Czy kochanka może być świadkiem

Czy kochanka może być świadkiem?

Czy kochanka może być świadkiem?

Zastanawiasz się, czy kochanka może być świadkiem? Oczywiście, że tak i to całkiem dobrym. Dlaczego? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu!

Po co powoływać świadka-kochankę?

Wbrew temu, co może się wydawać, kochanka może Ci bardzo pomóc przy rozwodzie. Pod warunkiem, że nie będzie kłamała. Z drugiej strony może ci bardzo jednak zaszkodzić. Warto zastanowić się dwa razy, zanim ją powołasz. Dlaczego? Najlepiej wyjaśnię to na przykładzie.

Wyobraźmy sobie sytuację, że mąż zdradzał żonę pięć lat. Teraz żona powołuje kochankę na świadka. Kochanka twierdzi przed sądem, że do niczego między nimi nie doszło. Jakie są najlepsze dowody w takich sprawach? Warto zgromadzić SMS-y zdjęcia lub sprawozdanie detektywa. Czy rzeczywiście są potrzebne? Oto przykład sprawy, w której wygrałam wyłączną winę męża na rzecz mojej klientki. Jak się okazało, najlepszym świadkiem wcale nie była kochanka. Okazali się nimi mąż klientki oraz rodzina kochanki, która twierdziła, że kobieta od wielu lat żyje z tym mężczyzną.

Powyższa sprawa pokazuje, że powoływanie kochanków na świadka to niemal chleb powszechni w sprawach o rozwód. Jeśli jednak zeznając wszystkiego się wypierają, niewiele to sądowi pomoże. Warto wtedy sięgnąć po rodzinę kochanki. Zdarza się bowiem, że ta porzuciła swoją rodzinę dla świeżo poznanego mężczyzny. O co sąd może ją zapytać, przeczytaj poniżej.

O co sąd pyta świadka-kochankę?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kochanka nie może odmówić składania zeznań podczas sprawy rozwodowej. Żeby sąd mógł uzyskać wiedzę potrzebną do rozstrzygnięcia sprawy, musi umiejętnie zadawać pytania świadkowi-kochance. Jakie powinny być te pytania? Przede wszystkim konkretne, odnoszące się do faktów wybranych w materiale dowodowym.

Oto kilka propozycji pytań:

– Co mówił powód o swojej małżonce?

– Czy wie Pani o jakimś konflikcie między powodem a pozwaną?

– Była pani świadoma, że weszła pani już w relację z osobą pozostająca w związku małżeńskim?

  • Tak, ale od dawna nie żyli ze sobą.

– Czy powód mówił Pani o problemach w małżeństwie?

  • Twierdził, że to fikcja.

– Czy wie Pani, kiedy między stronami ustała więź majątkowa?

– Według Pani wiedzy strony mają wspólność majątkową czy rozdzielność?

– Jakie były początki małżeństwa i jak odbywało się zawarcie związku małżeńskiego? Strony kierowały się miłością? A może były inne motywy zawarcia związku małżeńskiego?

– Czy powód mówił Pani o kwestiach finansowych związanych z żoną?

– Opisywał, jak się zachowywała pozwana?

To tylko wybrane przykłady. Liczba pytań i ich treść zależy od tego, jak wyczerpująco świadek-kochanka odpowiada.

Kochanka a rozwód

Podsumowanie

Dzięki odpowiednim pełnomocnikom i ich zaangażowaniu jesteś w stanie wygrać taką sprawę. Rzetelna pomoc prawna jest najważniejsza. Jeżeli masz problem i potrzebujesz profesjonalnego pełnomocnika do swojej sprawy rozwodowej, zapraszamy cię do kontaktu. Pomożemy Ci!

 

Przeczytaj więcej:

Świadek kochanka. Czy to dobry pomysł?

Rozwód – Świadek. Jakie pytania do świadka na rozprawie rozwodowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń