Znajdź adwokata

Znajdź adwokata – Jak znaleźć dobrego adwokata do rozwodu?

Rozwodzisz się? Znajdź adwokata! Wybór prawnika do spraw rozwodowych jest niezwykle istotny. Oczywiście rozwód bez orzekania jest dużo szybszy i pozwala dość szybko zakończyć związek małżeński, jednakże niekiedy niedopilnowane są sprawy z obszaru alimentów, kontaktów i podziału majątku. Dlatego szybko nie zawsze znaczy dobrze. Sprawa tym bardziej się komplikuje, jeżeli jeden z małżonków chce dochodzić winy. Co do zasady małżeństwo należy zakończyć w sposób kulturalny, jednakże zdarza się to dość rzadko. W szczególności, kiedy są wspólne dzieci i jedna ze stron żąda wysokich alimentów, a dodatkowo czeka was jeszcze sprawa o podział majątku.

Sprawa rozwodowa – Adwokat radzi

Jakie istotne są w sprawie rozwodowej dowody?

Dowody w sprawie rozwodowej są niezwykle ważne, ponieważ przy braku dobrze przeprowadzonego postępowania dowodowego wyrok może być dla nas bardzo niekorzystny. Sąd przede wszystkim opiera takich dowodach jak zeznania świadków, przesłuchanie stron, nagranie, zrzuty z telefonu dotyczące smsów tudzież opinie lekarzy.

Pamiętajmy również, iż co do zasady można przeczytać, że rozwód z winy i podział majątku to coś zupełnie innego. Niemniej jednak jest orzecznictwo przy kwestiach związanych z podziałem majątku, które świadczy o tym, iż może mieć to negatywny skutek. Zatem przy sprawach rozwodowych zawsze trzeba dopilnować tego, aby wyrok był satysfakcjonujący.

Dobry adwokat do spraw rozwodowych 

Wybór dobrego adwokata do spraw rozwodowych niejednokrotnie nie jest łatwy. Twój adwokat do spraw rozwodowych powinien być doświadczony i zaangażowany w twoją sprawę, aby mógł skutecznie dobierać dowody. Dodatkowo musi wykazać się niezwykłą empatią, aby zrozumieć ciebie i twoje położenie.

Rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem o winie? – Znajdź adwokata

Istotne jest również to, co chce druga strona. Rozwód bez orzekania winy jest zdecydowanie szybszy, jednakże w niektórych sytuacjach niewskazany. Dlatego też trzeba spojrzeć na twoją sytuację indywidualnie.

Dobry adwokat – czyli jaki? Znajdź adwokata

Dobry adwokat to nie tylko ten, który na początku z tobą porozmawia, ale też taki, który będzie szukał dowodów w sprawie, a szczególności zadba o inny istotny obszar, jakim jest na przykład twój testament. Jeżeli jesteś w trakcie sprawy rozwodowej, to twój małżonek wciąż dziedziczy, wobec tego dopilnuj, aby również w tym obszarze przeanalizować swoją sytuację z pełnomocnikiem i sporządzić testament.

Podział majątku

Co do zasady nie zostawia się kwestii podziału majątku na później, albowiem moje doświadczenie uczy mnie, że im później, tym gorzej. Te sprawy powinny być regulowane od razu z pełnym zaangażowaniem.

Wzór pozwu o rozwód – Znajdź adwokata

Nie polecam państwu pisać na własną rękę pozwu ani odpowiedzi na pozew o rozwód. Niejednokrotnie zdarzyło się, że podczas sporządzania tych dokumentów ludzie popełnili ogromne błędy. Pewnie niejednokrotnie szukaliście w internecie wzoru pozwu o rozwód, ale czy jesteście świadomi zawartych w takim pozwie sformułowań?

Rozwody w Polsce. 8 rzeczy, które musisz zrobić przed rozwodem

Świadczenie alimentacyjne – co to znaczy?

Jak je prawidłowo wyliczyć? Czy żądać alimentów w wysokości 500 zł czy 10 000 zł? Wszystko zależy, jakie są koszty utrzymania dziecka. Często jest również tak, że nie dopilnowaliśmy, aby ustalić sposób korzystania ze wspólnej nieruchomości. Dla mnie jest to absolutnie niezrozumiałe, albowiem później są z tego tytułu olbrzymie problemy!

 

Zadzwoń