Adwokat Piaseczno

Adwokat Piaseczno

Adwokat Piaseczno. Często zastanawiamy się, gdzie będzie nasza sprawa. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne takie jak ustalenie kontaktów, alimenty albo podział majątku, to faktycznie będzie w sądzie rejonowym w Piasecznie. Co w przypadku rozwodu? Jeżeli ostatni raz mieszkaliście w okolicach Piaseczna, to sprawa o rozwód odbędzie się w Warszawie. Szczerze mówiąc to dobra nowina, albowiem sądy warszawskie bardzo często sprawiedliwie rozstrzygają wyroki. Wielokrotnie byłam na sprawach w Piasecznie i powiem szczerze, że trzeba uważać, na którego sędziego trafimy…

Zatem wszystko zależy, jakiej kategorii masz sprawę. Zacznijmy od pierwszej kategorii, czyli sprawy o rozwód. Jeżeli czeka cię sprawa o rozwód i mieszkasz w okolicach Piaseczna albo w Piasecznie, wówczas musisz się liczyć z tym, że twój rozwód będzie w Warszawie przy alei „Solidarności”.

Sprawa rozwodowa – Adwokat radzi

Rozwód bez orzekania o winie czy też z orzekaniem o winie?

Jest to częste pytanie wśród małżonków, albowiem zastanawiają się, czy eskalować konflikt czy też nie. Często niestety wybiera się to pierwsze rozwiązanie, w szczególności, kiedy jest o co walczyć. Piękny dom, dzieci, samochody, majątek… Tak, to najczęstsze w sytuacji, kiedy ludzie odważą się walczyć z orzeczeniem o winie i idą po trupach. Musisz wiedzieć, że kiedy ludzie słyszą słowo „rozwód”, to często rodzi się w nich druga natura pt. „Jestem bestią, teraz ci pokażę”. Wybierają najlepszych prawników, idą do przodu. Niejednokrotnie podczas konsultacji słyszałam słowa: „Proszę tak zrobić, żeby go zniszczyć”.

Jaka strategia? Adwokat Piaseczno

Ułożenie strategii jest bardzo ważne, albowiem już na samym początku musimy wiedzieć, w jakim kierunku idziemy – w kierunku walki czy też nie. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy nie mamy dobrego planu. Zanim podejmiemy decyzję o rozwodzie, musimy być świadomi krok po kroku wszystkich aspektów prawnych.

Rozwód z winą czy bez? – Adwokat Piaseczno

Rozwód bez orzekania o winie jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy, jednakże do tego potrzebna jest zgoda obojga małżonków. Tak, do tanga trzeba dwojga, a zatem do rozwodu bez orzekania o winie również musi być zgoda obu stron. Nie da się tego zrobić bez zgody dwóch stron. Dlatego też jeżeli wiesz, że twój małżonek może eskalować konflikt, pamiętaj, aby rozpocząć z nim rozmowy.

Mediacja jeszcze przed sprawą rozwodową

Tak, warto rozważyć, czy nie porozmawiać z małżonkami jeszcze przed założeniem sprawy o rozwód, aby ustalić, w jaki sposób widzą dalsze kroki. Dzięki takiej rozmowie można poznać opinię drugiego małżonka oraz przeanalizować, jaką strategię będzie ustalał.

Sprawa o alimenty – Adwokat Piaseczno

Jeżeli mieszkasz w Piasecznie i chcesz podwyższyć zmienić albo zasądzić świadczenie alimentacyjny, czy kolokwialnie mówiąc, alimenty, to twoja sprawa będzie w sądzie rejonowym w Piasecznie. Przy sprawach o alimenty trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach, wobec czego nie polecam państwu popełniać błędu i radzę wcześniej umówić się na konsultację prawną – tak, aby zrobić to dobrze.

Sprawa o alimenty

W aglomeracji warszawskiej jest tylko i wyłącznie jedna tabelka, którą tak naprawdę sędziowie akceptują. Nie polecam państwu sporządzać tabel na 1200 pozycji, albowiem sąd po prostu tego nie przeczyta. Im dłuższy pozew o zasądzenie alimentów, to tym bardziej tego nie przeczyta, dlatego też w pierwszej kolejności należy być konkretnym. Załączmy również dowody, które przedstawią sytuację rodzinną. Dla przykładu ojciec jeździ luksusowym samochodem, żyje w luksusowym domu, lecz nie ujawnia tego majątku, albowiem wszystkie przedsiębiorstwa są „na słupa”. Zawsze można załączyć do takiego pozwu piękne zdjęcie z luksusowego samochodu czy też z domu i przedstawić, że ojciec żyje na takim poziomie.

Strategia w zakresie alimentów

Jeżeli wydaje nam się, że pójdziemy do sądu po alimenty i tak po prostu je dostaniemy, to możemy się rozczarować. Przede wszystkim sąd opiera się na dowodach, wobec czego polecam państwu w tym obszarze zatrzymać się i poradzić się specjalisty. Zapraszam do siebie na konsultację, podczas której porozmawiamy i ustalimy krok po kroku, co zrobić, żeby uzyskać wysokie alimenty.

Pamiętaj, że na wszystko jest sposób. Jeżeli natomiast jesteś osobą zobowiązaną do płacenia alimentów i nie chcesz świadczyć pomocy w takiej wysokości, wówczas ułóż strategię tak, aby rozstrzygnięcie wyroku było satysfakcjonujące.

Sprawa z obszaru zabezpieczenia twojej sytuacji majątkowej

Często się mówi „Polak mądry po szkodzie”… Faktycznie jest tak, że Polak przychodzi do prawnika wtedy, gdy ma problem – czy z obszaru rodzinnego czy też spadkowego. W pierwszej kolejności należy przy takich takich sprawach skonsultować się z prawnikiem, chociażby tylko i wyłącznie na jedną godzinną konsultację, której koszt oscyluje w granicach 200 zł. Wówczas będzie można coś więcej powiedzieć. Wtedy też poznasz wszelkie aspekty prawne i będziesz wiedział, jak działać.

Zadzwoń