O co pyta sąd
Zastanawiasz się, o co pyta Sąd przy opiece naprzemiennej? Przede wszystkim w przypadku porozumienia i ustalenia przez stronę opieki naprzemiennej sąd będzie chciał sprawdzić, czy faktycznie ustalenia, które są określone w postanowieniu, są realizowane. Wobec tego pytania będą dotyczyły tego, czy strony współpracują ze sobą w zakresie dziecka.
Dlatego kluczowe jest przygotowanie się do rozprawy. Aby Ci to ułatwić, poniżej przedstawiam przykładowy zestaw pytań, które może zadać Ci sąd. Sprawy związane z dziećmi są niezwykle ważne i delikatne, dlatego uważam, że powinieneś potraktować je poważnie. Musisz być świadomy konsekwencji swoich decyzji. Pamiętaj, że dobro dziecka jest dla sądu najważniejsze.
Pytania dotyczące opieki naprzemiennej:
- Jak wychowujecie dziecko?
- Ile czasu spędzają rodzice z dzieckiem?
- Jak wygląda opieka nad dzieckiem?
- Czy państwo współpracują w zakresie szkoły, medycznym?
- Wykonujecie wspólnie władzę rodzicielską?
- Czy zgodnie ustalacie kwestie finansowe w zakresie dziecka?
Ponadto Sąd może również pytać o koszty związane z dzieckiem. Jednakże to najczęściej strona powodowa zmuszona jest udzielić takich informacji.
W związku z tym spodziewaj się, że sąd zada pytania o koszt utrzymania dziecka. Sąd będzie chciał wiedzieć, jakie kwoty przeznaczasz na wyżywienie, ubiór, szkolnictwo, zajęcia dodatkowe. Przede wszystkim pamiętaj, aby w swoich odpowiedziach być pewnym i konkretnym. Sąd lubi, kiedy wyrażamy się jasno i nie przeciągamy sprawy.
Niewątpliwie musisz się do tego starannie przygotować. Mam nadzieję, że powyższy zestaw pytań Ci w tym pomoże. Oczywiście nie wszystkie pytania będą identyczne, ponieważ każda sprawa jest traktowana indywidualnie. Dlatego też warto, abyś skonsultował się z profesjonalnym adwokatem lub radcą prawnym, który przyjrzy się dokładnie Twojemu przypadkowi i dobierze odpowiednią strategię. Doświadczony pełnomocnik będzie wiedział, co robić. Oczywiście zapraszam do kontaktu z moją kancelarią – pomożemy Ci przygotować się do rozprawy.
Zespół prawników specjalizujących się w sprawach rodzinnych.- WARSZAWA – GDAŃSK – Masz pytania? Napisz w komentarzu.
Przeczytaj więcej: