Jak ujawnić dochody drugiego małżonka przy rozwodzie ?

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Dochody drugiego małżonka

Jeżeli chcemy aby druga osoba w procesie rozwodowym ujawniła dochody to musimy powołać  okoliczności. Czyli dlaczego ? Jakie mamy podejrzenia ? 

Dla przykładu jeżeli mamy  wątpliwości że osoba ukrywa dochód to warto złożyć wniosek o zobowiązanie tej strony przez sąd do ujawnienia wyciągów ze wszystkich kont bankowych za ostatnie dwa lata wstecz z uwzględnieniem wyciągów z kont bankowych prywatnych oraz firmowych. 

Oprócz kont bankowych można zobowiązać drugą stronę do tego aby dostarczyła rozliczenia podatkowe za ostatnie 2 lata wstecz. 

Dodatkowo można złożyć wniosek, ewentualny iż w przypadku gdy Małżonek nie wykona zobowiązania sądu w terminie określonym przez sąd to prosić sąd aby to sąd wystąpiło do właściwego urzędu skarbowego o zeznania podatkowe za ostatnie dwa lata. 

Dochody drugiego małżonka

Jeżeli mamy informację że np. że Małżonek wynajmuje mieszkanie to warto wskazać że wnosimy również o Pit z rozliczenia wynajmu.

Dodatkowo można zobowiązać osobą do ujawnienia stanu majątkowego rzeczy ruchomych i nieruchomych do wykazania wszystkich rzeczy o wartości powyżej 10 000 zł.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń