Sprawa rozwodowa Adwokat radzi …..

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Sprawa rozwodowa Adwokat

Ten moment kiedy przed tobą rozprawa rozwodowa i zastanawiasz się jak się zachować, co mówić, i czy sąd da wam rozwód.

W tym obszarze jest bardzo dużo wątpliwości gdyż strony najczęściej dosyć mocno stresują się tą datą.

Musicie Szanowni państwo wiedzieć że to wszystko zależy czy chcecie rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem, oraz czy inne kwestie są uzgodnione.

 

Sprawa rozwodowa Adwokat

 

Rozprawa może trwać 5 min a może trwać pięć lat. Albo na nawet jeszcze dłużej.

Ja osobiście najdłuższe sprawę rozwodową jaką miałam właśnie trwała około pięciu lat. Z informacji od moich kolegów i koleżanek wiem że mieli dłuższe sprawy sądowe.

Dlatego też wszystko zależy od tego czy jesteście skonfliktowani.

Jeżeli czeka was rozwód bez orzekania o winie a pozostałe kwestie są już omówione i w tym zakresie jest porozumienie to w mojej ocenie nie ma obaw do tego aby się martwić. 

Rozprawa w trybie porozumienia stron. Jeżeli nie macie dzieci i chcecie oboje rozwodu za porozumieniem stron, a nie wystepują żadne przesłanki wyłączające możliwość rozwiązanie małżeństwa przez rozwód to sąd jest zobowiązany uwzględnić wasze życzenie. 

 

Sprawa rozwodowa Adwokat

 

A zatem rozprawa rozwodowa w  przypadku bez orzekania o winie będzie bardzo krótka. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak gotowy zestaw pytań.

Ja na podstawie swojego doświadczenia mogę państwu zaproponować kilka pytań które może sąd wam zadać, jednakże nie ma jednego zestawu pytań i sędzia indywidualnie zadaje pytania jednakże pewne pytania powtarzają się.

Jeżeli nie macie dzieci to rozprawa będzie bardzo krótka gdyż sąd będzie musiał ustalić datę rozpadu waszego małżeństwa oraz ustalić jaka jest przyczyna rozpadu waszego małżeństwa.

Jednakże w przypadku gdy nie macie dzieci i chcecie rozwód bez orzekania o winie to sąd nie wnikaj już w szczegóły, i będzie dążył do wydania wyroku już na pierwszej rozprawie.

Sprawa rozwodowa Adwokat

Zupełnie inaczej wygląda rozprawa kiedy macie dzieci i w tym obszarze jesteście skonfliktowani. Najczęściej Spór rodziców dotyczy wysokości alimentów oraz określania kontaktów. Dlatego też może się zdarzyć że na pierwszej rozprawie rozwodowej nie zostanie zakończone wasze małżeństwo gdyż sąd będzie musiał ustalić jeszcze inne okoliczności związane z wysokością alimentów oraz z ustaleniem kontaktów.

No i częściej w tym obszarze sąd zobowiązuje stronę do przedstawienia aktualnych zaświadczeń o zarobkach.

Gdyż dla przykładu matka dzieci Żąda 2000 na każde dziecko co daje łącznie 4000 zł zaś ojciec dzieci uważa że jest to kwota zawyżona i nie zgadza się na Alimenty w wysokości 4000 zł to należy kwestionować tą wysokość podważyć koszty utrzymania dzieci, oraz wyjaśnić sądowi dlaczego nie zgadza się na taką wysokość oraz odpowiednio to uzasadnić.

Sprawa rozwodowa Adwokat

Być może takim uzasadnieniem będzie to, iż możliwości zarobkowe nie są wystarczające aby płacić Alimenty w takiej wysokości, stąd konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach oraz zestawienie kosztów wskazujących na to jakie koszty ponosi się . 

I kiedy czekacie na rozprawę rozwodową to warto w taki chwilach zastanowić się ile stresu przeżyliście w trakcie trwania waszego związku małżeńskiego?

Czasem rozprawa to przyjemność i wielokrotnie zdarzyło mi się że klienci po rozprawie płakali. I nie były to łzy nieszczęścia.

Były to łzy szczęścia. Z uwagi na to że pewien etap w życiu się skończył.

Zawsze wokół spraw rozwodowych jest bardzo dużo emocji. Dlatego też niektórzy płaczą Ze szczęścia. Jakby kamień spadł z ich serce. I z pewnością jest to trudna decyzja.

Najczęściej rozwodzimy się pierwszy raz, jeżeli robimy coś pierwszy raz to zdarza nam się że popełniacie błędy. Dlatego też warto wybrać dobrego profesjonalnego pełnomocnika do spraw rodzinnych gdyż uświadomi o zagrożeniach w postępowaniu. Często przy rozwodzie – kierujemy się emocjami. Gdyż są to rzeczy dla nas trudne, rozwód, walka o dzieci, walka o Alimenty, walka o pieniądze są to rzeczy które kosztują nas dużo emocji. Jeżeli wchodzą w grę silne emocje to możemy popełniać błędy. 

Dlatego też należy zwrócić również uwagę na fakt iż ludzie popełniają błędy i chciałabym państwu powiedzieć jakie są najczęstsze błędy które zauważam przy rozwodach. Przede wszystkim jeżeli jest podjęta decyzja o rozwodzie to trzeba zrobić wszystko żeby zahamować emocje.

Coś się kończy coś się zaczyna.

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń