Nie chcę rozwodu

Adwokat – Nie chcę rozwodu – Historia z Warszawy – Agnieszka nie chce rozwodu

Nie chcę rozwodu – Historia z Warszawy

Nie chcę rozwodu. Agnieszka miała dotychczas wspaniałe życie – piękny, duży dom w Warszawie, dwoje dzieci, przystojnego męża, dobrą pracę. Kiedy została zwolniona i przestała być prezesem – wszystko się zmieniło. Szukała pracy, lecz jej kwalifikacje i oczekiwania finansowe były zbyt wysokie. Pojawiły się niezadowolenie i frustracja. Co gorsza, w tym czasie mąż znalazł sobie kochankę…

Agnieszka nie chce dać rozwodu. Czy może zatrzymać proces rozwodowy? Z doświadczenia wiem, że zdarzają się sytuacje, gdy ta nowa i namiętna miłość szybko mija… 

Często pytam swoich klientów, czy są pewni swoich szybkich decyzji. Mam wrażenie, że kochamy emocje. Kochamy pożądanie i uniesienie. Prawdziwe życie wygląda jednak zupełnie inaczej.

Skrzywdzone serce bardzo boli. Są to niewątpliwie trudne emocje.

Ja jako adwokat do spraw rodzinnych podchodzę po ludzku, ponieważ mam świadomość, że przed nami rozgrywają się ludzkie dramaty.

Jak nie dopuścić do rozwodu?

Czy mogę zatrzymać rozwód?

Tak, przez jakiś czas na pewno, jednak nie na długo. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić, należy umówić się na indywidualną konsultację.

Przede wszystkim do orzeczenia rozwodu konieczne jest ustanie więzi między stronami. Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Jeżeli więzi nie ustały, to takiej możliwości nie ma. Dla przyjęcia dopuszczalności rozwodu konieczne jest, aby stan rozkładu pożycia był trwały. Kiedy można to stwierdzić? Wtedy, gdy z okoliczności wynika, że małżonkowie już do siebie nie wrócą.

Nie chcę rozwodu – Istotne kwestie

1. DOBRO MAŁOLETNICH DZIECI

Czy macie dzieci? Jeżeli planujecie rozwód, a macie dzieci, to z pewnością zastanawialiście się, jak będzie wyglądać ich wychowanie po rozstaniu.

Przede wszystkim pamiętaj, że rozwód nie może zostać orzeczony, jeżeli byłoby to sprzeczne z dobrem wspólnych, małoletnich dzieci.

W praktyce nie jest to takie łatwe.

Oczywiste jest, że rozwód zawsze jest dla dziecka negatywnym przeżyciem, jednakże można tak zorganizować wychowanie, że wszyscy będą zadowoleni.

W ustaleniu sprzeczności rozwodu z dobrem dziecka należy mieć na względzie okoliczność, czy jego orzeczenie nie spowoduje znacznego pogorszenia się warunków życia dziecka, zmniejszenia środków na jego wychowanie oraz przygotowanie do zawodu odpowiadającego jego zdolnościom i umiejętnościom.

2.  ZASADY WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO

Drugą negatywną przesłanką orzeczenia rozwodu jest jego sprzeczność z zasadami współżycia społecznego.

O co chodzi? Przez zasady współżycia społecznego należy rozumieć reguły postępowania między ludźmi, które opierają się na powszechnie uznanych w kulturze naszego społeczeństwa wartościach.

3. WYŁĄCZNIE WINNY MAŁŻONEK

Trzecia przesłanka występuje wtedy, kiedy rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia.

Winnym jest ten, kto narusza obowiązki wynikające z małżeństwa względem drugiego małżonka, względem dzieci i innych osób bliskich drugiemu małżonkowi.

Co proponuję? W pierwszej kolejności – znaleźć dobrego adwokata do rozwodu i umówić się na konsultację. Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? – Zadaj je w komentarzu lub napisz do nas. 

Nie chcę rozwodu – Wina

Najczęstszą winą jest:

  • zdrada małżeńska
  • zaburzenia emocjonalne
  • opuszczenie małżonka
  • pijaństwo
  • ciągłe wszczynanie awantur
  • dokuczliwość w stosunku do drugiego małżonka.

 

Trzeba pamiętać, że po stronie drugiego małżonka nie może być żadnej winy w przyczynieniu się do rozkładu.

Dlatego w zależności, po której stronie jesteś – należy ustalić strategię procesową. Trzeba opracować plan działania, krok po kroku.

Rozwód będzie dopuszczalny pomimo tego, iż żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia małżeńskiego jeżeli małżonek niewinny wyrazi na to zgodę.

Nie chcę rozwodu – Plan na rozwód

Podsumowując, brak zgody jednego małżonka na rozwód nie oznacza automatycznego zakończenia postępowania i oddalenia powództwa.

Są sposoby na zatrzymanie rozwodu. Należy mieć strategię oraz plan A i B.

Dobra strategia to podstawa! Dlatego w przypadku problemów zwróć się do dobrego adwokata. Bez wątpienia będzie Ci łatwiej!

 

Więcej:

Kompleksowy przewodnik o rozwodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń