Znęcanie się 207 KK

Znęcanie się 207 KK

Czy doszło w waszej rodzinie do znęca się. Co to w ogóle oznaczania – znęcanie się ?

Ustawowe określenie znęca się” to – działanie albo zaniechanie, polegające na umyślnym zadawaniu bólu fizycznego lub dotkliwych cierpień moralnych.

 Nie będzie stanowiło “znęcania się” w rozumieniu art. 207 § 1 Kodeksu karnego, zachowania skoro nie miały “one charakteru działań “dotkliwych” i “ponad miarę”.

A zatem należy odpowiedzieć na pytanie – co w waszej rodzinie się zdarzyło ?

Jak ja mogę Tobie pomóc ?

Kilka istotnych okoliczności ?

 

  • Czy  pomiędzy małżonkami dochodziło do sprzeczek od dłuższego czasu?
  • Kto zainicjował   postępowania w sprawie o rozwód ?
  • Kiedy zaostrzyły się  stosunki pomiędzy małżonkami ?
  • Kto wszczynał awantury ?

 

Zdarzają się sytuacje że żona wszczyna postępowanie – już na etapie kiedy sprawa rozwodowa jest w toku . Dlatego są bada – kiedy  pokrzywdzona zdecydowała się zawiadomić o znęcaniu . Dodatkowo,   Sąd werifikuje treść zeznań a w szczególności – kiedy według pokrzywdzonej rozpoczęło się znęcanie.

Kiedy strony są w konflikcie okołorozwodowym – istotne jest ustalenie dat. Wówczas Sąd może uznać iż treść inkryminowanych zachowań oskarżonego należało ocenić mając na uwadze rozprawę rozwodową. Sąd winien ustalić czy pokrzywdzona nie miała na celu przedstawienia siebie w  roli – ofiary.

Przestępstwo 207 § 1 k.k

 art. 207 § 1 k.k.  – przestępstwo znęcania się polega na zadawaniu ofierze bądź ofiarom cierpień fizycznych, np. przez bicie, kopanie, szarpanie bądź w inny sposób zadawanie bólu fizycznego (znęcanie fizyczne), a także na zadawaniu cierpień psychicznych, polegających na lżeniu, wyszydzaniu, poniżaniu, niszczeniu rzeczy (znęcanie psychiczne)

Rozwód i znęcanie się 

Dlatego należy Twoją sprawę przeanalizować pod kątem – twojej sytuacji rodzinnej.

 

Zadzwoń