Znęcanie i rozwód

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Znęcanie i rozwód

Znęcanie i rozwód. Chcę rozwodu, gdyż nie wytrzymuję z mężem. Chcę rozwodu, albowiem mój mąż wykańcza mnie psychicznie. Za każdym razem dochodzi między nami do kłótni i kłócimy się o wszystko.

Kiedy proszę męża, by się mnie nie czepiał, on potrafi znaleźć każdy argument, aby wszcząć kłótnie. Kiedyś był idealny, a teraz okazał się diabłem. Kłócimy się o wszystko.

Znęcanie

W rodzinie bardzo często dochodzi do różnych form przemocy. Komunikacja między małżonkami jest niekiedy bardzo trudna. Często dochodzi do sytuacji, w której to małżonkowie mogą mieć zaburzenia emocjonalne.

Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy do czynienia z zaburzonym mężczyzną. Wtedy trzeba mieć na uwadze, iż komunikacja z nim jest wysoce utrudniona. Wtedy też mężczyzna wnosi do procesu komunikacji irytującą postawę, impulsywność, kłamstwa, dramatyzowanie, manipulacje, niedojrzały sposób podejmowania decyzji, odmienne znaczenie słów, obwinianie, krytykowanie, chęć podporządkowania drugiej strony w 100%.

Zaburzenia

Należy zauważyć, iż z osobą wysoce zaburzoną komunikacja jest nieskuteczna. Dlatego też jeżeli dochodzi między małżonkami do kłótni, to najczęściej przyczyną takiego zjawiska jest zaburzenie emocjonalne jednej ze stron.

Od ideału do kata- jak to się stało?

Na początku był idealny – a zatem co się nagle stało, że zaczęliśmy się kłócić? Chciałabym wskazać na kilka istotnych okoliczności – niezdrowe popędy, niedojrzałe myślenie, brak wzięcia odpowiedzialności za życie, nadmiernie eksponowana seksualność, ekstrawertyzm, chęć dominacji, chęć podporządkowania partnerki, słaba kontrola impulsów, nerwowość, niezdolność do tworzenia trwałego związku, gierki psychologiczne, brak komunikacji, manipulacja.

Znęcanie i rozwód

Czasem wchodząc w związek małżeński jesteśmy zakochani w osobie i absolutnie nie chcemy wiedzieć ani wiedzieć nic, co złe. Często narcyz wiąże się z osobami, które są bardzo empatyczne. Wobec tego dochodzi do różnych nieporozumień, jednakże dopiero po kilku latach związku.

Należy zauważyć, że kobiety, które chcą opuścić swojego męża, często okazują smutek i żal oraz poczucie straty. Z uwagi na fakt, iż w początkowej fazie ich życie było po prostu idealne. Nie są w stanie zrozumieć co się stało, że nasz książę na białym koniu odjechał. Niestety związek z osobą zaburzoną jest przewrotny. Często słyszę w kancelarii opowieści kobiet o początkach patologicznych znajomości i zwykle są one idealne, zaś po jakimś czasie wszystko się zmienia.

Każda z tych osób w początkowej fazie myślała, że przed sobą ma bratnią duszę. Kim są zatem mężczyźni, w których zakochują się kobiety ?

Aktorami. A jacy są prawdziwi?

Cechy sprawcy przemocy

Arogancki, czuły, łatwo się nudzi, szuka mocnych wrażeń, szuka zabawy, nie odczuwa skruchy, nie odczuwa wyrzutów sumienia brak mu empatii, chce całkowicie, aby kobieta się podporządkowała, jest nieodpowiedzialnym rodzicem, kiedy dziecko się pojawia w życiu jest zazdrosny o czas spędzony z dzieckiem, nie bierze odpowiedzialności za własne zachowanie, miał problemy w dzieciństwie.

Więcej: Rozwody z narcyzami – Czy z narcyzami da się wygrać rozwód  ?- tak. 

Znęcanie i rozwód – Jak Sąd na nich patrzy?

Niestety w większości sytuacji bardzo ciężko udowodnić swoją rację. Należy wówczas mieć twarde dowody. Sąd ich potrzebuje  – zdradził to zdradził. Znęcał się psychicznie i fizycznie, to się znęcał. Najlepiej, by się toczyło postępowanie karne w tym zakresie. Nasze osobiste spojrzenie na sprawę może nie zadowolić Sądu.

Czy w Twojej rodzinie dochodzi do znęcania się?

Kto jest ofiarą?

Ratuj siebie i dzieci!!!

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń