Jak zachować się podczas rozwodu 

Jak zachować się podczas rozwodu?

Jak zachować się podczas rozwodu?

Jak zachować się podczas rozwodu? Gdzie usiąść? Być może to twoja pierwsza wizyta w sądzie i zastanawiasz się, jak się zachować. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Zapraszam do lektury.

Przede wszystkim musimy być spokojni. Zacznijmy od tego, w którym miejscu masz usiąść. Jeżeli jesteś powodem, musisz usiąść po prawej stronie sędziego. Jeśli jesteś stroną pozwaną, siadasz po lewej stronie sędziego (patrząc z perspektywy sędziego). A zatem jeżeli wchodzisz na salę rozpraw i na wprost widzisz sędziego i jesteś powodem, siadasz po lewej stronie. Musisz przygotować się na to, że sąd lubi pewne rzeczy i w tym miejscu powiem ci, na co zwrócić uwagę.

Dowód osobisty 

Przede wszystkim weź ze sobą dowód osobisty. Odzież zwierzchnią zostaw w szatni. Są sędziowie, którzy są przewrażliwieni na tym punkcie i nie lubią, gdy wnosimy kurtki i torby na salę rozpraw. 

Jak zachować się podczas rozwodu

Zmiana sali 

Pod salą zwróć uwagę, czy na pewno w tej sali odbędzie się twoja sprawa rozwodowa. Często jest tak, że sale się zmieniają. Informacja o tym fakcie powinna znajdować się na drzwiach albo na elektronicznej wokandzie. Jest to taki monitor elektroniczny, który wskazuje, jakie sprawy odbywają się na tej sali rozpraw. A zatem jeżeli jesteś pewien, że twoja sprawa rozwodowa odbywa się w tej sali, to przygotuj się do samej rozprawy.

Jak zachować się podczas rozwodu

Przeczytaj pisma 

Najistotniejszą sprawą jest to, żebyś znał treść pism procesowych, które znajdują się w aktach. A zatem przeczytaj wszystkie pisma, które otrzymałeś z sądu od strony przeciwnej oraz te, które samodzielnie zostały złożone w sądzie przez ciebie. Często jest tak, że rozprawa jest wyznaczona po dłuższym upływie czasu, a zatem nie pamięta się treści pism procesowych. Istotne jest to, abyś potwierdził wszystkie twierdzenia, które wcześniej zawarłeś.

Nie można dopuścić do sytuacji, w której twoje zeznania będą sprzeczne z twierdzeniami.

Rozwód

Co się może zdarzyć 

  1. Zmiana stanowiska 
  2. Podwyższenie alimentów 
  3. Zmiana stanowiska w zakresie orzeczenia o winie 
  4. Zmiana sposobu wychowywania i opieki nad dzieckiem 
  5. Drugi małżonek przyjdzie z pełnomocnikiem

 

Zachowania polecane 

  • Konkretność 
  • Wypowiedzi zwięzłe 
  • Dowody na poparcie twierdzeń 
  • Chęć dojścia do porozumienia 

 

Przeczytaj więcej:

Jak zachować się na rozprawie o rozwód?

Rozwód. Co mówić w Sądzie?

Jak się rozwieść. Krótki poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń