Spis treści
Rozwód Adwokat. Jak napisać odpowiedź na pozew z winy żony?
Rozwód Adwokat. Niewątpliwie rozwód to bardzo stresujący czas, dlatego należy dokonać właściwych decyzji i przemyśleć strategię procesową.
Chcesz napisać pozew o rozwód? Musisz odpowiedzieć na pozew? Jak to zrobić?
Jak napisać odpowiedź na pozew z winy żony?
ODPOWIEDŹ POZWANEGO NA POZEW O ROZWÓD – WINA ŻONY
Żona złożyła pozew o rozwód? Chcesz odpowiedzieć, ale nie wiesz jak? Posiadacie dzieci? Uważasz, że to wina żony i chcesz od niej alimentów na swoją rzecz?
Jak zacząć? Przedstawię poniżej wzór…
Działając w imieniu własnym, wnoszę o:
Wina
Rozwiązanie małżeństwa Stron przez orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy powódki.
Władza nad dziećmi
Powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi obojgu rodzicom.
Miejsce zamieszkania dzieci
Ustalenie miejsca zamieszkania małoletnich dzieci przy matce.
Alimenty od żony
Zasądzenie od powódki na rzecz pozwanego alimentów w kwocie po 1500,00 złotych miesięcznie, płatnych do 10. dnia każdego miesiąca, wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat, poczynając od dnia wniesienia pozwu;
Zabezpieczenie alimentów
Udzielenie zabezpieczenia roszczenia na podstawie art. 730 § 1 i 2 k.p.c. na czas trwania procesu poprzez zasądzenie od powódki kwoty 1500,00 złotych miesięcznie, płatnych do 10. dnia każdego miesiąca do rąk powoda, wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat, poczynając od dnia wniesienia pozwu;
Alimenty od Ciebie na rzecz dzieci
Wnoszę o zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletnich dzieci alimentów w kwocie po 400,00 złotych miesięcznie, tj. łącznie 800 złotych, płatnych do rąk matki do 10. dnia każdego miesiąca, wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat.
Rozwód Adwokat – Jakie dowody przeciwko żonie?
Jakie wnioski dowodowe są istotne dla rozstrzygnięcia?
- wnoszę o zobowiązanie powódki do przedłożenia deklaracji podatkowej za 2018 rok, oraz zaświadczenia z zakładu pracy, w którym obecnie powódka jest zatrudniona, o wszelkich świadczeniach finansowych uzyskiwanych z tytułu umowy o pracę m.in. wynagrodzenia, tzw. 13-stki, premii i innych, celem ustalenia wysokości miesięcznych dochodów uzyskiwanych przez powódkę, oraz jej możliwości finansowych;
- zobowiązanie powódki do przedłożenia ze wszystkich kont bankowych wyciągów za ostatnie 5 lat wstecz;
- wnoszę o zobowiązanie powódki do przedłożenia faktur kosztowych na okoliczność wydatków jakie faktycznie ponosi na rzecz dzieci;
- zobowiązanie powódki do przedłożenia bilingów rozmów i sms-ów ze wszystkich telefonów;
- przeprowadzenie rozprawy także pod nieobecność pozwanego;
- dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z przesłuchania świadków na okoliczności podniesione w treści uzasadnienia niniejszego pozwu, w szczególności na okoliczność przyczyn rozpadu pożycia stron, zdrad małżeńskich, relacji małżeńskich.
- Z przesłuchania świadków w osobach…
Rozwód Adwokat – Jak uzasadnić winę?
W jaki sposób opisać winę?
UZASADNIENIE
Okoliczności stwierdzające winę powódki:
1) Zdrady małżeńskie
Problemy w małżeństwie zaczęły się pojawiać _______. Pozwany skupił się, aby zapewnić rodzinie środki finansowe i zaspokoić potrzeby bytowe, zaś powódka w tym czasie flirtowała z innymi mężczyznami. Powódka ukrywała swój telefon przed pozwanym. Sytuacja, kiedy pozwany dowiedział się o zdradach żony, niczego nie zmieniła w zachowaniach powódki. Powódka dalej spotykała się z tym mężczyzną. Często wychodziła z domu i nie informowała dokąd idzie.
Według oceny pozwanego powódce zależało na środkach finansowych, stąd też oszukiwała pozwanego.
2) Brak szacunku do męża
To powódka przez swoje zachowanie, spowodowane przede wszystkim zdradami, wyjazdami, imprezowaniem, wszczynaniem awantur oraz brakiem dbałości o dobro założonej rodziny doprowadziła do sytuacji, w jakiej obecnie są małżonkowie. Pozwany nie dostrzega winy po swojej stronie i dlatego nie godzi się na rozwód. Powódka nie potrafiła się sprzeciwić swojej matce, co powodowało coraz częstsze kłótnie między stronami.
_________ [opisz]
3) Brak współpracy w małżeństwie – kłamstwa
Powódka nie współpracowała z pozwanym w obszarze finansowym. Zobowiązywała powoda do łożenia na rodzinę, wymagała wyższych zarobków, zaś swoje pieniądze oszczędzała.
_________[opisz]
Wskutek nieustannych, negatywnych zachowań powódki, których się dopuszczała, należy stwierdzić, iż w przypadku dochodzenia winy w procesie, wina leży po stronie powódki.
Zachowania żony względem pozwanego i dzieci, będące wynikiem braku szacunku, doprowadziły do wygaśnięcia więzi emocjonalnej. Wraz z wygaśnięciem więzi emocjonalnej między stronami ustała także więź fizyczna.
Powyższe wskazuje niewątpliwie, że pomiędzy małżonkami ustały zupełnie i trwale więzi uczuciowe i fizyczne, a także więzi gospodarcze, co zgodnie z art. 56 § 1 KRiO, warunkuje żądanie rozwiązania małżeństwa. W tym stanie utrzymanie związku małżeńskiego stron nie leży zarówno w interesie społecznym, jak również wspólnym interesie stron oraz małoletnich dzieci.
Oto przykładowy wzór odpowiedzi na pozew. Oczywiście najlepiej powierzyć taką sprawę w ręce dobrego adwokata od rozwodów.
Rozwód adwokat….
A może mediacja?
Przemyśl mediację! Pozwala na rozwiązanie konfliktów poprzez rozmowę i negocjacje, z udziałem neutralnego mediatora. Może być alternatywą dla długotrwałego i kosztownego procesu sądowego. Mediacje pozwalają stronom zachować kontrolę nad decyzjami i znaleźć wspólne rozwiązanie. To dobra opcja, by uniknąć kosztów i stresu związanego z sądem.
Więcej:
Jak odpowiedzieć na rozwód? Odpowiedź na pozew o rozwód