Rozwód pytania 

Opublikowane przez Adwokat w dniu

Rozwód pytania 

Dzień dobry, potrzebuje pomocy. Mam rozprawę i nie wiem jak się do niej przygotować nie wiem jakie pytania zadaje sąd, mamy dwoje dzieci dzieci zostają z żoną ja mam zasądzone Alimenty jednakże nie zgadzam się na tak wysokie Alimenty i chce zakwestionować Alimenty co mogę zrobić rozprawa tuż tuż..

Jakich mogę spodziewać się pytań czy mogę zadawać pytania jeżeli tak to jakie

Każda sytuacja jest inna a zatem należy patrzeć na sytuację indywidualnie i pod dany stan faktyczny układać pytania jednak że pomogę państwu i podam kilka przykładowych pytań abyście państwo wiedzieli jak rozprawa wygląda jakie pytania mogą się zdarzyć poniżej załączam listę pytań. 

 

Przygotowanie do rozprawy.

 

 

Pytania o małżeństwo

W pierwszej kolejności odpowiada strona powodowa:

 

Data i miejsce zawarcia związku małżeńskiego ?

Dlaczego związek zaczął się psuć?

Kiedy nastąpił rozkład pożycia małżeńskiego, proszę podać datę  ? Czy chcieliście ratować związek?

Czy widzicie szanse na ratowanie małżeństwa?

Czy jest Pan/ Pani pewna/y rozwiązania małżeństwa ?

Od kiedy małżonkowie nie prowadzą wspólnego gospodarstwa ? Zawieraliście umowę majątkową? Czy macie małoletnie dzieci ?

Najwięcej pytać dotyczy kosztów utrzymania dzieci. 

Alimenty 

W zakresie alimentów ile wydaje pani na jedzenie dla siebie? Jakie są koszty utrzymania mieszkania? Czy wie pani o problemach finansowych małżonka? W zakresie alimentów

 

Dla przykładu pytania dotyczące dzieci 

Syn

W zakresie syna proszę powiedzieć, czy syn chodzi na zajęcia dodatkowe? Czy syn uczęszcza do szkoły? Czy uczęszcza w systemie nauki zdalnej? Czy syn uczęszcza na fizykę i chemię i niemiecki?

W jakich sklepach kupuje pani synowi ubrania? Jak wygląda kwestia związana z wakacjami kto i ile czasu spędza z dziećmi? Proszę powiedzieć gdzie organizuje pani urodziny? Czy w domu czy poza domem? Proszę powiedzieć czy ma pani jakieś koszty związane z dojazdami na zajęcia dodatkowe jeżeli takowe są? W jakich sklepach najczęściej robi Pani zakupy ?

Rozwód pytania 

Pytanie w zakresie córki

Jaki jest koszt wyżywienia córki? Czy córka uczęszcza na zajęcia dodatkowe? Czy córka ma problemy zdrowotne? Gdzie kupuje pani ubrania dla córki?

Rozwód pytania 

Do pozwanego

Pytania do pozwanego jaka jest sytuacja materialna pana? Ile pan zarabia? Czy pana Firma ma trudności finansowe? Czy planuje Pan zamknąć firmę? Gdzie obecnie będzie Pan mieszkał? Jakie ponosi pan koszty związane z mieszkaniem? Jakie koszty ponosi pan związku z transportem? Jakie koszty ponosi pan podczas widzeń z dziećmi? Czy kupuje Pan dzieciom coś?

Czy planuje Pan zabrać gdzieś dzieci i spędzić z nimi wakacje i ferie? Jak często Pan widuje się z dziećmi? Proszę powiedzieć ile dotychczas dzieci kosztowały kiedy byliście państwo jeszcze razem?Czy według pana dzieci mają zajęcia dodatkowe?

Proszę Powiedzieć czy dzieci mają problemy zdrowotne?


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń