Wniosek o zawieszenie postępowania

W przypadku gdy są rokowania na odbudowę związku małżeńskiego, wówczas można wnieść do sądu wniosek o zawieszenie postępowania. Jeśli przez rok strony nie podejmują żadnych działań, sąd umarza sprawę. Zatem podstawą zawieszenia niniejszej sprawy są widoki na powrót małżonków do wspólnego pożycia. Na zgodny wniosek stron sąd może zawiesić niniejsze postępowanie. Co ważne, wniosek o zawieszenie strony muszą złożyć oddzielnie.

Wzór wniosku o zawieszenie postępowania – jak napisać wniosek?

[miejscowość, data]

 

[dane i adres sądu]

 

Powódka:

[imię i nazwisko]

[adres]

[telefon]

Pozwany:

[imię i nazwisko]

[adres]

[telefon]

Sygn. akt:

Wniosek o zawieszenie postępowania

Działając w imieniu własnym niniejszym wnoszę o zawieszenie postępowania, które toczy się przed Sądem Okręgowym… pod sygnaturą akt… z uwagi na fakt, iż strony widzą szanse na ratowanie małżeństwa. Wskazuję, iż strony podjęły rozmowy w tym zakresie i chcą podjąć próbę ratowania małżeństwa. 

Lawina rozwodów w Warszawie! Więcej rozwodów niż ślubów

Komentarz 

Należy pamiętać, że postępowanie rozwodowe można zawiesić tylko raz. W przypadku gdy żadna ze stron nie podejmie postępowania w ciągu roku, sąd może je zawiesić. Potrzebna jest zgoda obydwojga małżonków.

Ponadto nie można podjąć takiego postępowania wcześniej niż przed upływem trzech miesięcy od zawieszenia.

Jeśli zatem strony dostrzegają szansę na odbudowanie związku, powinny złożyć wniosek o zawieszenie sprawy. 

Mediacja a rozwód

Dlaczego warto podjąć mediację? Podczas mediacji małżonkowie mają możliwość swobodnego wyrażenia swojego stanowiska przy pomocy doświadczonego mediatora. Często zdarza się, że dzięki mediacji strony są w stanie zażegnać konflikt, rozstać się w zgodzie, a nawet podjąć decyzję o zawieszeniu sprawy o rozwód.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

 

Więcej:

Kancelaria rozwodowa – Jak wybrać?

Koszt rozwodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń