodzenia!
Więcej:

4 Komentarze

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:20 am

Rozwód to trudny czas

Adwokat · 10 września, 2020 o 7:21 am

Można wygrać

Rozwód z narcyzem ? Jak wygrać rozwód z narcyzem ? - Prawo Rodzinne · 30 sierpnia, 2020 o 8:15 am

[…] Więcej: Rozwód z psychopatą. Jak odejść ? Historia […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń