Postanowienie o oddaleniu wniosku – i co dalej?

Postanowienie o oddaleniu wniosku

„Pani Mecenas, proszę mi pomóc. Dostałem postanowienie o oddaleniu wniosku o zabezpieczenie… Co mam teraz zrobić? Jak odpowiedzieć na oddalenie? Ile mam na to czasu? Gdzie mam skierować odpowiedź?” W sytuacji gdy otrzymaliśmy postanowienie o oddaleniu wniosku o zabezpieczenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka przy ojcu i kontaktach, należy w ciągu siedmiu dni złożyć wniosek o uzasadnienie niniejszego postanowienia oraz opłacić 100 zł tytułem opłaty skarbowej za wniosek o uzasadnienie. Jak taki wniosek wygląda? Zapraszam do lektury!

Wniosek o uzasadnienie należy wysłać w ciągu siedmiu dni i prawidłowo opłacić.

W momencie gdy otrzymamy uzasadnienie, mamy prawo w ciągu siedmiu dni wnieść zażalenie na postanowienie do sądu wyższej instancji.

Obecnie mając na uwadze obecne przepisy kieruje się do tego samego sądu, do składu trzyosobowego.

 

Postanowienie o oddaleniu – Wzór

Poniżej przedstawiam przykładowy wniosek.

 

WNIOSEK O SPORZĄDZENIE NA PIŚMIE   DORĘCZENIE UZASADNIENIA POSTANOWIENIA 

                 Wnoszę o sporządzenie na piśmie uzasadnienia postanowienia  z dnia ____sygn. akt _____  i doręczenie odpisu postanowienia wraz z uzasadnieniem na adres 

____. W załączeniu potwierdzenie uiszczenia opłaty  w wysokości 100 zł.

 

Jak widać, nie jest to zbyt skomplikowana sprawa. Jednakże koniecznie pamiętajmy o tym, aby prawidłowo wypełnić wszystkie pola. Wszelkie pisma i wnioski kierowane do sądu muszą spełniać wymogi formalne. To bardzo ważne!

Pamiętaj również, że zaprezentowałam tylko wzór odpowiedzi i oczywiście uważam, że najlepiej jest skonsultować swoją sprawę z adwokatem. Z jego pomocą bez wątpienia skonstruujesz poprawny wniosek. Jeżeli masz wątpliwości, zapraszam do kontaktu z moją kancelarią! Pomożemy Ci rozwiązać twój problem.

 

Przeczytaj więcej:

Postanowienie o zabezpieczeniu kontaktów

Kontakty z dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń