Rozwód z osobą toksyczną

Rozwód z osobą toksyczną

Rozwód z osobą toksyczną

Czy twój partner ciągle zmienia zdanie? Widzi i wytyka tylko Twoje błędy? W oczach innych anioł, a dla Ciebie kat. Kim jest osoba toksyczna? Czy jest złym człowiekiem? Czy jego mózg tak podpowiada? Jak wygląda rozwód z osobą toksyczną? Zapraszam do lektury.

Kim jest osoba toksyczna?

Osoba toksyczna zawsze musi być na piedestale. Jej zdanie jest najważniejsze. Na początku związku obiecuje wszystko, co najpiękniejsze. Tak samo przedstawia się przed osobami trzecimi. Będzie uroczy, charyzmatyczny i elokwentny. Niestety o tobie będzie mówił źle. Cały ciężar odpowiedzialności będzie właśnie chciał przerzucić na ciebie. Stwierdzić, że wszystko, co złe, to twoja wina. Czy nazwał cię kiedyś psychopatką? Czy powiedział, że jesteś wariatką, toksyczną osobą, manipulantką, kłamczuchą? A może to właśnie są jego cechy? Gdy trzeba, przyjmie postać ofiary.

Rozwód z narcyzem. Rozwód w toksycznej relacji

Wyprze się wszystkiego, co mówił, tylko po to, żeby się wybielić. Sam może sobie kupować sushi co drugi dzień, jadać w najdroższych restauracjach i wydawać mnóstwo pieniędzy na swoje potrzeby, a tobie będzie wymawiał każdy grosz. Wszystko, co z nim związane, jest idealne. Jak przychodzi szara rzeczywistość, okazuje się zupełnie inny niż na początku. Nie pomaga ci przy dzieciach, jest o nie zazdrosny, a jego pieniądze i on sam jest w tym wszystkim najważniejszy. Jego znajomi są najlepsi, twoi to totalne dno i masz się z nimi nie kontaktować. To samo z rodziną. Nie próbuj zrozumieć mechanizmów jego działania ani nie obwiniaj się za jego postępowanie. Jesteś bowiem elementem jego układanki.

Rozwód z osobą toksyczną – narcyz i hipokryta

Kiedy pojawia się dziecko i uwaga skupia się na nim, on tego nie rozumie. Bo on nie jest w stanie dać prawdziwej miłości. Nie jest w stanie mieć zasad i przeanalizować sobie życia. Narcyzi porzucają w jeden dzień i zostawiają kobietę z dzieckiem na bruku. To jest właśnie narcyz psychopata. Liczy się tylko to, gdzie on będzie. On wówczas może być na salonach, a ty się martw. Jeżeli jest to jego dziecko, to nie będzie patrzył na jego dobro. Będzie patrzył na to, żeby jemu było dobrze. Będzie chciał płacić jak najmniej. To ty masz płacić. Będzie chciał mieć jak najwięcej pieniędzy. Zrobi wszystko, żeby cię zniszczyć. Będzie się przy tym śmiał prosto w twarz.

Osoba łącząca w sobie cechy narcystyczne i zaburzenia osobowości borderline to naprawdę trudny przeciwnik. Możesz się jednak od tego uwolnić. Walka z narcyzem i psychopatą do łatwych nie należy, jednakże przy mocnym materiale dowodowym, dobrym mecenasie oraz samozaparciu jest szansa na wygraną. Skorzystaj więc z niej, by wreszcie odetchnąć z ulgą. W następnym akapicie opiszę, jak przebiega rozwód z osobą toksyczną.

Rozwód z osobą toksyczną

Przygotuj się do rozprawy

Decydując się na rozwód z osobą toksyczną, musisz przygotować się na długą i trudną przeprawę. Na polubowne rozwiązanie w kwestii alimentów czy kontaktów z dziećmi raczej nie ma co liczyć. Nastaw się raczej na więcej niż jedną rozprawę i apelację pozwanego. Dlaczego? To przecież ty go skrzywdziłaś, niesłusznie oskarżyłaś, a w dodatku żądasz od niego pieniędzy. On starał się ze wszystkich sił, by było dobrze. Ty zaś tego nie doceniasz. Jesteś manipulantką, a twoja wersja wydarzeń to pomówienia. Taką wypowiedź możesz usłyszeć podczas przesłuchania. Nie zrażaj się słowami pozwanego – to było do przewidzenia. Wszystko po to, aby uniknąć odpowiedzialności. Ty masz w zanadrzu dużo skuteczniejszą broń. Są nią dowody.

Opowiedz dokładnie przed sądem, jak wyglądała wasza codzienność. Przygotuj wyciągi z konta pozwanego. Opisz relacje pozwanego z dziećmi, jeśli je mieliście. Warto też zadbać o wiarygodnych świadków. Jeśli dodamy do tego opinie biegłych psychiatrów sądowych potwierdzające u pozwanego jakieś zaburzenia, wygrana jest praktycznie w kieszeni.

Podsumowanie

Jako adwokat od rozwodów z pasją i doświadczeniem mogę zapewnić, że jak najszybsze zakończenie relacji z osobą toksyczną wyjdzie na zdrowie tobie i twoim najbliższym. Nie wahaj się. Jeśli potrzebujesz wsparcia – zapraszam na konsultację!

 

Przeczytaj więcej:

Rozwody z psychopatami. Narcyz. Jak wygląda rozwód?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń