Żona kłamie i chce mojej winy – Adwokat do rozwodu

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Adwokat do rozwodu

Adwokat do rozwodu

Jaki adwokat do rozwodu? „Pani Mecenas, potrzebuję dobrego adwokata do rozwodu. Moja żona uważa, że to ja poniosłem winę za rozpad naszego małżeństwa. To nieprawda! Co więcej, chce wysokie alimenty na dziecko i na siebie. Jestem w bardzo trudnej sytuacji. Czy mogę uzyskać adwokata z urzędu? Co mam teraz zrobić? Bardzo proszę o pomoc”.

Rozwód z wyłącznej winy – Jak się bronić?

Niewątpliwie otrzymanie pozwu o rozwód z orzeczeniem o winie w sytuacji, kiedy żona chce uzyskać świadczenie alimentacyjne, stawia Pana w bardzo trudnym położeniu. Taki rozwód niesie ze sobą poważne konsekwencje. Co może Pan zrobić? Przede wszystkim, jeśli małżonka domaga się Pana winy, to Pan również powinien przerzucić na nią ciężar odpowiedzialności i wskazać, jakie były przyczyny rozpadu z jej strony. W tym zakresie należy powołać również świadków, którzy potwierdza, że to Pan mówi prawdę. Najgorsza sytuacja to taka, w której żona mija się z prawdą i wskazuje, że sytuacja majątkowa jest zupełnie inna niż w rzeczywistości. Dlatego też musi Pan powiedzieć, jak kształtuje się Pana sytuacja materialna.

Więcej o rozwodzie z wyłącznej winy pisałam tutaj -> Jak wygląda rozwód z wyłącznej winy?

Ze względu na eskalację konfliktu między stronami sprawy z orzeczeniem o winie wymagają dużego nakładu pracy, wobec czego koszt prowadzenia takiej sprawy jest znaczny. Istnieje jednak alternatywne wyjście – można złożyć do sądu wniosek o ustanowienie adwokata z urzędu z uwagi na trudną sytuację majątkową. Jeżeli zatem Pana sytuacja finansowa jest ciężka, warto rozważyć taki wniosek.

Krok po kroku do rozwodu 

Przede wszystkim rozwód musi być dobrze zaplanowany. Inaczej układa się strategię dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn. Musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy mieć szansę na uzyskanie korzystnego rozstrzygnięcia. Każdą sprawę należy potraktować indywidualnie.

Adwokat do rozwodu – Jak wskazać winę żony?

W zakresie winy należy znaleźć argumenty, które przekonają sąd, że to małżonka, a nie Pan, ponosi wyłączną winę za rozpad małżeństwa. Trzeba wskazać jej zachowania, które świadczą o tym, że to ona popełniała krytyczne błędy w małżeństwie. Dodatkowo należy pamiętać, że musimy odnieść się do twierdzeń żony i wszystko starannie uzasadnić, najlepiej opierając się na dowodach, które jednoznacznie ukażą winę małżonki.

Co z alimentami?

Kwestia świadczenia alimentacyjnego jest niezwykle istotna. Należy przekonać sąd, że koszty, które wskazała żona z tytułu kosztów związanych z utrzymaniem dziecka, są zawyżone, a Pana możliwości w tym zakresie ograniczone. Ponadto niezbędne będzie również załączenie do akt sprawy zaświadczenia o zarobkach. Tutaj dowiesz się więcej o alimentach.

Mediacja

W sprawach o rozwód zawsze warto spróbować podjąć mediację. Spotkanie z doświadczonym mediatorem pozwoli małżonkom na spokojne wyrażenie swoich opinii i odczuć. Mediator, zadając odpowiednie pytania, pomaga każdej ze stron wyrazić swój punkt widzenia, co nie zawsze jest możliwe w przypadku rozmowy samych małżonków. Należy pamiętać, że rozwód niesie za sobą poważne skutki. Warto podjąć mediację, aby zakończyć małżeństwo w możliwie ugodowy sposób.

Więcej:

Kancelaria rozwodowa – Jak wybrać?

Do rozwodu trzeba się przygotować!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń