Przejdź do treści

Adwokat Łomianki

Adwokat w Łomiankach

Adwokat Łomianki. Zastanawiasz się, czy wybrać prawnika z Łomianek czy też z Warszawy, ponieważ nie wiesz, gdzie będzie toczyła się Twoja sprawa? Uwaga – wszystko zależy od rodzaju sprawy. Pytanie do ciebie – jaki masz problem? Przed tobą sprawa karna, sprawa o rozwód, sprawa dotycząca alimentów czy też kontaktów, albo jeszcze inna? Jeżeli mieszkasz w Łomiankach, to właściwym sądem będzie sąd rejonowy w Warszawie, a dokładnie sąd rejonowy dla Żoliborza. Poniżej zamieszczam link do strony Sądu Rejonowego dla Warszawy- Żoliborza w Warszawie. Sąd mieści się przy ulicy Kocjana 3 w Warszawie. 

https://warszawa-zoliborz.sr.gov.pl

Na stronie znajdziesz e-mail do sądu, numer telefonu oraz wszelkie niezbędne dane. Jeżeli natomiast potrzebujesz pomocy z tego zakresu, to moja kancelaria mieści się nieopodal tego sądu, a dokładniej w dzielnicy Wola. Bardzo często jestem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza, albowiem mam wiele spraw z tego regionu. Jeżeli czeka cię sprawa o rozwód, to również będzie ona w Warszawie.

https://bip.warszawa.so.gov.pl

Sprawa o rozwód w Łomiankach

Kiedy czeka cię sprawa o rozwód w Łomiankach, zaś twoja sprawa będzie toczyła się w Warszawie, to najlepiej wybrać adwokata z Warszawy, który ma najwięcej doświadczenia w tego typu sprawach. Ja od wielu lat zajmuję się sprawami rozwodowymi i uważam, że specjalizacja jest bardzo ważna. Rozwód to bardzo ważna decyzja w twoim życiu i uważam, że niekiedy jest ona niezbędna, aby móc iść dalej.

Jakie elementy są ważne przy rozwodzie?

  1. Przede wszystkim dobry adwokat do rozwodu to podstawa.
  2. Pamiętaj również, aby nie popełniać błędów już na samym początku.
  3. Czy każdą sprawę konsultuje ze swoim pełnomocnikiem? Tak, abyś wiedział krok po kroku, co robić.
  4. Nie zakładaj, że będzie to spokojny i kulturalny rozwód. Przygotuj się i zbieraj dowody.

Pozytywne nastawienie pomoże ci przebrnąć przez największe problemy. Pamiętaj, że rozstrzygnięcie sprawy rozwodowej całkowicie zmienia twoje życie i kształtuje twoją nową przyszłość. Dlatego kwestie finansowe jak i podział majątku powinny być dopięte na ostatni guzik. Sprawdź, jak przygotować się do rozwodu – Rozwody w Polsce. 8 rzeczy, które musisz zrobić przed rozwodem.

W szczególności trudne są rozwody, którym towarzyszą zdrada i znęcanie się. Musimy również pamiętać, że przy sprawach rozwodowych bardzo ważne są dowody. Jakie przeprowadza się dowody? Bardzo często są to świadkowie. Ludzie używają również nagrań, obdukcji tudzież innych dowodów wskazujących na winę innej osoby.

Historia z Łomianek

Żona od czterech lat zdradzała męża, jednakże żądała, żeby to właśnie mąż wyprowadził się ze wspólnego domu. Mąż zaś złożył pozew o rozdzielność majątkową, a następnie wniosek o podział majątku i żądał nierównego podziału majątku. Czy wówczas ma szanse na nierówny podział majątku?

W pierwszej kolejności czeka was sprawa o rozwód i wówczas sąd będzie orzekał, czy ktoś poniósł winę czy też nie. Może odstąpić od orzekania o winie tylko i wyłącznie na zgodny wniosek stron. Jeżeli chodzi natomiast o podział majątku, to co do zasady oboje małżonkowie mają równe udziały w majątku wspólnym, jednakże są wyjątki.

Czy wina może wpłynąć na podział majątku?

Co do zasady nie, jednakże w praktyce tak jest. W tym zakresie są odpowiednie orzecznictwa. Pamiętajmy również, że każdy z małżonków ma prawo żądać nierównego podziału majątku. Wówczas sąd uwzględnia nakład osobistej pracy. Patrzy na sytuację rodzinną stron, czy któraś z osób wychowywała dzieci i więcej zajmowała się domem, analizuje, kto więcej pracował i czy ktokolwiek więcej zarabiał.

Czy trudno uzyskać nierówny podział majątku?

Uważam, że bardzo trudno. Muszą zostać spełnione łącznie trzy przesłanki. W jakich sytuacjach mamy szanse na nierówny podział majątku? Przede wszystkim zasada numer jeden – trzeba to zgłosić. Niekiedy mówimy: „O, ten wyrok jest niesprawiedliwy”. Zaglądam do akt sprawy i okazuje się, że nie ma nawet zgłoszenia żądania nierównego podziału. Sąd zobligowany jest naszym wnioskiem, więc jeżeli w ogóle chcemy, żeby sąd ustalił nierówny udział w majątku wspólnym, wówczas musi być w tym zakresie odpowiednie żądanie z naszej strony.

Dodatkowo musi wystąpić w rozumieniu artykułu 43. kodeksu rodzinnego i opiekuńczego określenie „ważny powód”, a zatem musimy mieć konkretny ważny powód. Nie ma określonej definicji ważnego powodu. Generalnie sąd rozstrzyga wszystkie okoliczności w sprawie i analizuje, czy takie ważne powody zaistnieją czy też nie. Więcej o podziale majątku przeczytasz tutaj -> Wina a nierówny podział majątku – Historia Inwestora z Warszawy.

Stopień przyczynienia się do powstania majątku

Ostatnim kluczowym elementem przy ustaleniu nierównego podziału majątku wspólnego jest fakt, czy małżonkowie w różnym stopniu przyczynili się do rozpadu pożycia, do powstania majątku wspólnego czy też w takim samym.

To bardzo ważne, niemniej jednak często jest to bardzo mylne, ponieważ sam fakt różnego stopnia przyczynienia się do powstania majątku wspólnego, a zatem dla przykładu ktoś więcej zarabiał, nie jest przesłanką ku temu, żeby określić nierówny podział majątku. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli chcemy tego nierównego podziału majątku, to wówczas na nas spoczywa ciężar wykazania materiału dowodowego wskazującego na dane okoliczności. Kolokwialnie rzecz ujmując, to my musimy dostarczyć do sądu wszelkie dokumenty, które świadczą o tej okoliczności. Słowo klucz, czyli ważny powód, to taki, który faktycznie jest nieetyczny, czyli zachowania, którego nie rozumiem, które jest w społeczeństwie uznane jako nieetyczne np. jest ryzykowne.

Czy wina ma znaczenia przy podziale majątku?

Zwróćmy uwagę na wyrok Sądu Najwyższego z 27 czerwca 2003 r. To właśnie w tym wyroku Sąd Najwyższy wypowiedział się, czy kwestia winy ma znaczenie przy podziale majątku czy też nie. Zastanawiamy się, co tak naprawdę decyduje w zakresie stopnia przyczynienia się do powstania majątku – czy sam fakt wysokości zarobków czy też inne elementy mają znaczenie. Oczywiście wysokość zarobków ma znaczenie, jednakże musimy również spojrzeć na nakład osobistej pracy przy wychowywaniu dzieci, nakład pracy przy prowadzeniu domu, gospodarowanie środkami i jak wyglądał rozkład ciężaru obowiązków w rodzinie. Dla przykładu – jeżeli mężczyzna zarabiał dużo więcej, ale kobieta zajmowała się całym domem i dziećmi, wówczas sąd będzie musiał bardzo szczegółowo przeanalizować wszystkie elementy.

Rozwód a kredyt

Które małżeństwo nie ma kredytu? Rzadko się to zdarza. Ostatnio usłyszałam od mojego klienta, że łatwiej jest rozstać się z żoną niż z kredytem i faktycznie tak jest. Sam proces rozwodowy niekiedy nie jest aż tak trudny jak podział majątku. Wspólnie zaciągnięty kredyt na mieszkanie nie jest rzeczą prostą, albowiem ktoś kogoś musi spłacić.

Jak podzielić kredyt? Czy sąd zajmie się kredytem?

W sprawie o podział majątku sąd dokonuje podziału majątku na podstawie aktywów, czyli tego, co jest, a nie długów. Sąd nie rozstrzyga o długach, a zatem kredyt jest naszym długiem. Sąd w ogóle nie zajmie się kredytem. Często wydaje się to niezrozumiałe i zgadzam się, że można mieć obiekcje w tym zakresie.

Bank nie interesuje się tym, czy my się rozwodzimy. Jesteśmy dłużnikami solidarnymi względem banku i to na nas ciąży obciążenie. Jak rozwiązać sprawy kredytowe przy podziale majątku? Przede wszystkim trzeba wziąć się w garść i spróbować się dogadać. Być może uda się dojść do porozumienia, aby jedna z osób przejęła nieruchomość i zwolniła drugą stronę z obowiązku kredytowego. 

Jestem po to, żeby uświadomić małżonków, iż sam rozwód to nie tylko rozwód, ale również ważne kwestie majątkowe, począwszy od kwestii związanych z alimentami, skończywszy na sprawach związanych z kredytem. Jeżeli zatem czeka cię sprawa o rozwód, to zapraszam do kontaktu z moją kancelarią w Warszawie, albowiem twój rozwód będzie właśnie w Warszawie.

Sprawa o zasądzenie alimentów

Nic tak nie dzieli ludzi jak kwestie sporne związane z kasą. Kasa to w dzisiejszych czasach magiczne słowo. Pieniądze niestety skłócają ludzi. Jakie mogę uzyskać alimenty w Warszawie? Jeżeli mieszkasz w Łomiankach, to twój sąd to właśnie Sąd Rejonowy Warszawa-Żoliborz. Nieopodal tego sądu mieści się moja kancelaria, wobec czego bardzo często jestem w tym sądzie i rozstrzygam kwestie związane ze świadczeniem alimentacyjnym. W mojej ocenie minimalne alimenty, jakie możesz uzyskać w tym sądzie, to około 1000 zł. Chcesz więcej? Oczywiście jest to możliwe. W pierwszej kolejności trzeba przedstawić, ile wydajesz na dziecko. Wtedy trzeba przejść do pozycji nr dwa, czyli jak rozdzielić koszty utrzymania dziecka między rodzicami. Niezbędna jest w tym zakresie pełna wiedza – tak, abyś uzyskała satysfakcjonujące rozstrzygnięcie. 

Więcej:

Jakie pytania na sprawie o alimenty?

Elementy pozwu o rozwód

Zadzwoń