Adwokat Pruszków

Adwokat Pruszków 

Adwokat Pruszków. Czeka Cię sprawa w Pruszkowie i poszukiwanie dobrego adwokata? Generalnie jeżeli szukasz prawnika, to przede wszystkim trzeba patrzeć po specjalizacji, a nie po regionalizacji. Niektóre sprawy będą w Warszawie. Nasza Kancelaria głównie specjalizuje się w prawie rodzinnym i w tym czujemy się mocni. Wiemy krok po kroku, jak zabezpieczyć interesy naszego klienta. Wiemy, co zrobić, żeby wyprzedzić ruchy drugiej strony. Współpracę zawsze zaczynamy od konsultacji, podczas której dowiesz się krok po kroku, co w twojej sytuacji zrobić.

Najważniejsze jest, aby twój prawnik prowadził cię krok po kroku po całym procesie. To on jest profesjonalistą i ma doświadczenie, dlatego też wie, co zrobić.

Jak znaleźć adwokata? Sprawdź!

Strategia rozwodowa

Pozew musi być bardzo dobrze napisany – od tego wszystko się zaczyna. Jeżeli będą braki formalne, wówczas cała procedura się przedłuży. Na jej przedłużenie wpływa również złe skonstruowanie pozwu.

Co to znaczy dobrze napisany pozew?

Właściwie sporządzony pozew ma przede wszystkim zabezpieczyć Twoje interesy. Czasem zbyt długi pozew może wpłynąć negatywnie na drugą osobę i spowodować skutki odwrotne od zamierzonych. Dlatego też przed złożeniem pozwu warto się skonsultować z adwokatem. 

Wzór pozwu o rozwód – Adwokat Pruszków

Dosyć często szukamy w internecie wzoru pozwu o rozwód, jednakże jako prawnik mogę powiedzieć jedno –  to zły pomysł (chyba że w ogóle nie ma między stronami kwestii spornych). Jeżeli posiadacie małoletnie dzieci, należy ustalić świadczenie alimentacyjne. Jeśli zaś mogą wystąpić między wami jakieś kwestie sporne, to naprawdę warto skonsultować z dobrym prawnikiem wszystkie zapisy znajdujące się w pozwie. Musisz być ich świadomy i je rozumieć.

Przykład – sposób korzystania ze wspólnego mieszkania. Co to oznacza w praktyce?

Oznacza to, że jeżeli małżonkowie mieszkają w jednym domu, wówczas należy ustalić sposób korzystania ze wspólnego mieszkania. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wzór z internetu pozwu o rozwód, to musimy liczyć się z ryzykiem, że nie będzie on dostosowany do naszych potrzeb. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby pozew był właściwie skonstruowany i zabezpieczał nasze interesy.

Gdzie rozwód, jeśli mieszkam w Pruszkowie? Ile kosztuje rozwód?

W sprawach o rozwód należy uiścić opłatę sądową w wysokości 600 zł. Jeżeli mieszkasz w Pruszkowie bądź w okolicach, to twoja sprawa rozwodowa będzie toczyła się w Warszawie. Dlatego też warto wybrać adwokata z Warszawy, gdyż będzie on bliżej sądu. Moja kancelaria mieści się nieopodal sądu. 

Kancelaria specjalizująca się w prawie rodzinnym

Od wielu lat zajmujemy się tylko i wyłącznie prawem rodzinnym, ale mamy również ogromną wiedzę z innych dziedzin. Niemniej jednak uważam, że trzeba mocno się specjalizować, gdyż tylko wąska specjalizacja sprawia, że jesteś dobry w tym, co robisz.

Kancelaria rozwodowa – Jak wybrać?

Pozew o rozwód bez orzekania o winie w Pruszkowie – Jak napisać pozew o rozwód?

Jeżeli mieszkasz w Pruszkowie bądź w okolicy, Twoja sprawa będzie toczyła się w Warszawie. Właściwym sądem będzie zatem sąd warszawski.

Pisząc pozew musimy przede wszystkim podać przyczyny rozpadu małżeńskiego. Może być to niezgodność małżonków co do dalszego życia. Mogą być to konflikty, nieporozumienia bądź oddalenie i brak chęci dalszego wspólnego życia. Często zastanawiamy się, czy zrezygnować z dochodzenia winy, czy też nie. Uważam, że trzeba to rozpatrzeć indywidualnie, albowiem wszystko zależy, czy np. drugi małżonek ma kochankę, narobił długów, czy też nie interesuje się dziećmi. Mogą być oczywiście również inne przyczyny rozpadu pożycia małżeńskiego.

Jak wygląda rozwód z wyłącznej winy?

Jeżeli wasz pełnomocnik przygotuje pozew rozwodowy i zajmie się wszelkimi kwestiami formalnymi, a w sądzie nic się nie wydarzy, to masz szansę, że twój rozwód potrwa 5 minut, jednakże w praktyce takie rozwody są dosyć rzadkie. Najczęściej jest ogromna eskalacja konfliktów i rozwód trwa nie pięć minut, a pięć lat. Tak – rozwód może trwać latami i niestety w dużej liczbie spraw tak właśnie jest.

Rozwód na pierwszej rozprawie – Adwokat Pruszków

W ostatnim czasie przyszedł do nas klient właśnie z Pruszkowa, który powiedział, że jego kolega, również z Pruszkowa, a dokładniej jego sąsiad, rozwiódł się na jednej rozprawie. Zapytał nas, czy możliwe jest załatwienie mu rozwodu na jednej rozprawie. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem, że druga strona nie będzie dochodziła winy i nie będzie kwestii spornych. W przypadku , gdy druga strona będzie eskalowała konflikt, niestety nie będzie możliwości zakończenia rozwodu na jednej rozprawie. Warto również starać się o podjęcie mediacji i rozmowy tak, aby uzgodnić z drugą stroną dalszą strategię w sprawie i krok po kroku szukać porozumienia. Niemniej jednak, kiedy dla przykładu jedna ze stron zdradziła drugiego małżonka, wówczas ten małżonek chce sprawiedliwości. Niekiedy dąży do orzekania o winie i jest nieugięty w tym, aby z tego zrezygnować.

Aby szybko zakończyć sprawę rozwodową, musi być porozumienie. Wówczas cała rozprawa będzie trwała 5 minut.

Jakie pytania będzie zadawał sąd na rozprawie rozwodowej? Adwokat Pruszków

Przede wszystkim jakie były przyczyny rozpadu pożycia, czy dobro małoletnich dzieci nie ucierpi, czy widzicie szanse na dalsze kontynuowanie małżeństwa, czy zawieraliście intercyzę (rozdzielność majątkową), czy dokonaliście podziału majątku, czy rozpad waszego pożycia jest trwały i zupełny? Czy są jakieś szanse na powrót? Jeżeli są małoletnie dzieci, to musicie również w tym obszarze spodziewać się pytań, a w szczególności konkretnych pytań dotyczących kosztów utrzymania małoletniego dziecka. Jest to obszar, który sąd z pewnością będzie wnikliwie analizował i sprawdzał. Jest to bowiem wymóg formalny i trzeba ustalić, jakie są koszty utrzymania dziecka nawet w przypadku, gdy strony mają w tym zakresie porozumienie.

Podczas rozmów między małżonkami w pierwszej kolejności trzeba małżonków uświadomić, że ich nieporozumienia mogą prowadzić do wieloletniego procesu i znacznie większych kosztów. Trzeba też odpowiedzieć sobie, jaki jest sens walki, albowiem w przypadku dochodzenia winy sąd musi przeprowadzić dowody w sprawie.

Jakie dowody powołuje się w sprawie o rozwód?

W sprawie o rozwód powołuje się dowód ze świadków, dowód z dokumentów, sprawozdanie detektywa, zrzuty z ekranu, wiadomości stron. Niekiedy powołuje się nawet kochanka albo kochankę jako świadka.

Szukam kompleksowego przeprowadzenia sprawy rozwodowej

Często jest tak, że szukamy szybko i konkretnie prawnika, który od początku do końca zajmie się naszą sprawą. Jest to dobre podejście. Uważam, że profesjonalna kancelaria jest od tego, żebyś jej zaufał i pozwolił, aby krok po kroku przeprowadziła cię przez cały proces rozwodowy. Przede wszystkim dobra kancelaria do spraw rodzinnych wie, jakie interesy należy dla ciebie zabezpieczyć. To również zależy od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą i z kim zostają dzieci.

Sąd będzie w pierwszej kolejności pytał, czy chcecie rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie czy też dochodzić, kto jest winny. Inną kwestią jest powierzenie władzy rodzicielskiej – tutaj sąd będzie wnikliwie analizował sytuację opiekuńczo-wychowawczą dziecka. Z kim zostanie dziecko po rozwodzie? To wszystko zależy od uzgodnień między stronami. W przypadku konfliktów w tym obszarze będzie przeprowadzone postępowanie dowodowe, które będzie miało na celu wykazanie, co jest lepsze dla dziecka. Z pewnością niezbędne będzie powołanie biegłych psychologów i psychiatrów, którzy będą badali sytuację rodzinną stron.

Nie zapomnij o pieniądzach przy rozwodzie – Adwokat Pruszków

Pieniądze to nieodłączny element sprawy o rozwód. W mojej ocenie nie możemy o tym zapominać, albowiem jest to kompatybilny element całego procesu  rozwodowego. To właśnie o pieniądze ludzie się kłócą, przez pieniądze ludzie chodzą do sądu. To właśnie pieniądze dzielą ludzi. Jeżeli mówimy o pieniądzach, to musimy pamiętać o alimentach i podziale majątku.

Czy mogę dokonać podziału majątku przy sprawie rozwodowej?

Oczywiście, że tak. Niemniej jednak można to zrobić tylko i wyłącznie, gdy strony są zgodne co do podziału. Jednakże musimy również pamiętać, że jest coś takiego jak zawarcie umowy przed notariuszem. Zatem można dokonać podziału majątku również w formie notarialnej.

Więcej:

Podział majątku w Warszawie – historia z sądu

Lawina rozwodów w Warszawie! Więcej rozwodów niż ślubów

Zadzwoń