Co mówić w Sądzie rozwód ?

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Co mówić w sądzie rozwód ?

Często dostaje pytania co mówić w sądzie i jak się zachować przede wszystkim należy mówić prawdę oraz przygotować się do rozprawy.

Wszystko zależy od tego również co napisaliście w pismach procesowych.

Dlatego zdarzają się sytuacje że rok wcześniej sporządzaliśmy pozew i absolutnie zapominamy o tym co tam było napisane.

Dlatego też warto przeczytać dokumenty które znalazły się w sprawie gdyż istotne jest to gdyż sąd będzie na podstawie tego pytał. Dlatego proponuję się dobrze przygotować.

Oczywiście wszystko zależy od tego jaki charakter rozwodu. Jeżeli dla przykładu rozwód toczy się z orzeczeniem o winie to z pewnością będzie bardzo dużo pytań oraz materiał dowodowy będzie bogaty. Moje ulubione procesy są wtedy kiedy mężczyźni tłumaczą się z zdradę.

Pewnie zastanawiasz się jak mężczyzna tłumaczy się ze zdrady najczęściej tłumaczy się iż dawno już nie żyją ze soba. I twierdzi że to od ponad roku nie ma między nimi więzi małżeńskich dlatego też zdradził żonę. Osobiście uważam i jest to słaby argument. 

Kiedy na złapana na gorącym uczynku dla przykładu na zdradzie to być może warto czasem przyznać się do winy i powiedzieć i wyrazić skruchę jednak że w takich sytuacjach proponuję aby też zauważyć winę drugiej strony. Wtedy też sąd może rozstrzygnięć iż rozwiązuje wasze małżeństwo z winy obu stron. Dlatego też uważam że sędziowie często mogą się zdenerwować w sytuacjach kiedy widzę sprawozdanie detektywa bądź zdjęcia z kochanką a osoba która zawini na zawiniła zaprzecza że to nie ona. 

Dlatego też czasem trzeba wykazać się skruchą. 

Wszystko zależy od tego by jakiej pozycji jesteśmy i co chcemy osiągnąć od sprawy rozwodowej. Dla przykładu jeżeli jesteś mężczyzną i czujesz że za rozpad pożycia małżeńskiego również ponosi winę żona to znajdź argumenty aby przekonać sąd do swojej racji. Natomiast jeżeli jesteś kobietą i zostałaś zdradzona wcześniej wasze pożycie małżeńskie układało się dobrze to też bądź prawdziwa w tym co mówisz. Powiedz wprost otwarcia sądowi iż jedyną przyczyną jest zdrada wcześniej wasze małżeństwo było standardowym małżeństwem. Oczywiście problemy zdarzają się w każdym małżeństwie jednakże nie były one przesądzające o tym żeby rozstać się. Dlatego też proponuję w takich sytuacjach kotwi czyć Prawdę.

Dlatego też do rozprawy trzeba się przygotować. Wizja rozwodu nie się masę emocji. Dlatego też musimy panować nad negatywnymi emocjami a w szczególności przed sądem. Na sali rozpraw należy zachować spokój. Pamiętajmy że na sali sądowej jest przewodniczący czyli sędzia oraz dwóch siedzących po bokach ławników. Dlatego jeżeli zobaczysz skład sędziowski w postaci trzech osób to nie bój się i nie ma powodu do większego stresu. Są dni że sędzia który orzeka ma na wokandzie jednego dnia nawet 15 rozpraw dlatego też pamiętaj że jesteś kolejną sprawą w sądzie. Jednakże przy złym rozegraniu możesz dużo stracić. Dlatego też należy przygotować się do pytań gdyż nie zawsze pytania są standardowe. Jeżeli jest przesłuchanie świadków to też należy zrobić to szybko i sprawnie. W sądzie najczęściej odbywa się również przesłuchanie małżonków wtedy też małżonkowie mogą przedstawić swój pogląd na sprawę i mają prawo wnosić również pytania do zeznań świadków. Cały proces rozwodowy czyta bez szukania czy Zarzeka nim o winie Kończy się publikację wyroku.

Kiedy wyrok jest niesatysfakcjonujący masz prawo wnosić apelacje. Dlatego należy dobrze przygotować się do rozwodu gdyż konsekwencje mogą być bolesne. Ni kiedy popełniamy błędy których później nie możemy odwrócić. Rozwód to czas stresujące dla małżonków a przesłuchanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jednakże jeżeli będziesz dobrze przygotowany do tego oraz opanujesz stres to z pewnością będziesz zadowolony. Wszystko również zależy od tego czy twój rozwód skończy się na jednej rozprawie czy będzie trwał kilka lat.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń