Zaburzenia narcystyczne

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Zaburzenia narcystyczne

W tym artykule dowiesz się jak rozpoznać narcyza. Na jakie zachowania zwrócić uwagę? Jak wykorzystać zaburzenia narcystyczne przy rozwodzie? Zapraszam do lektury….

Zaburzenia narcystyczne – dysfunkcja czy ekscentryzm?

Rozwody to bardzo trudny czas dla wszystkich, jednakże najtrudniejszy jest dla tych, których czeka rozstanie z osobą zaburzoną (w szczególności, kiedy ktoś cierpi na zaburzenie narcystyczne).

Psychopata, czyli osoba o cechach narcystycznych, wydaje się prawdziwym mistrzem komunikacji, potrafi uwieść, opowiada to, co chce odbiorca usłyszeć, ma świetne poczucie humoru oraz jest bardzo charyzmatyczny. A z drugiej strony należy zauważyć, że to co mówi pod wieloma względami nie jest normalne. To może doprowadzić do obłędu.

Żyjąc z taką osobą zastanawiasz się czasem czy problem tkwi w tobie czy też w nim. Należy mieć również na uwadze, że osoba zaburzona emocjonalnie ma dysfunkcję mózgu.

Zrozumieć narcyza – czy to możliwe?

Chcemy zrozumieć drugą osobę, jednakże w przypadku narcyza jest to bardzo trudne. Jednakże jeżeli chodzi o rozwód z narcyzem, to musimy być przekonani, że nie będzie to najłatwiejsze.

A w szczególności w sytuacji, kiedy narcyz jest impulsywny i agresywny. Wtedy też komunikacja z taką osobą jest utrudniona, albowiem wszystko na wszystko reaguje agresją. Brak prawidłowej komunikacji z narcyzem jest wynikiem dysfunkcji mózgu.

Jeśli  komunikują się zwykli ludzie wówczas mniej więcej mówią o tym samym. Tymczasem podczas rozmowy z narcyzem nie spodziewaj się, że on będzie słyszał to samo. Dla przykładu kobieta mówi o makaronie, a on o ryżu. Kobieta mówi o pomarańczy, a on stara się zmienić pomarańcze w jabłko. Kobieta mówi o pomarańczy, a on twierdzi, że niepotrzebne są pomarańcze. Albo twierdzi, że pomarańcze to nie pomarańcze.

Musisz się podporządkować

Język kobiety nie jest taki sam jak język narcyza. Oczywiście zastrzegam tutaj, że narcyzem może być kobieta i mężczyzna. Ale wyobraźmy sobie sytuację że narcyzem jest mężczyzna.

Zatem kiedy kobieta mówi kochanie czy kochasz mnie? Wówczas pytanie – co znaczy dla psychopaty kochać? Dla niego jest to być mu podporządkowanym. Wobec tego należy zwrócić na słownik wyrazów narcyza. Dla zwykłego człowieka miłość to miłość, zaś dla narcyza to podporządkowanie partnerki.

Kłamstwo to kłamstwo, zaś dla narcyza to jego wersja prawdy. Zdrada to zdrada, zaś dla narcyza to wyrównanie szans. Dla zwykłego człowieka monogamia to monogamia. Dla narcyza monogamia obowiązuje w danym momencie. Jeżeli zrobisz coś nie tak, to ja się na tobie odegram. Pamiętaj, co tracisz.

Człowiek bez zaburzeń patrzy na przyszłość. Narcyz patrzy tu i teraz na to jaką osiągnie korzyść. Zwykły człowiek wie co to moralność i stara się żyć w ramach moralności. Narcyz interpretuje moralność po swojemu, wobec tego nie licz na to, że narcyz będzie działał w tych samych granicach co ty. Jeżeli partnerka ma problemy, to według niego jest to zawracanie głowy i on nie ma czasu na twoje problemy.

Czy u narcyzów możliwa jest empatia?

Empatia… Może płakać oczywiście na filmach, ale w życiu liczy się tylko on. Zwykły człowiek jest sentymentalny, różne rzeczy wspomina, zaś narcyz niekiedy objawia się jako bardzo miękki. Niebezpiecznie miękki. Czy takich sytuacjach może być faktycznie prawidłowa komunikacja między stronami?

Jak wygląda rozwód z narcyzem?

Jak wygląda z narcyzem rozwód i czego możesz się spodziewać w takich sprawach? W każdym obszarze komunikacja z taką osobowością jest niezrozumiała. Język psychopaty jest dosyć skomplikowany i nie szukaj zrozumienia. Psychopata potrafi nie odpowiadać na pytania, udzielać odpowiedzi niezwiązanej z pytaniem, skierować pytanie z powrotem do kobiety, wszcząć kłótnie z powodu jednego słowa, wywołać inne dyskusje skierowane w ciebie, awanturować się o źle wypowiedziane słowo. Narcyz sięga zawsze po najwyższe formy manipulacji, aby pozbawić kobietę poczucia rzeczywistości. Chce dokonać projekcji własnego zachowania na kobietę. Chce, aby kobieta podporządkowała mu się całkowicie.

więcej: https://rozwod-adwokaci.pl/gdyczekacierozwod

Jakie są cechy zaburzeń narcystycznych?

Zauważmy, iż odpowiedzi psychopaty bywają wewnętrznie sprzeczne. A zatem jeżeli będziesz chciała wszcząć rozwód z wyłącznej winy i udowodnić mu winę to pytanie jakie masz dowody? Albowiem przed sądem będzie ciężko przedstawić to jaką osobowością jest narcyz. Ty jako osoba która żyła z nim wie dobrze jak wyglądało życie. Narcyz w jednym zdaniu powiedz coś a w kolejnym zaprzeczy. Psychopata najczęściej ma problem z lewą i prawą półkulę która odpowiada za to jaki język jest przetwarzane bocznie. Dlatego też wyniku tego zdarzenia że ją się sytuacje że narcyz formuje sprzeczne wypowiedzi.

Zaburzenia narcystyczne a okazywanie uczuć

U narcyzów bądź jednostek cierpiących na zaburzenia z grupy o niskim poziomie wyrzutów sumienia obserwuje się znaczne deficyty związane z uczuciami, albowiem oni pewnych uczuć nie posiadają (dla przykładu empatii, skruchy, wyrzutów sumienia). Narcyz nie jest w pełni świadomy swojego braku poczucia więzi emocjonalnej, ponieważ zawsze był taki. On nie rozumie jeżeli ktoś do niego ma pretensje o to, że nie jest empatyczny.

Kiedy chce kogoś ukarać wtedy jest bardzo chłodny i zdystansowany. Czy taka osoba jest autentyczna? Znasz tę osobę? Czy czujesz, że znasz tą osobę czy po wielu latach nagle okazuje się, że ten mężczyzna jest obcy dla ciebie. Należy zauważyć, że osoby zaburzone takie jak narcyz mają problem z autentycznym rozumieniem słów kobiety. Zwłaszcza na płaszczyźnie emocjonalnej. Dlatego też kiedy kobieta wyraża potrzebę bycia wysłuchaną, a psychopata osłabia te komunikaty.

Idealista… w razie potrzeby

Uwielbia znaleźć kogoś, na kim można się wzorować i naśladować. Dlatego też jeżeli będzie potrzeba, to będzie nagle idealne. Będzie zachowywał się idealnie, będzie miły, dla dzieci będzie najlepszym ojcem. Te wszystkie działania będą miały plan.

Będzie walczył do końca

Nie licz na to, że narcyz wyrazi empatię względem twoich uczuć. Ofiary psychopatów są często w punkcie, w którym zastanawiają się czy z nimi jest wszystko w porządku i to one pierwsze lecą do psychologa, terapeuty lub psychiatry.

Narcyz przyjmuje rolę terapeuty i on chce cię uczyć i mówić jak masz żyć. Efekt jest taki, że rozwody z osobami zadłużonymi są trudne, albowiem często chcą przekonać sąd, że to właśnie z kobietą jest problem, a oni są ideałem. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim trzeba przedstawić twarde dowody.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń